Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért hagyta történelem során...

Miért hagyta történelem során mindig az empatikus, jóérzésű többség, hogy egy érzéktelen kisebbség alakítsa számukra a földi életet?

Figyelt kérdés

Például itt vannak napjaink is. A többség empatikus ember és egy jobb világban szeretne élni, ahol a fő értékek emberiek és nem olyanok mint amelyek manapság dominánsak, mint például a siker, a birtoklás, az anyagiak stb.


Van egy nem empatikus, érezni képtelen, ám sikerre erős motivációt érző (pszichopatákhoz hasonlítható) kisebbség és ezek szabják meg az irányt, a társadalmi szabályokat és ez rá van kényszerítve a hétköznapi, jóérzésű, normális emberekre.


Miért hagyják, hogy ez az alja kisebbség alakítsa az ő életüket és miért nem állnak fel, taszítják le őket és alakítanak ki egy olyan világot amelyben ők szeretnének élni?


2020. okt. 8. 10:44
 21/97 Mansour ***** válasza:

"Ez mindenkinek más, azaz nem tekinthető problémának"

Hát egyrészről éppen ez a probléma, hogy mindenkinek más. (Ha ezt a 18-ra írtad)

2020. okt. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/97 A kérdező kommentje:

17


Ez téves.


Nem minden ember működik ugyanúgy. Van aki azért nem hajt a sikerre mert számára nagyon fontos. Ez érthetővé válna egy kis empátiával, ha bele tudnánk képzelni magunk más helyébe akkor belátnánk, hogy nem minden embert hatja ugyanaz a dolog. Empátia híján nehezebb megérteni más embereket.


A szerotoninfüggő emberek, mint írtam, rajta vannak a pszichopátia spektrumán (nem minden pszichopata sorozatgyilkos, nagyon is megnyerő emberek tudnak ők lenni). Egy érezni tudó emberben erősebbek az érzelmek mint a jutalom iránti vágy (szerotonin). Mint kifejtettem, a jutalmazó rendszer egyes embereknél sokkal aktívabb mint másoknál. A válaszok az agyi struktúrákban keresendők. És ismételten, egy kis empátiával be lehet látni és el is lehet fogadni, hogy nem minden embert ugyanaz a dolog hatja. De empátia híján ez nagyon nehéz. Ezért gondolja a vezető réteg, hogy ami nekik jó, jó másnak is...

2020. okt. 8. 12:38
 23/97 Mansour ***** válasza:

"Még ha hatalomba mérjük is a sikert, ott sem szügségszerű a másokon való átgázolás"

Nem szükségszerű, de a könnyebb, kézenfekvőbb út. Ezért lesznek mindig olyanok, akik átgázolnak másokon. Ha viszont a hatalom nem lenne sikertényező, akkor ez nem lenne így. Ez persze pusztán elméleti spekuláció, a hatalomvágy annyira alapvető sajátsága az embernek, hogy nem képzelhető el olyan gyakorlati út, ahol a hatalom nem sikertényező.

2020. okt. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/97 A kérdező kommentje:

18


Ott a pont. Napjainkban ritkán minősítik sikernek, ha valakinek békés, boldog családi élete van.


Viszont a karrierjében elért sikereket, anyagi helyzetét, sikeres és mutatós pár megszerzését annál inkább.


Ezért is van az, hogy egyik réteg prioritása, értékrendje rá van erőszakolva a másikra és ezért is született meg a kérdés, hogy akikre rá van erőszakolva az a fajta élet ami nem nekik való, miért hagyják.


Ami vitatható talán, hogy hányan vannak azok akikre rá van ez erőszakolva. Véleményem szerint a többségre, mások véleménye szerint ők vannak kisebbségben és nincs választásuk, alkalmazkodniuk kell.

2020. okt. 8. 12:44
 25/97 anonim ***** válasza:
100%

Ki erőszakolja rád, hogy az anyagiakat tekintsd elsődlegesnek? Ki akadályozza meg, hogy a békés, boldog életet tűzd ki célodnak?

Ugyanaz megy, mint a másik kérdésnél: a homályos, általános világfájdalma a végtelenségig, aztán amikor konkrét példákat kértünk, hogy mitől olyan szar a munkahelyeden, nem írtál semmit.

2020. okt. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/97 anonim ***** válasza:
Tehát: ha ilyen szarok az emberek, miért nem keresel magad mellé egy hasonló társat (x millió ember közül csak van olyan, aki hozzád hasonló értékrendű) és pattantok le egy tanyára békében földet művelni és állatot tartani?
2020. okt. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/97 anonim ***** válasza:

Egyrész, mindenki szerotonin függő, csak egyeseknél a visszacsatolás, nem olyan jól funkcionál.

Másrészről az hogy a társadalom nem a szerint méri a sikeres embereket, hogy milyen a családi élete, az csak azért van, mert a családi élet magánügy, és arra a nép nem lát rá.


Ha mégis az az ocsmány pletykarovatok műve.


A sikeres emberek többsége nem gázol át másokon. A kapitalismus versenyszférája nem így működik.

A kapitalizmusban a fejlődés hozza magával a versenyképességet, és egy cég/válalkozás el kezd negatív kampányolni mással a versenyképességéből veszít.


Kb a sony az egyik legnagyobb tech válalat, de sosem taposott el senkit.

2020. okt. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/97 A kérdező kommentje:

26


Ez a tipikus hozzáállás, ami jellemzi a vezető réteget is, hogy akinek nem tetszik az húzzon tanyára. Na az ilyen magatartású, empátiamentes, magának való emberek miatt is született meg a kérdés. És ez is azt bizonyítja, hogy nagyon aktuális a kérdés és valós a probléma. Akiknek ez az állapot megfelel, azok nyilván a tanyára űznék, kiközösítenék a másként gondolkodókat, ahelyett, hogy egy jobb, méltányosabb rendszer építésében segítkeznének nekik. Mert nekik nincs igényük a méltányosságra, ezért ellenséget látnak bennünk.

2020. okt. 8. 13:10
 29/97 anonim ***** válasza:

27 azért ne állítsuk be szentnek a tőkéseket, amit ki lehet használni, azt kihasználják, amelyikük nem így tesz, eltűnik a süllyesztőben. időnként van olyan társadalmi környezet, ahol a gátlástalanság egyes fajtái komoly negatív visszhanggal járnak (és szeretném azt hinni, hogy európa lassan, de fokozatosan erre tart), de a legtöbb fogyasztó magasról tesz pl. a délkelet-ázsiai üzemekben uralkodó munkakörülményekre

de summa summárum: nem tudunk jobbat. keleten-nyugaton egyaránt volt próbálkozás merőben másfélére, de vagy életképtelennek bizonyultak, vagy borzalmasnak

2020. okt. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/97 A kérdező kommentje:

27


Ez azért mosolyogtat meg engem, mert a kapitalizmus maga arra épül, hogy átgázolsz másokon, másképp nem maradsz fenn, nem éled túl. Ezt szépítő szóval versenynek, konkurenciának hívják, de pont ugyanazon az elven működik, vagyis a siker csak mások kárára valósul meg, nem nyerhet mindenki egyszerre, a saját vagyonod növekedése csak a másik vagyona zsugorodása által valósulhat meg. Van egy lassú fejlődés ami talán mindenki jólétét javítja, de ez egy emberöltő alatt nem érzékelhető annyira.

2020. okt. 8. 13:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!