Belső-Föld, igaz vagy Fikció?
Nagyon kíváncsi lennék rá,kinek mi a véleménye erről!
Sokat olvastam a témáról és vannak elég hihetetlen és elég hihető írások és beszámolók a témáról!
Hátha van olyan ember aki többet is tud!
Hogyne volna igaz!
A Hold sötét oldalán meg a bukott nácik építik újra birodalmukat...
#5: A belinkelt videó hemzseg a tudományosnak hangzó, de az adott kontextusban teljesen értelmetlen fogalmaktól. Pl. a kedvencem a párhuzamos dimenzió. A dimenzió azt határozza meg, hogy egy adott pontot hány egymástól független adattal lehet meghatározni. Pl. egy sík lapon az x és y koordinátákkal egyértelműen megadható egy pont és minden pont megadható ilyen módon. A harmadik dimenzió azt jelenti, hogy a térben található pont egyértelmű meghatározásához szükség van egy harmadik adatra is (a magasságra, z koordinátára). A párhuzamos fogalmát jól ismerjük. Ha a síkból indulunk ki, akkor mit takar a párhuzamos dimenzió? A síkkal párhuzamos másik sík, az értelmezhető. De a párhuzamos dimenzió nem.
Ha valaki ilyen fogalmakat nem ért, akkor ne használja őket. Ha használja, de rosszul, az azt jelenti, hogy nincsenek meg a szükséges ismeretei.
Jó, lehet az videó készítője rosszul fejezte ki magát, nem így kellene hívni, végül is ez maximum a videó készítőjének fizika tudásáról árulkodik csak, ettől még elvi szinten lehet igaz az általa bemutatott kép.
Csakhogy egy üreges gömb belsejében a gravitációs erők eredője nulla. A 2:28-nál látható ( http://www.youtube.com/watch?v=mPOCc3VWNb8&t=148 ) „Gravitációs nullpont” jól néz ki, csak matematikai, fizikai nonszensz. Ha modellezzük az üreges gömb belső felszínén a gravitációt, akkor azt kapjuk, hogy ott nulla a gravitáció, és nincs a gömbhéj felé mutató gravitációs erő. Már ha üreges lenne ugye, de nem az, hiszen a középpontban ott a központi „nap”, ami hozzáadódik az eredő erőhöz, így bármi is tartózkodna a gömbhéj belső oldalán, az egyenesen a központi napba zuhanna.
Ennyi bőven elegendő lenne az egész teória cáfolásához, de azért még akad vele egyéb más gond is, amihez nem is kell nagyon a mélyére ásni az egész teóriának. Pl. a Föld tömegét ugye ismerjük a gravitációs hatásának nagyságán keresztül. Mivel a teóriában a Föld anyagtérfogata ugye kisebb, ezért sűrűbbnek kellene lennie, ami azt jelentené, hogy egészen más kellene legyen az anyagi összetétele, mint amit ma róla tudunk, ami számos kérdést vetne fel.
Aztán a másik rögtön adódó kérdéskör, hogy egy ilyen szerkezetű Földnek mi adja a mágneses erőterét?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!