Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Igazán a Római Birodalom és...

Sobo8 kérdése:

Igazán a Római Birodalom és Reneszánsz Szellemiség a történelem csúcsmagassága volt? Történhet még következő megemelkedett időszak?

Figyelt kérdés
Ezt nem én találtam ki, hanem egy történelemtudós. Szerinte a többi korszak előbb hanyatlás, utána aztán fejlődés. De ez csak az általunk ismert időkorba fér bele. Furcsa elmélet, annyi bizonyos.

2020. szept. 25. 19:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Kételkedem abban, hogy a történelemtudós ezt mondta. Talán a következőt: a szellemi teljesítményt tekintve az ógörögök voltak az első nagy szellemek a művészetek, természettudományok és a filozófia területén. A rómaiak ezt az örökséget továbbfejlesztették, alapvetőt az államelméletben, az állam működtetésében tehát a jogban alkottak (a mai jog alapja a római jog). Ezután hanyatlás következett a szellemi életben, amelyet a reneszánsz a klasszikus alapokon újjáélesztett és magasabbra emelt. A későbbi korok ezeken az alapokon folytatták tovább.
2020. szept. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

1.

Hát, én azt azért nem merném ilyen acélos tudatossággal kijelenteni,hogy "a görögök, mint elsők", mert hát, a görögök csak örökösei voltak az óegyiptomi, közel-keleti kultúrának mind a művészetek, mind a társadalom- és államszervezés, jogtudomány, matek, építészet, stb. terén.

2020. szept. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mondom: talán. A kezdeteket Mezopotámia jelentette sok sok néppel, az ő nagy "tettük" az állam létrehozása volt. Köztük a perzsák voltak, akik újat hoztak az államszerkezetben. Az óegyiptomi kultúra más volt. Természetesen nem kihagyhatók, azonban máig ható (azaz ma is érvényes) értékeik először a görögöknek voltak.

A népek történelme azonban nem skatulyázható be egy lineáris vonalra. Főleg nem sematikusan. Azonban mégis, vannak meghatározó pontok, amikortól alapvetően változott a szemlélet, és ilyen a görög, római, és a reneszánsz, a klasszicizmusnak új értelmet adott.

2020. szept. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!