Ha az igazságtábla igaz marad, vagyis nem változtatsz a függvényen, akkor hogy akarod elérni, hogy változzon bármilyen tulajdonsága?
2019. jan. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
2/9 A kérdező kommentje:
Milyen függvény? Maga az éselés igazságtáblája csak négy pontból áll, ami a síkon (felett) helyezkedik el - tekints úgy a fenti felsorolásra, mint háromdimenziós koordinátákra. Végtelen sok interpolálási lehetőség van. A kérdés, hogy milyen tulajdonságok maradjanak meg? Tegyük fel, meg akarjuk tartani a kommutativitást és az asszociativitást, ill. a kölcsönös disztributivitást a vagyolásra. Mi lesz például 0.5 és 1 éseltje?
2019. jan. 22. 22:53
3/9 anonim válasza:
Diszkrét értékeket hogyan akarsz interpolálni, ha diszkrét értéket vársz megoldásként?
2019. jan. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
4/9 anonim válasza:
Nem vár diszkrét értéket megoldásként, UKristóf egy másik dimenzióból érkezett, és szereti ilyen kérdésekkel hergelni a közönséget, ez már kb a 54236-odik neki. Még mindig ugyanott tart és ugyanazokon a dolgokon filózik, mint két éve.
Ki fog oktatni, hogy márpedig a logikai műveletek miért is ne lehetnének folytonosak, és ha adsz neki valamiféle választ (pl. jelen esetben szorzás) akkor holnap kiírja majd ugyanezt "xorzással" (ami a kedvenc kifejezései közé tartozik, az "éselés", "vagyolás", "tetráció", "iterált" és "uniterált" mellett)
2019. jan. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
5/9 anonim válasza:
Lehet, hogy a halmazok unióját szeretné feltalálni.
#4-es, örülök, hogy nyomott hagyott benned a nevem. :) Valóban nem diszkrét megoldásokat várok, ehelyett folytonos megoldásokat, ugyanis az éselés (akárcsak a vagyolás és a xorzás) kiterjeszthető a valós számokra is. Ezeknek a műveleteknek nem is a "logikai" az elsődleges identitásuk, hanem az, hogy binaritás - vagy éppen n-áris -, szóval, hogy a műveleteket (pl. a minimum-kiválasztást) helyi értékenként kell elvégezni. De épp ez az, hogy én más alternatív megoldást keresek ehelyett. Várom a megváltó ötleteket.
2019. jan. 23. 13:18
9/9 anonim válasza:
Az éselést pont a minimum-tulajdonsága alapján szokás kiterjeszteni más halmazokra. Ha pl. valós számokon az és művelet az operandusok közül a kisebbet, a vagy pedig a nagyobbat adja vissza, akkor a logikai műveletekével azonos struktúrát (disztributív hálót) kapunk.
Ha az a cél, hogy ne minimum-függvény legyen, akkor meg mondjuk legyen mindenhol 0, kivéve (1,1)-en, így igaz marad az igazságtábla, de általában nem lesz minimumfüggvény, és a kommutativitás, ill. asszociativitás is megőrződik.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!