Pappgr kérdése:
Hogyan kell kiszámolni azt hogy, hogyan változik a víznyomás ha kiindulási tartály magasságát, vagy a víztömeg mennyiségét változtatjuk? A cső átmérője paraméter, a tartály nyomása légköri.
Figyelt kérdés
Nem tudom hogy ennek egyáltalán van-e értelme, de minél többet próbálok utánanézni az interneten annál jobban össze vagyok zavarodva?2020. jún. 3. 13:07
1/11 anonim válasza:
A víztömegnek nincs jelentősége, csak a víz felső szintje és a cső lenti vége közti magasságkülönbség kell.
2/11 A kérdező kommentje:
Azt hiszem hogy nem teljesen értem még. Ha van pl: 1m^3 kocka víz amiből kijön lefele 1m 1" cső akkor mekkora lesz a nyomás?
2020. jún. 3. 14:02
3/11 anonim válasza:
Ha nem folyik, csak áll a víz, akkor csak az 1 m kell hozzá. Mivel 10 méterenként ~1 bar a víznyomás, így 1 m vízoszlop alján ~0,1 bar.
4/11 anonim válasza:
...Mármint a túlnyomás a légköri nyomáshoz képest.
5/11 anonim válasza:
Csepegtető öntözést szeretnél csinálni , de nem elegendő az IBC tartály alján a nyomás ?
6/11 A kérdező kommentje:
#5 Nem, a ház vizrendszerét látná el. Fúrt kútból jön a víz, most nyomás alatt lévő tartályba van szvattyúzva, hogy legyen kb 3 bar, de ingadozik a nyomás. Abban gondolkodtam, hogy lehetne-e egy megelmelt tartállyal alőállítani egy stabil nyomást de úgy tűnik ehhez egy 30m-es torony kellene akárhogy próbálok trükközni.
2020. jún. 3. 15:04
7/11 anonim válasza:
"Víztorony ... A nyomás a magasság szerint 10,2 centiméterenként 1 kilopascallal nő. 30 méteres magasságnál a nyomás így eléri a 300 kilopascalt, ami már kielégíti a szokásos háztartási és hálózati igényeket."
8/11 A kérdező kommentje:
Nem voltam benne hogy működik ennek a fizikája, reméltem hogy van benne valami más változó amivel lehet változtatni. Köszönöm szépen a segítséget és a türelmes válaszokat!
2020. jún. 3. 15:15
9/11 anonim válasza:
A nyomás alatt levő tartályban hogyan tartod a nyomást ?
Sűrített levegővel ?
10/11 A kérdező kommentje:
Lehet sűrített levegőnek venezni. Eredetileg x bar-nyi levegő volt benne, utána van szivattyúval belevezetve a víz. A víz összepréseli a levegőt, a szivattyú pedig kikapcsol adott nyomásnál. Így nem kell, vagy nagyon ritkán kell levegőt újratölteni.
2020. jún. 3. 20:42
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!