Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A modern természettudomány...

A modern természettudomány mikor fog már végre állást foglalni abban, hogy Isten nem létezik?

Figyelt kérdés

Ha fenntartjuk Isten létezésének valamennyi lehetőségét - ahogyan a modern természettudomány hallgatólagosan teszi - azzal azt is elismerjük, hogy valahol a Világegyetem távoli részén, egy fel nem fedezett bolygón talán együtt élnek a kentaurok, a manók, a koboldok, meg a sellők. Na, ide vezet az, ha azt mondjuk, hogy Isten létezése nem bizonyítható, és nem cáfolható. A természettudomány pedig nem engedheti meg magának, hogy adjon valamennyi esélyt a mitologikus lények létezésének.


A modern természettudománynak fejlődnie kell, le kell rázni magáról minden babonát. Ha rajtam múlna, talán azt sem engedném, hogy vallasos emberek természettudományos diplomat kapjanak. A vallás ellentétes a tudománnyal, egy igazi tudós nem vizsgálhatja a fosszíliákat úgy, hogy közben abban hisz, hogy Illés prófétat tüzes szekérrel ragadták el a mennybe, vagy hogy Jézus a vizen járt.


A természettudományt mítosztalanítani kell, teljesen mértékben.


2020. jún. 16. 10:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/104 anonim ***** válasza:
81%

SOHA, mert ez teljesen tudománytalan lenne.


Ugyanis arra SINCS bizoyíték, hogy nem létezik, mert valaminek a nem-létét lehetetlen bizonyítani.

AZ egyedüli, amit ki lehet mondani, hogy semmi bizonyíték nincs isten létezésére, illetve semmi sem indokolja ennek feltételezését.

2020. jún. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/104 anonim ***** válasza:
85%

Akármennyire is fáj neked, a természettudomány megközelítése a jó, magyarul nem lehet olyan állítani, amiben nem vagy biztos.

Na most te sem vagy biztos abban, hogy nem létezik Isten, egyszerűen csak szentül HISZED és valószínűnek tartom, hogy neked van igazad, de hol van rá a bizonyíték?

Elsőhöz annyit hozzáfűznék, hogy bizonyos kereteken belül lehet igazolni valaminek a nemlétét, ha vannak ugye axiómáink. Pl van e olyan szám természetes szám, ami egyszerre páros és páratlan. Nincs.

Az pedig, hogy hithez kötnéd bizonyos diplomák kiadását egy olyan vélemény, amit én nem hangoztatnék, mert ultra ciki.

2020. jún. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/104 A kérdező kommentje:

Tehát akkor a modern természettudomány fenntartja a koboldok meg a manók létezését is. Sőt, a modern természettudomány szerint Harry Potter világa is lehet, hogy létezik. Végülis nincs rá tudományos bizonyíték, hogy Rowling ne járt volna ott, és mesének alcázva leírta az egészet.


Mennyire tudtok még hülyék lenni?

2020. jún. 16. 11:17
 4/104 A kérdező kommentje:

"Az pedig, hogy hithez kötnéd bizonyos diplomák kiadását egy olyan vélemény, amit én nem hangoztatnék, mert ultra ciki"


A hit = csalás, mese.


Aki hisz, az nem tudományosan gondolkodik. Egy tudós nem hihet a Biblia, a Korán, meg egyéb szent könyvek hülyeségeiben.

2020. jún. 16. 11:19
 5/104 anonim ***** válasza:
100%
Isten egy elvont fogalom, nincs pontos meghatározása így ez inkább a filozófia hatásköre. Egy konkrét istenről, pl. amiben a katolikusok hisznek nem kell kijelenteni, hogy nem létezik mert amiket vele kapcsolatban állítanak ellentmondanak a fizikának.
2020. jún. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/104 anonim ***** válasza:
82%

Hány éves vagy? 12?

Egyedül te vagy itt, aki nem képes tudományos keretek között gondolkodni.

A tudomány célja a világ megismerése, nem pedig mítoszok meg istenképek döntögetése.

A hit pedig magánügy, vannak tudósok, akik hívők. Elvennéd a diplomájukat? Akkor tényleg nem vagy százas.

Egyébként teljesen normálisan tud kutatni akár egy olyan ember is, aki éppen hisz Istenben, mert a tudomány a világ működésének megismerése és Isten egyszerűen nem tartozik a hatáskörébe.

Ahelyett, hogy okoskodnál, inkább gondolkozz el azon, hogy honnan ez a marha sok frusztráció benned.

2020. jún. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/104 Tislerics Máté ***** válasza:
87%

,,A természettudományt mítosztalanítani kell, teljesen mértékben."


Ez már megtörtént: A természettudományok csak a megfigyelhető jelenségekkel foglalkoznak.


Az ilyen vallásos jellegű kérdésekkel a filozófia (mint tudományág) foglalkozik. Náluk kell reklamálni...

