Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért hagyta történelem során...

Miért hagyta történelem során mindig az empatikus, jóérzésű többség, hogy egy érzéktelen kisebbség alakítsa számukra a földi életet?

Figyelt kérdés

Például itt vannak napjaink is. A többség empatikus ember és egy jobb világban szeretne élni, ahol a fő értékek emberiek és nem olyanok mint amelyek manapság dominánsak, mint például a siker, a birtoklás, az anyagiak stb.


Van egy nem empatikus, érezni képtelen, ám sikerre erős motivációt érző (pszichopatákhoz hasonlítható) kisebbség és ezek szabják meg az irányt, a társadalmi szabályokat és ez rá van kényszerítve a hétköznapi, jóérzésű, normális emberekre.


Miért hagyják, hogy ez az alja kisebbség alakítsa az ő életüket és miért nem állnak fel, taszítják le őket és alakítanak ki egy olyan világot amelyben ők szeretnének élni?


2020. okt. 8. 10:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/97 anonim ***** válasza:
100%
Te vagy az a hiperérzékeny, aki nemrég több hasonló kérdést is kiírt?
2020. okt. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/97 A kérdező kommentje:

1


Igen

2020. okt. 8. 11:10
 3/97 anonim ***** válasza:

Jó kérdés, de amúgy nem mindig mindenki hagyta. A francia forradalom idején csak úgy röpködtek a fejek, meg a román zsarnokot is agyonlőtték szó nélkül.

Oroszoknál most is ilyesmi készül, de ők tökös gyerekek. A többi meg már a pilitika kategória.

2020. okt. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/97 A kérdező kommentje:

3


Másik érdekes téma, hogy miért nem került sosem egy Krisztusi személy sosem a király pozíciójába, vagy esetleg az állam vezető pozíciójába.


Szinte kivétel nélkül a vérszomj jellemző volt minden királyra, diktátorra stb.


Ez szerintem egy nagyon érdekes téma, ennek lehetnek komoly okai.

2020. okt. 8. 11:12
 5/97 anonim ***** válasza:
100%
Elég sokféle berendezkedésre volt már példa a történelem során. A szabályozott piacgazdaságnál egyelőre nem tudunk jobbat. A hétköznapokat átszövő értékek mibenléte pedig nem kis részben a hétköznapi emberek saját értékrendjén múlik.
2020. okt. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/97 anonim ***** válasza:
100%

Mert egy Krisztusi személy alkalmatlan a vezetésre. És nem, a többség nem olyan mint te. Az embereket önmaguk érdekli leginkább, nem érdekli őket hogy te melyik ártatlan szavukon sértődsz meg, stb.

Értsd meg, hogy nektek kell változnotok, nem a többségnek.

2020. okt. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/97 anonim ***** válasza:
100%
Tökmindegy, hogy milyen társadalomban élsz, olyan sosem lesz, hogy a krisztusi gondoskodás kitörli helyetted a hátsódat.
2020. okt. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/97 A kérdező kommentje:

5


Nem igaz. Az értékrendeket nagyon befolyásolja az, hogy mivel bombáznak minket felülről, a politikum, média, szociális média, filmek, reklámok, hírek irányából. Az értékrend ezen eszközök birtokában nagyon könnyen befolyásolható.

2020. okt. 8. 11:29
 9/97 A kérdező kommentje:

6


Te lehet, hogy magadból indulsz ki, de nem, a többség nem vérszomjas, a többség nem menne szívesen mások életét kioltani. Ez mindig is egy szűk kisebbség akarata miatt történt.

2020. okt. 8. 11:30
 10/97 anonim ***** válasza:
92%

Azt hiszem, itt alapvető tévedések és félreértések vannak.


Nincs empatikus jóérzésű többség. Ez a réteg nagyon csekély. A nagy többség - fogjuk rá - békés ugyan, de nem érdekli semmi egyéb, mint saját állapota. Azt sem hiszi el, hogy a saját állapota másoktól függ, és hogy tennie kell, ha változtatni akar. Nem feltétlenül neki kell kitalálnia, mit, de el kell hinnie a javaslatokat. Ez nem teszi.

Nem érezni képtelen, ám sikerre erős motivációt érző kisebbség uralkodik, bár úgy tűnik, így van.


Az ember a természet része, és a természet törvényei rá is vonatkoznak. Mivel tudata van, néhányat át tud értelmezni, de főleg a fogalmak kitágításáról van szó. A természet folyamatait - többek között - az erőtörvények irányítják. Tetszik, nem tetszik, a dolgok mindig a nagyobb erő irányába mozdulnak. Az erő az embernél is gyakran a fizikai, lásd rendőrség, katonaság, erőszakszervezetek, bandák, és még van pár fajta. Azonban itt a tudat, a szellem gyakran átveszi a szerepet, lásd manipuláció, átverés, csalás, látszatkeltés. Az ember, ha váratlanul meglökik, elesik. Az ember, akinek van valamennyi tudása a világról, ha kap egy információt, értékeli (akár akaratlanul), és aszerint cselekszik, hogy neki jobb legyen. Az előző példával, aki keveset tud a világról, annak el lehet adni rosszat úgy, hogy azt hiszi, neki jó. És ettől önként "esik el". Az eredmény ugyanaz.

És az a nagy tömeg, amelyet csak a saját dolgai érdekelnek, manipulálható, ez adja az "erőszakos kisebbség" erejét. Az erőszak előbb manipulál, majd demokráciát játszik, és ártatlanul néz, dehát nem én, a tömeg akarja. Az empatikus kisebbség pedig nem jut szóhoz. Ugyanis választania kellene: tudja, hogy a "ha megdobnak kővel, dobd vissza kenyérrel" nem működik, de nem hajlandó értelmezni az erőtörvényt. Mondjuk a francia forradalomban végül megértették és alkalmazták. Csak hogy az ember esendő, annyira megtetszett nekik, hogy önmagukra is alkalmazták. És ennek jó vége soha nincs.


Az ember egyetlen lehetősége, hogy értelmezze a környezetét, és azon szabályokat alkalmazza. Minden más esetben alulmarad.

2020. okt. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!