Mint leendő munkaadó, érdemes nőket foglalkoztatnom figyelembe véve, hogy elmehetnek szülni?
Mint leendő munkaadó szeretnék innen is tájékozódni, hogy mik a következményei annak, ha a női alkalmazottam elmegy szülni. Olvastam cikkeket, most inkább személyes, gyakorlati példák érdekelnének elsősorban munkaadóktól.
Érdemes terhességi tesztet kérni, elbocsátani, ha esetleg tudomásomra jut a terhesség?
A munka ugyan otthonról is elvégezhető (média), de ha úgy dönt később, hogy mégsem csinálja, akkor feltételezem, az nekem továbbra is súlyos anyagi vesztesépg (60%-a a normál fizetésének), és fel kell vennem helyette mást. Ezt más cégek hogyan csinálják? Bevállalják az anyagi veszteséget?
"A nők szépek, a nők jók"
Te meg láthatóan idióta vagy, kérdező, sőt, szerintem egyenesen troll, mert kb. 5 perc utána nézni annak, hogy a terhességi táppénzt és a gyerek után járó támogatásokat az Országos Egészségpénztár fizeti, nem a munkáltató.
Ennyi ésszel inkább ne is legyél az. De amúgy jelentem is a kérdésed, mert egyértelműen csak provokálni akarsz, ilyen hülye senki nem lehet a valóságban.
A 9-es kódú táppénz harmadát a munkáltató fizeti amúgy. De a többi gyerek utáni ellátás nem kerül pénzbe a munkáltatónak.
Terhes tesztet nem csináltathatsz! Ha meg már tudod, hogy terhes, akkor nem rúghatod ki.
Amúgy a titok az, hogy normális embert kell felvenni, mindegy, hogy nő vagy férfi az illető. Én pl hétfőn még dolgoztam, aztán szerdán szültem úgy, hogy indított szülés volt túlhordás miatt. Egy percet nem voltam táppénzen. Szülés után pedig itthonról dolgoztam (csedet nem vettem igénybe, mert a fizum így is sokkal jobb volt és napi 2-3 óra alatt elvégeztem a munkát.)
"6: ritka hülye vagy sajnos. A fizetése 60% ugyanúgy jár, a 28.000 Ft-os GYES-ből szerinte ki élne meg? (1 gyerekre)"
Ne haragudj, de te vagy ritka ostoba. Ha egy nő szült, akkor nem fizetést kap, hanem CSED-et, utána GYED-et, amit nem te fizetsz. Én nem 60%. A CSED idéntől a fizetés 100%-a lesz. Vegyél fel férfiakat, de gondolom ők sem akarnak ilyen ostoba munkáltatónak dolgozni.
9-es kódos TP harmadát a munkáltató fizeti sajnos, amit én nem érzek korrektnek. Mivel a TP maximálva van, ez legfeljebb havi kb 100-110 ezer forint. Azon kívül a szabi, de az csak egy évig jár (hiába van mondjuk 3 évet otthon, csak egy évnyi szabija gyűlik össze). Plusz valamennyi passzív költség (pl kiszervezett bérszámfejtés általában fejenként megy).
Terhességi tesztet nem kérhetsz, és nem rúghatod ki.
Felvehetsz férfiakat vagy idősebb nőket.
A 60%-kot nem tudom honnan szedted, az nem a te költséged, hanem az egészségbiztosítóé. Ha tényleg végezhető otthonról a munka, akkor elképzelhető, hogy a terhesség nagy részét végig tudja dolgozni, mondjuk egy hónap táppénzzel. Ez azért nem annyira brutális összeg. De kis cégnél megértem ha ez is szempont.
18: plusz miután visszaajött a kisasszony, rögtön kiveheti a felgyűlt szabadságát a semmire. Ez idő alatt sem rúghatom ki, helyette el kell azonban küldenem azt az embert, aki addig helyette dolgozott.
Tehát kötelező lecserélnem egy bevált embert egy 3/6/9 éve a szakma közelében sem lévő emberre. Jó kilátások.
A 60% tényleg más, hülyeséget mondtam, köszi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!