2020. jún. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/104 anonim ***** válasza:
41%
Majd közvetlen azután hogy a húsvéti nyuszi meg micimackó nemlétezéséről is értekeznek.
2020. jún. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/104 anonim ***** válasza:
87%

Magam természettudománnyal foglalkozom, PhD-m van, és mellesleg ateista vagyok. Ezt csak azért írtam le, hogy nehogy azt hidd, hogy valami biblialengetőt sodort neked ide a szél, azért, mert a válaszom a következő.


A természettudomány soha nem fog ilyesmit kijelenti, mert nem ez a dolga, és nincsenek is eszközei hozzá.


Aki ilyesmit követel a természettudománytól, az

1) nem tudja, hogyan működik a tudomány,

2) bizonytalan önmagában,

3) tele van gyűlölettel (én meg az ilyeneknek nem adnék nem hogy diplomát, de még egy vajazókésnél élesebb tárgyat sem a kezébe).


De szerencsére csak egy max 15 éves lázadó kamasz vagy, aki azt hiszi magáról, hogy mekkora természettudomány-fan, és akinek épp a vallás kattant be, hogy azt kell utálni. Majd kinövöd.


Addig is pár gondolat, ízlelgesd:


1) A vallásos hit az ember biológiájának, agyi működésének a része, terméke. Van akiben ez jelen van, van akiben nincs, csakúgy, mint a kék/barna szem, a homoszexualitás vagy éppen a politikai világnézet. Amikor a vallásosakat kizárnád az oktatásból, akkor az egyik legdurvább gyűlöletbűncselekményt követnél el egy olyan tulajdonság miatt, amiről az adott ember nem is tehet, tehát ugyanolyan büdös kis diktátor lennél, mint mondjuk a nácik. Csak azért, mert te pont nem vagy vallásos. De azon gondolom fel lennél háborodva, ha valaki neked tiltaná meg az oktatást vagy az utazást vagy bármi egyebet, a szemszíned, a zenei ízlésed, az ateizmusod vagy bármilyen random tulajdonságod miatt.


2) Emellett még jól tökön is szúrnád magad, hiszen ha az a célod, hogy mindenki legyen természettudományosan felvilágosult, akkor inkább amellett kéne kardoskodnod, hogy mindenkinek sok sok természettudományos órája legyen, ahol többek között azt is megtanítanák neki, hogy nyugodtan lehet vallásos, és egyben tisztában lehet azzal, hogy a Föld nem lapos, vagy hogy az élőlények evolúcióval fejlődetk ki.


3) A természettudomány nem lesz mítoszos attól, hogy a tudósok egy része otthon imákat mormol egy képzeletbeli égi szellemhez. Attól még ha megvizsgálja, hogy X kémiai anyag Y sejtvonalon Z választ indukál, megfelelő kontrollok mellett stb stb, és ezt leírja egy szaklapban, ez nem mítosz, ez egy korrekt vizsgálat. Ha azt hiszed, hogy az ő személye pusztán amiatt diszkreditálja a vizsgálatot, mert otthon a szellemhez mormol, akkor a te érvelési hibád: személyeskedés.


4) A természettudománynak eleve nem dolga az, hogy fikciós irodalmi karakterekről mondogassa ki, hogy az se létezik, ez se létezik. Nincs Harry Potter, nincs Pán Péter, nincs Zeusz, nincsenek manók, stb stb, Tényleg azt hiszed, hogy a tudománynak nincs jobb dolga, mint ilyeneket kijelenteni?


5) Amúgy ha ilyeneket akarna kijelenteni, akkor a tudományon lenne a bizonyítási teher. Aki állít, az bizonyít. Mégis milyen vizsgálattal lehetne kijelenteni, hogy márpedig égi atya NINCS (sem pedig távoli bolygókon NINCSENEK kentaurok)? Mennyi pénzből, hogyan vezetnél le egy vizsgálatot? Melyik égi atyá(k)ra fókuszálnál a sok ezer közül, akiket az emberiség imád vagy valaha imádott? Miért azokra? Úgyhogy nagyon is bölcs dolog a tudomány részéről nem foglalkozni vele. Így mondhatjuk azt egy bigott vallásosnak, aki le akarja nyomni a torkunkon a saját istenét: Szerinted VAN Isten? Bizonyítsd be TE, hiszen TE állítasz.

2020. jún. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/104 A kérdező kommentje:

"A tudomány célja a világ megismerése, nem pedig mítoszok meg istenképek döntögetése"


Pedig részben az is a célja. Charles Darwin tudtán kívül felszabadította a világot a vallás erős uralma alól, amikor bebizonyította, hogy az élővilágot lehet magyarázni Isten nélkül is.


"Elvennéd a diplomájukat?"


El. Aki pl. a zsidó mesékben hisz, hogy a víz borrá változott, a szamár megszólalt, az nem tudós. Az valláskárosult, akinek annyira megmérgezte az eszét a vallás, hogy nem hatnak rá a racionális érvek.


A víz nem változik borrá, a szamár nem szólal meg.


Sajnálom, ez van. Ha te ezt tagadod, akkor te is valláskárosult vagy.

2020. jún. 16. 11:34
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!