Mint leendő munkaadó, érdemes nőket foglalkoztatnom figyelembe véve, hogy elmehetnek szülni?
Mint leendő munkaadó szeretnék innen is tájékozódni, hogy mik a következményei annak, ha a női alkalmazottam elmegy szülni. Olvastam cikkeket, most inkább személyes, gyakorlati példák érdekelnének elsősorban munkaadóktól.
Érdemes terhességi tesztet kérni, elbocsátani, ha esetleg tudomásomra jut a terhesség?
A munka ugyan otthonról is elvégezhető (média), de ha úgy dönt később, hogy mégsem csinálja, akkor feltételezem, az nekem továbbra is súlyos anyagi vesztesépg (60%-a a normál fizetésének), és fel kell vennem helyette mást. Ezt más cégek hogyan csinálják? Bevállalják az anyagi veszteséget?
Jó gáz vagy, kérdező, hallod.
Senki nem mondta, hogy egy kezdő cégtulajdonos ne nézze a cég érdekeit, de parazitának nevezni egy nőt, mert gyereket vállal és mert az addig befizetett adóját vissza igényel vett otthon marad 2 évig a gyerekével, na az igazi gusztustalan tróger dolog. Remélem, az anyádnak is meg mondtad, hogy egy igazi parazita volt, mert megszült téged és nem rakott be 2 hét múlva a bölcsődébe. Meg a feleséged is tuti csak egy parazita sz*r, aki csak a pénzedért lesz veled.
Hiába mentegeted magad a cégekkel, ha hányadék ember vagy, még még idióta is, hiszen tizen elpofázták, hogy a főnöknek kb. semmit nem kell fizetni, ha szülni megy az alkalmazottja.
Te menthetetlen vagy.
Akkor tessék, mondd csak el, hogyan képzelted a szülőkorú nők foglakoztatását? Milyen jogi szabályozással értenél egyet? Kíváncsian várom a válaszod, mert eddig csak a nőgyűlölet süt az írásodból, meg az a mérhetetlen tájékozatlanság a nők foglalkoztatásáról, amit a családtámogatási rendszerrel gagyogtál, meg sem közelíti a valóságot.
Tessék, add elő, te hogyan csinálnád, ha te lennél a jogalkotó!
52: azzal, hogy teljes mértékben az állam támogassa a GYES-re menőt. Hogy támogassa a szülés végén abban, hogy visszailleszkedjen a munkaerőpiacra - államilag finanzsírozott tanfolyamokkal például. Ne a cég fizessen egy dolgozni akaró, vagy nem akaró emberkét, meg finanszírozza a gyerekét úgy, hogy cserébe nem csinál semmit. Ne legyek köteles visszavenni, kiadni a meg nem szolgált szabadságát és akkor rúghassam ki a piócát, amikor akarom. És ne neki álljon még feljebb és nyerjen munkaügyi pert arra hivatkozva, hogy nem tartottam el a kis s*ggét.
Ilyen nagyon egyszerű ez.
De mi a lóf*szt nem értesz azon, hogy nem te fizeted az ellátásait, hanem az állam?????
Ha meg a céged tönkremegy abban, hogy 5 évente 2 visszatérő anyukának ki kell perkálni 2 hétnyi felgyűlt szabadnapot, akkor felesleges elindítani azt a céget.
Ha az állam nem védené a gyermeket vállaló nők jogait, akkor a kb. senki nem szülnek, aztán 20 év múlva a cégeknek sem lenne vásárlója. Ennyire nem megy az ok-okozati összefüggés?
Először is. Nem GYES-re megy, hanem CSED-re. Amit az állam fizet.
Aztán a gyerek kétéves koráig kap GYED-et. Szintén az államtól. Kétéves korától 3 éves koráig jár a GYES, amit már igen kevesen vesznek igénybe, mivel 25 ezer forint havonta.
Mind a CSED, mind a GYED összege attól függ, anyuka mennyit keresett az elmúlt egy évben. DE NEKED EZ A VILÁGON SEMMIBE NEM KERÜL.
Jó lenne végre, ha utánanéznél a dolgoknak, mert látszik, abszolút semmi fogalmad nincs, el sem hiszem, hogy cégvezető vagy, ez egyszerűen hihetetlen. Egy cégvezetőnek ezeket illene tudnia.
Mellesleg a gyerek 3 éves koráig védi az anyát a kirúgástól a törvény. De 3 éves kora előtt nem is vagy köteles visszavenni, ezt hol a sz*ban olvastad??? Ha betöltötte a gyerek a 3-at, akkor vagy köteles visszavenni. De másnap már kirúghatod. Ennyi.
De a munkajogászod minden bizonnyal felvilágosít az aktuális, ide vonatkozó rendeletekről.
"Előfordulhat, hogy a kismama olyan munkakörben dolgozik (pl. folyamatos stresszel járó ügyfélszolgálati munkakör), amelyben a munkafeltételek nem egyeztethetőek össze a várandós állapottal. Ilyen esetben a munkáltató köteles egy másik, állapotának megfelelő munkakört felajánlani a munkavállaló részére a munkakörhöz járó bérezéssel együtt – amely nem lehet alacsonyabb a kismama „eredeti” munkakörével járó alapbérénél. Ha nincs ilyen munkakör, akkor a munkáltató köteles felmenteni a kismamát a munkavégzés alól: ezalatt a munkavállalónak munkavégzés hiányában is jár a munkakörének megfelelő alapbér."
Mégegyszer tehát:
"ezalatt a munkavállalónak munkavégzés hiányában is jár a munkakörének megfelelő alapbér"
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!