Miért hagyta történelem során mindig az empatikus, jóérzésű többség, hogy egy érzéktelen kisebbség alakítsa számukra a földi életet?
Például itt vannak napjaink is. A többség empatikus ember és egy jobb világban szeretne élni, ahol a fő értékek emberiek és nem olyanok mint amelyek manapság dominánsak, mint például a siker, a birtoklás, az anyagiak stb.
Van egy nem empatikus, érezni képtelen, ám sikerre erős motivációt érző (pszichopatákhoz hasonlítható) kisebbség és ezek szabják meg az irányt, a társadalmi szabályokat és ez rá van kényszerítve a hétköznapi, jóérzésű, normális emberekre.
Miért hagyják, hogy ez az alja kisebbség alakítsa az ő életüket és miért nem állnak fel, taszítják le őket és alakítanak ki egy olyan világot amelyben ők szeretnének élni?
90
Ez ferdítés. Mi nem csak lények vagyunk, mi nem csak állatok vagyunk, hogy csak az erő döntsön a sorsról.
Emberek vagyunk, öntudattal, szabadakarattal rendelkező lények vagyunk akik úgy is dönthetnek, hogy nem hallgatnak az ösztöneikre hanem felépítenek egy szebb világot, egy igazságosabbat, egy olyat amiben dominál a szeretet és nem a siker.
Nagyon állati szemléletű a gondolkodásod és ez veszélyes.
Semmivel sem vagyunk különbek mint a többi állat. Nincs szabad akaratunk, úgy cselekszünk ahogy az agyunk azt parancsolja, ami az evolúció megannyi éve alatt olyanra formálódott, amilyenre.
Te is nyílván azért álmodozol békéről, empátiáról, mert ezek a dolgok termelik az agyadban a legtöbb dopamint, tehát ösztönösen ezt az ideát üldözöd.
Más embereknél ez nem így van, így azok nem is cselekszenek úgy mint te, és te próbálod másokra erőszakolni az akaratod.
92
Baromságokat beszélsz.
Igen azt teszük amit az agyunk mond, de azért mert az agyunk mi magunk vagyunk.
És az agyunk fölöttébb többre képes mint holmi ösztönreakciók.
Többekvagyunk mint az állatok, tudunk az ösztöneinken túl is dönteni.
92
Ilyen pontszámmal nem tudom, hogy tudhatsz ilyen baromságokat írni.
Lehet te képtelen vagy uralkodni az ösztöneid felett, de ezt kérlek ne vetítsd ki az emberek többségére
95
Lol, még az alapvető biológia is különbséget tesz ember és állat között. Veled tényleg nincs miről vitatkozni.
Tényleg nem érted, míg egy állat szerotonin szintjét csak a társadalmi hierarchia szabja meg, addig az ember felül tud kerekedni bármikor a társadalmi hierarchikus elhelyezkedésén és saját szabályokat állít fel.
A gyerek társadalomban nagy átlagban az állati értékek szerint oszlik el a hierarchia, viszont a felnőttek világában teljesen felborul ez a rendszer, és erkölcsi és társadalmi értékek szerint rendeződik.
Az állatvilágban ilyen nincs, az állatok a gyerekkorban kialakított hierarchia rendszert viszik át a felnőtt világba.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!