Az, hogy hány dimenziós világban élünk, pusztán matematikai interpretáció kérdése?
#90
Azt várhatod tőlem, én értelmes emberekkel vitatkoznék, akik képesek magyar mondatokat felfogni. Már többen is elmondták rajtam kívül, hogy a bijekcióval nincs semmi gond. Éppen ezért a továbbiakban nem vagyok hajlandó senkinek a válaszára reagálni, ha abban megkérdőjelezik a bijekció lehetőségét.
"Amúgy nagyon várom a választ a 80. kérdésben 2Sü által felvetett problémára."
Sü több intelligenciával rendelkezik annál, hogy ilyet kérdezzen. Nem is ő kérdezte, hanem valaki más. Sü megértette, hogy ateljesen másról szól a kérdés. Neked egyelőre nem sikerült, ahogy az említett bollocksnak sem.
#91
"Azt várhatod tőlem, én értelmes emberekkel vitatkoznék"
Az ellentétek vonzák egymást? :D
(Egyébként pontosan mit is várhatok tőled? Mert az "értelmes magyar mondataidból" sajnos az nem derül ki, hogy pontosan a 90. válaszom melyik részére vonatkozik.)
"Már többen is elmondták rajtam kívül, hogy a bijekcióval nincs semmi gond."
Pontosan kik is voltak ezek?
#92
Sorry, elírtam, a 81. válaszra gondoltam (mondjuk a problémát szószerint onnan idéztem, szóval az nem igaz, hogy nem ő vetette volna fel a problémát).
És akkor hadd idézzek 2*Sü-től, ha már abban legalább egyetértünk, hogy ő elég intelligens.
"Ez így nyilván nem bijektív leképezés. " (#81)
:D
(Azt sajnálom, hogy megint vagdalkozással pótolod azt, hogy nem tudsz a felvetett problémákra válaszolni.)
#95
Egészen biztos vagyok benne, hogy hamarabb felvennének bármilyen matematikát igénylő szakmára, mint Szaddámot.
> Az eredeti leírásban ez szerepelt:
> "Veszed a Descartes koordinátáit az adott pontnak. Leírod az x koordináta tizedesvessző előtti utolsó számjegyét. […]
Nos, akkor javítottam a kérdező algoritmusán. :-) De ez másodlagos kérdés, az kétségtelen, hogy lehetséges bijektív leképezést csinálni egy ℝ és egy ℝ³ halmaz között, akár a negatív számokat is beleértve. Ha nem is feltétlenül úgy, ahogy a kérdező tette, de lehetséges. A fő kérdés, hogy az így kapott rendszer vektortérként működik-e, illetve ha igen, akkor alkalmas-e a fizikai tér leírására.
Nem állítottam semmi olyasmit, hogy itt én lennék az "ász" (az te voltál, mondjuk nem sok nyomát látom). Két dolgot állítottam a 90. válaszomban:
1. Szemben azzal, hibásan írtad a 86. válaszodban, hogy az irracionális számok nem a valós számok közé tartoznak. (Ezt azért mertem megkockáztatni, mert bár bizonyára nem vagyok egy matematika "ász", de ez középsikolás tananyag, ott sem a legmagasabb szintű.)
2. Megpróbáltam felhívni a figyelmedet, hogy 2*Sü-nek a 81. válaszában leírt problémára nem reagáltál semmit, pedig nem ártana, ha fenn akarod tartani az eredeti állításodat, mivel ott azt vezette le, hogy az eredeti állításod is hibás (negatív számok esetében nem bijektív a leképzés).
Vagalkozásnak pedig azért nevezem, mert egyetlen érdemi reakciót sem tettél az egyik felvetett problémára sem, ellenben kijelentetted, hogy bizonyos kérdésekre nem vagy hajlandó válaszolni, illetve azt állítottad, hogy trollkodok és nem értek a matematikához.
#99
Tessék, megtette Sü, hogy felvilágosítson arról, hogy totál lényegtelen dolgon vagy fennakadva. (Amiből az is következi, hogy halvány lila fingod nincs a lényegről, vagyis szia, keress olyan kérdést, amihez értesz.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!