Milyen módjai képzelhetőek el a fénysebességnél gyorsabban történő utazásnak a fizikában?
"Amúgy is rossz amiket írsz mert ..."
Milyen jó, hogy semmi olyasmit nem írtam amit a mondatod további részben állítottál.
Még jó, hogy pont te oktatsz ki olyasmivel másokat, melyhez hangyafingnyi közöd nincs, de a mellényed azért extra nagy..
"Júj el ne sírd már magad kérdező én csak arra tudok reagálni ami ki van írva ."
Ennek ellenére valahogy mégsem a kérdésre válaszoldál, csak jól kioktattál, hogy mifenéért akar valaki így utazni.. Netán a kommunikációs képességeid mellett a mentális képességekkel is gondban vagy?
És komolyam mondom, még valami csúnyát beszólsz, azonnal megyek és véresre sírom édesanyámtól kapott szívecskés párnámat...
(ekkora suttyótkat már, eszem megáll)
Sok okosság/baromság elhangzott. Fénysebességnél van nagyobb sebesség. Bizonyos atomi részecskék a világűrből úgy érkeznek, hogy ezt bizonyítják. A bomlási sebességük miatt a Földre más állapotban érkeznének, ha kisebb sebességgel száguldanának. V. színüleg felülről hasonló fékezés éri őket, mint ha alulról közelítenék meg a fénysebességet. (A tömegnövekedés egyre nagyobb
energiát igényel a sebességváltoztatáshoz.) Persze a csökkentés lehet, hogy ezt "visszafelé" csinálja.
De addig igaz a dolog, hogy alulról közelíteni a tömegnövekedés miatt, szinte lehetetlen. De ki tudja "egészen közel" a fénysebességhez érvényes-e a nagy Einstein képlete.
@15:
"Sok okosság/baromság elhangzott."
Valószínűleg az okosság lehetett túlsúlyban, hogy úgy érezted, feltétlen a baromság oldalát kell erősítened :)
"Fénysebességnél van nagyobb sebesség. Bizonyos atomi részecskék a világűrből úgy érkeznek, hogy ezt bizonyítják."
Semmi ilyesmi nem létezik. Amúgy mik azok az "atomi részecskék"? Atomok? Szubatomi részecskék?
"A bomlási sebességük miatt a Földre más állapotban érkeznének, ha kisebb sebességgel száguldanának."
Aha. Te a magaslégkörben keletkező müonok témakörével kevered ezt az egészet. A müonok igen rövid élettartamű részecskék. Normális esetben rövid élettartamuk alatt alig tehetnének meg bármekkora utat is, de a légkör felső részeiben keletkező, fénysebességhez közeli sebességgel haladó részecskék mégis elérik a földfelszínt, méghozzá az idődilatáció miatt. Semmiféle fénysebességnél gyorsabb haladásról nincs szó itt.
"V. színüleg felülről hasonló fékezés éri őket, mint ha alulról közelítenék meg a fénysebességet."
Ha létezne fénysebességnél gyorsabban haladó részecske, akkor az valóban nem tudna fénysebesség alá lassulni. Erről kicsit bővebben már írtam rögtön a legelső hozzászólásban.
"De addig igaz a dolog, hogy alulról közelíteni a tömegnövekedés miatt, szinte lehetetlen"
A tömegnövekedés egy félrevezető megközelítés, a szinte szót meg töröld ki a mondatodból. Nem szinte lehetetlen, hanem lehetetlen.
"De ki tudja "egészen közel" a fénysebességhez érvényes-e a nagy Einstein képlete."
Bárki, aki csak kicsit is utánanéz a témának. Igencsak szép számmal gyorsítgatunk részecskékez igen-igen közeli sebességre a fénysebességhez. Ipari mennyiségű alkalmunk volt ellenőrizni mindent.
@18: Oszt' idődilatációról/hosszkontrakcióról tetszett-e mán hallani?
Fénysebességhez közeli sebességről volt szó, tekintve, hogy fénysebességgel viszonylag problémásan mehet egy tömeggel rendelkező test, és bizony nagyon jól írta az a hozzászóló a pár percet. Vagy akár pár másodpercet, függően attól, mennyire közelítjük a fénysebességet. (És feltéve, hogy az univerzum alatt a látható, véges részt értjük.) Ha nem érted, hogyan lehetséges, a fent említett két kulcsszónak nézz utána...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!