Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Arra vagyok kíváncsi, hogy a...

Arra vagyok kíváncsi, hogy a tudomány és a kutatás elfogadja azt, hogy létezett egy Jézus Krisztus nevű ember?

Figyelt kérdés
A csodákat és a feltámadást csak időutazással lehetne bizonyítani?

2020. szept. 7. 21:13
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
97%
En el tudom kepzelni. Sot, mivel a regi ember nagyon babonas volt es tartott a megvetestol, siman lehetett hogy Maria megcsalta az urat, teherbe esett, es kitalalta hogy az Istentol esett teherbe. Es mint tudjuk ha elmondunk valamit a szomszednak a faluban, az tovabbadja, es torzul az informacio. Mennyit torzulhatott Jezus tortenete az idok folyaman, mindig hozzaadtak egy kicsit.
2020. szept. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
91%
Krisztus nem a neve volt, hanem a munkaköre.
2020. szept. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
93%

[link]

Az a jelenlegi konszenzus, hogy valószínűleg létezett.


Egy csodát sehogy nem lehet bizonyítani. Egy csoda definíció szerint megmagyarázhatatlan, természetfeletti esemény, ami túlmutat a tudományos ismereteken. Azaz, ha bizonyítják, akkor megszűnik csoda lenni. Ha pedig nem bizonyítják, akkor nem tudományos. A kettő együtt nem létezhet, egyszerűen definícióból adódóan.

2020. szept. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
7%

Nem az a fontos,hogy létezett e vagy sem!

Jó esetben ahogy idősödsz megérted a világot!

2020. szept. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
82%

Van itt egy kis csalafintaság. Alapvetően más dolog, hogy vajon létezett-e ilyen nevű ember, vagy létezett-e az, ami a vallásban ehhez a névhez tapad.


A tudomány a világgal és az abban zajló jelenségekkel foglalkozik, amit meg tud figyelni, majd ezt (megfelelő feltételek mellett) más is megteheti, az létezik és beleilleszthető gy rendszerbe, amit nem tud megfigyelni, arról nem beszél. Tehát nem létezést nem bizonyítunk, mert az lehetetlen.


Bizonyított, mert vannak rá tárgyi bizonyítékok, hogy létezett olyan ember, amelyről a biblia beszél. Akkor volt összeírás, szerepel névjegyzékben, és számos más megfigyelés is igazol sok eseményt. A név reális, semmi ok tagadni, hogy a valós személynek ez volt a neve, hiszen ez esetünkben lényegtelen, az azonosító sokkal inkább számos esemény. Azzal viszont nem foglakozik a tudomány, hogy a biblia minden rá vonatkozó állítása igaz-e. De néhányról, különösen a feltámadásról állítja,hogy az emberrel elő nem fordulhat. A vallás viszont a hit világa, amelyet a tudomány nem cáfol, hanem nem foglalkozik vele.

2020. szept. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 Wadmalac ***** válasza:
97%

A történet valós alapja lehet egy ott és akkor élt karizmatikus, küldetéstudattal megvert próféta, aki valóban kereszthalált halt.


A többi már a legendárium.

A csodákra részben magyarázat a mai "csodagyógyítók" hívőköre, részben a korral, sztoriátadással járó színesedés.


Szóval a valóságalapot nem lehet szerintem kétségbe vonni, ha teljes kitalálmány lenne, vagy a részletesség nem stimmelne, lenne meg ennyire, vagy meglenne az egyértelmű régebbi legendai alap átvétele, átdolgozása (mint ahogy az özönvíz sztorinál ez meg is van).

2020. szept. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 Tislerics Máté ***** válasza:
79%

A világi és egyházi történészek is szinte tökéletesen egyetértenek abban, hogy valóban létező történelmi személy volt. A ténylegesen megosztó kérdések inkább abból adódnak, hogy szinte képtelenség megfelelően rekonstruálni az életét és hatását.


A korabeli feljegyzések sem egyértelműek. Krisztus idejében sok hasonló jellegű zsidó szekta volt jelen. Jelentős részük Ábrahámi, egyistenhívő nézeteket vallott és mindegyik komoly összetűzésbe keveredhetett a Római Birodalommal. Vezetőiket és követőiket gyakran megköveztették vagy keresztre feszítették.


A kereszténység rohamtempóban terjedt. Bizonyára szellemi vezetőjük hatása miatt is. A fennmaradt zsidó írások gyakorta Isteni lénynek tüntetik fel. A Rómaiak viszont törvénytelen gyermekként egy babonás és veszélyes, lázongó közösség vezetőjének titulálta.


Tekintve, hogy a történelemben minden korban megfigyelhetőek különböző vallási közösségek felemelkedése és bukása, miden bizonnyal a kereszténység is ezen csoportok egyike lehet. Jézus hatásai sem tekinthetőek példátlannak: Buddha és Mohamed próféta is legalább ekkora sikereket ért el. Valóban Isteni mivoltja Jézusnak tehát meglehetősen kérdéses, ha történelmi jellegzetességeit vizsgáljuk.


Még az egyház által hitelesnek tartott (kanonizált) Evangéliumok sem tekinthetők tudományos szempontból elfogadhatónak, hiszen azokat maga a keresztény egyház szelektálta ki régészeti szempontból bizonytalan módszertannal. Ez érthető okokból összeférhetetlenséghez vezet. A bibliával is ugyan ez a helyzet. Nem beszélve arról, hogy a másik kettő Ábrahámi szent könyv (Korán, Héber Biblia) is ír Jézusról (Vagy akár Gábriel Arkangyalról) csak teljesen más megközelítésben.


Summázva: Ha Jézusnak volt is valamilyen természetfeletti szerepe, az már valószínűleg sosem fog hitelesen bebizonyosodni, de történelmi személyként igenis létezett és minden bizonnyal hozzájárult a Kereszténység felemelkedéséhez.

2020. szept. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a válaszokat. Érdekessek. És ha minden igaz, tőle származik a dátum is, nem? Krisztus után és előtt.
2020. szept. 8. 09:53
 9/56 Wadmalac ***** válasza:
A nulla év dátum pontossága megkérdőjelezhető, de ez lényegtelen. A métert sem szabjuk át ma, csak mert ma pontosabban tudunk mérni, mint amikor etalon lett.
2020. szept. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 tsirche ***** válasza:
100%

"tőle származik a dátum is, nem?"


A születéséhez kötött időszámítás a keresztény vallási területeken évszázadokkal később alakult ki.

2020. szept. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!