Nem gondoljátok, hogy a szexet meg kellene szüntetni a túlnépesedés elkerülése érdekében?
Tegyük fel, hogy a WHO, és így az ENSZ, meg az összes világszervezet támogatná a kezdeményzést, és kiépíthető lenne az egész világon a megfelelő orvosi felszerelés az in vitro megtermékenyítéshez, továbbá képesek lennénk majd a jövőben akár szintetizálni is az emberi ivarsejteket.
Nem lenne akkor jó ötlet, ha csak mesterségesen lehetne szaporodni, természetesen pedig nem? Ezt úgy oldanánk meg, hogy miután minden férfi lead bizonyos mennyiségű hívivarsejtet akkor, amikor ivaréretté válik, aztán kasztrálnánk őket, valamint a nőknek is eltávolítanánk a petefészkét bizonyos számú utód megszülése után. A kasztrálásokig pedig a szex bűncselekmény lenne, aki csinálná, az nagyon súlyos büntetést kapna, én életfogytiglanra vagy halálbüntetésre gondolnék.
Így lehetővé válhatna szabályozni a népességet, mert minden ember csak annyi gyereket vállalhatna, amennyi engedélyezve van, mondjuk 2 főnként 1-et, így lecsökkenhetne 1 generáció alatt felére a populációnk.
Ha pedig már előállíthatnánk magát az embert szintetikus úton, akkor már in vitróra sem lenne szükség.
Mit gondoltok erről a tervről?
Hülyeség.
Először is mi értelme a kasztrációnak, ha úgyis tiltod a szexet?
A kettőnek együtt semmi értelme.
Amúgy meg ezt nem tudnád bevezetni, mert olyan össznépi lázadást szítanál ezzel, hogy az mszp-sek és a fideszesek karöltve húznának fel téged egy lámpaoszlopra.
Kedves kérdező, szerinted nem számít az, ha kihal egy kultúra? Nem számít, hogy szegényebbek lesznek a megmaradók általa?
Továbbá mi lesz, ha az egész emberiség létszáma kezd el csökkenni?
Asimov egyik könyvében van egy jelenet, amiben egy jövőbe pottyant ember csodálkozik, hogy a kolonizált bolygókon még mindig folytatnak földművelêst, amikor már lehetséges tisztán művi úton "beveszek napi egy kapszulát" is táplálni. A kalauza elismeri, hogy valóban volt valmikor egy ilyen gondolati iskola, ami a mesterséges ételek megalkotását tűzte ki ideálkén. Csak egy dolgot felejtettek el: hogy az emberek SZERETNEK enni, szeretik az ételek látványát, szagát, ízét. A mesterséges étel bevezetésének semmi kézzelfogható eredménye nem volt, csak az alternatív örömforrások (TV, szintetikus drogok) fogyasztásának ugrásszerű növekedése.
Hasonlóan a 20. században voltak olyan építkezési stílusok, amik a tömegtermelésre vagy a hatékonyságra próbáltak rámenni, születtek is mindenféle üveg meg betonszörnyek, amik egyik vagy másik filozófiát voltak hivatva megtestesíteni; és mégsem volt jó ezekben az épületekben élni. Az olcsóság mellett nem vették sokszor figyelembe, hogy a "felesleg" esetleg az ember közérzetét szolgálta: a tágasság érzetétől a megnyugtatózíneken át az emberi használhatóságig, hogy az eszköz passzoljon a szokásokhoz, amikről az építész esetleg nem is tudott, de amik direkten megszabják, hogy a felhasználó hogyan fogja kihasználni azt a helyet. Ma rengeteg pénzt fordítanak a cégek az emberek SZOKÁSAINAK a kiderítésére, hogy milyen nem várt módokon viszonyulnak a termékeikhez, melyik részeit értékelik. Rengeteg ilyen ipari sikertörténet van, amikor kiderült, hogy mondjuk egyetlen funkcióra mekkora szüksége volt a közönségnek, és a jövőben a cég mák kimindottan erre alapozott, sőt a vetélytársak is átvették.
A kérd. javaslatával is "csak" annyi a baj, hogy figyelmen kívül hagyja az emberek vágyait, olyan megoldást ötöl ki, ami nagyobb katasztrófa lenne, mint amit meg igyekszik oldani. :D
Amúgy ahogy mondták, a túlnépesedés forrása elsősorban a fejletlenebb országokban és szerencsétlenebb néposztályokban gyakori fogamzásgátlás, szexuális nevelés, tudatos családtervezés hiánya, fiatalkori terhesség; illetve egyszerűen az, hogy az emberiség nem "érte utol magát" még; a várható élettartam növekedése ellenére a fiatalkori házasságra és sok gyerekre/ előjogokban részesülő fiúgyerekre vonatkozó hagyományok továbbra is érvényben vannak. Várhatóan ahogy ajólét növekszik, ezek mindenhol át fognak alakulni a gazdag országokban norma 1-3 akár idősebb korban vállalt gyerekre.
És ugye Mo.-n konkrétan népességcsökkenés van...
Kérdező, nem fogom tudni elmagyarázni neked, miért hatástalan egy adott cél elérésére a tiltás. Túl bonyolult lenne.
Kínában elképesztően torz dolgok történtek e tiltás hatására. Mára nagyon nehezen kezelhető helyzet keletkezett. Viszont a népesség tovább szaporodott.
Ha olyanok kezdenek el tiltásról beszélni, akiknek semmi fogalmuk sincs emberi viselkedésről, motivációról, ösztönökről, abból mindig katasztrófa származik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!