Feldobnék egy örökzöld vitatémát, mégpedig a holdra szállás megkérdőjelezését egy új szempontból. Érdekel, hogy kinek, mi a véleménye a meglátásomról?
A megértéshez kell némi csillagászati ismeret.
1969.07.20, holdraszállás.
A hold ekkor két nap híján első negyedben volt.
Ekkor sajnos tény, hogy a hold megvilágított területéről ahol az állítólagos leszállók is voltak, a föld sehonnan nem lenne látható a horizont felett a holdról.
A NASA egyik képe a földről, a leszállóegység FELETT!
Ez hogy sikerült, vázze?
Teljesen jó a kép, és értelmetlen, amit mondsz.
A fényképezőgépet ha döntöd előre, vagy hátra, akkor a Föld pozíciója feljebb, vagy lejjebb kerül a fotón, ezért ez a 'horizont felett' egyszerűen értelmetlen.
Az meg, hogy hol látszik a leszállóegység felett, az attól függ, hogy mennyire megy a fotós közel az egységhez, illetve lejjebbről, vagy feljebbről exponál és miképpen dönti hozzá a fényképezőgépet..
Semmi értelme nincs, amit magyarázol.
#10-nek:
Nem elírás csak egy hirtelen támadt, nagyon h'lye gondolat, amit nem gondoltam át rendesen. Ejtsük is ezt a baromságot. Bocs.
De az állásszög mindenképpen problémás, amit a horizontra írtam.
Ha a megfigyelő a hold felszínén áll, vagy akár a földön, akkor a látószöge szinte egyenlő a felszínre húzott érintővel, mivel maga a bolygó takarja ki előle az ez alatti objektumokat. Ezzel remélem nem szállsz vitába, mert ahhoz az kellene, hogy a fény ne egyenes vonalban terjedjen.
Ha a képen megnézed az első negyed terminátorára húzott merőlegest, akkor láthatod hogy a földnek és a napnak is a horizontra kell esnie. Ha a napos területen feljebb haladnál akkor a nap ugyan feljebb emelkedne, de a föld a horizont alá bukna.
Első negyedben a holdon képtelen lennél olyan NAPPALI pozíciót találni, ahol a föld a horizont felett látható.
Tehát első negyed, nappali helyen, horizont feletti földdel.
Ez nem fog összejönni.
Ráadásul a NASA felvételén a föld közel MERIDIÁNON áll!
Teljes képtelenség.
"Ha a képen megnézed az első negyed terminátorára húzott merőlegest, akkor láthatod hogy a földnek és a napnak is a horizontra kell esnie. Ha a napos területen feljebb haladnál akkor a nap ugyan feljebb emelkedne, de a föld a horizont alá bukna."
Nem, nem kéne. A Földről remekül látszik a félhold nappal. Elvileg akár délben is (akkor az alacsony állása (akkot nyugszik / kel), és a világos égbolt miatt elég nehezen, de kora délelőtt / késő délután (attól függően, hogy első vagy utolsó negyed van) simán. Ugyanez ugyaníg működik a Holdon is. (A légkör zavaró hatása nélkül.)
"Első negyedben a holdon képtelen lennél olyan NAPPALI pozíciót találni, ahol a föld a horizont felett látható."
Akár hányszr írod le ezt, ez nem igaz. Szóval lassan abba hagyhatnád.
#14
"Ráadásul a NASA felvételén a föld közel MERIDIÁNON áll!"
Egyrészt ez finoman szólva is bátor kijeletnés a 11. válasz fényében. Másrést mivel:
a) Az árnyékokból látszik, hogy a Nap elég alacsonyan jár.
b) A Föld már kicsit tl is van az első negyeden.
Simán lehet, hogy a Föld a meridián környékén állt. Sőt,leszállás helye alapján szükségszerű.
Közben most látom, hogy a 4. válaszomban nem sikerüült beírnom a videó linkjét. :( Elnézést, most pótlom. Ebből jól látszik, hogy simán lehet olyan Föld fele néző leszállóhely, ahol (a leszálás idejében) a Nap is süt, és a Föld is látszik.
"Érted már hogy mi a bajom?"
A leghalványabb fogalmam sincs. Én a megfelelő háttértudás hiányára tippelnék.
Ebből a fotóból a Hold merirídiánját ugyan nem lehet megállapítani (mivel Holdon állunk, csak azt értelmezhetjük.)
Mivel nem tudni, hol van az égi pólus, amin át kell haladnia plusz még a zeniten is.
Annyi segítség van, hogy az ekliptika síkja közel merőleges, illetve cirka húsz foknyit jobbra dől, vagyis arra van a Nap és a sarkok az árnyékolt rész csücskeinél vannak, de nem tudni, melyik az északi, vagy a déli sark, mert a kép lehet tükrözve is, attól függően, hogy diára, vagy negatívra fotózták. Akkoriban még nem volt digitális fotózás és gyakran megesett, hogy a jobb és baloldal felcserélődött.
Nem tudom, fotóztál e már.
A Föld pozícióját a fényképezőgéppel bárhová teheted.
A leszállóegységet körbe lehet járni, így a fotós kiválaszthat olyan pozíciót, ahol a leszálló egység és a Föld, meg a fényképezőgép durván egy vonalban van.
Ekkor aztán ha mondjuk a fényképezőgép baloldalát kicsit maga felé húzza, a háttér a Földdel jobbra megy, ha a jobb oldalát, akkor balra.
Aztán döntheti kicsit a tetejét előre, akkor a Föld feljebb látszik, ha felfelé, akkor a Föld lejjebb megy.
Forgathatja is oldalra, bár akkor a leszálló egység is dől, de lejjebb is engedheti a gépet, vagy léphet kicsit jobbra, balra, előre,hátra, akkor is a háttér és az előtér elmászik látszólagosan, mert minden attól függ, hogy honnan és milyen szögben áll a fényképezőgép
Szerintem meg lapos a Föld és mi mint laposföld-hívők be is bizonyítottuk youtube videóban hogy NASA = SATAN. Ennyi.
(Mivel tudom hogy egyesek komolyan vennék, szarkazmus)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!