Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért nem tudják már kihúzni...

Miért nem tudják már kihúzni a Dunából hableányt?

Figyelt kérdés
Ha nagy a sodrás a híd lábánál akkor miért nem próbálják odébb vontatni és a nyílt, alacsony sodrású víztükrön kiemelni? Ott előtte még a hullákat kis ki tudnák szedni. Rajtunk röhög a fél világ hogy egy 40 tonnás kishajút nem tudunk kidaruzni.
2019. jún. 3. 17:24
 71/102 anonim ***** válasza:
100%

Akkor - még az Osztrák-Magyar Monarchia részeként - volt tengeri flottánk is - Horthy annak a végére (ezért "ellen"tengernagy) került:

"1918. február 27-én ellentengernaggyá és több, rangban felette álló sorhajókapitányt és tengernagyot megelőzve a császári és királyi flotta parancsnokává nevezték ki.


1918 júniusában a teljes flotta élén ismét kifutott, hogy az otrantói védőzárat megtámadja, de a – másik hajóegységet vezető – Szent István csatahajó megtorpedózásának hírére visszafordult. 1918. október 31-én végül IV. Károly király utasítására átadta a flotta hajóit a Szerb-Horvát-Szlovén Nemzeti Tanácsnak"

[link]

2019. jún. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/102 anonim ***** válasza:
14 évvel később meg az egész országot átadta a németeknek
2019. jún. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/102 anonim ***** válasza:
0%

Azt értem, hogy a Monarchia idején. Oké. De azóta? Hol cirkálnak a magyar hadihajók, és mit csinál a hadihajós ezredünk? A Balatonban gyakorlatozik?


Újabb magyar hülyeség.

2019. jún. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/102 anonim ***** válasza:
Balaton, egyéb tavak és a hajózható folyok. Már amennyiben a kérdéses típusú hadihajó ott mehet. Nyilván szárazon nem fog menni sehová.
2019. jún. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/102 anonim ***** válasza:
100%
Azért ijesztő, hogy mennyire ostoba emberek vannak.
2019. jún. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/102 anonim ***** válasza:
"Újabb magyar hülyeség." Nem ez az egyetlen hajóbaleset az országban. Akkor is hülyeségnek tartanád ha a te gyereked lenne bennrekedten, esetleg még élve s menthető módon?
2019. jún. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/102 anonim ***** válasza:

#72: Hogy "átadta" az megítélés kérdése. De egyébként nem ez volt a kérdés.


#73: "MH 1. Honvéd Tűzszerész és Hadihajós Ezred" a hivatalos neve. Szóval ők foglalkoznak azzal is, hogyha a telkeden találnál egy második világháborús bombát, akkor azt semlegesítsék, így Te - és szomszédaid - életben maradhassatok.


Foglalkoznak kiképzéssel - ugyanis a katonáinknak nemcsak földön, a levegőben de a vízen is ütőképesnek kell lenniük - illetve mivel NATO-tagország is vagyunk, és a folyóink több NATO-tagországgal közösek.így folyami flottillánk is van.


Bővebben:

[link]


Az osztrákoknak is volt ilyesmi alakulatuk:

[link]

csak ők nem voltak képesek fenntartani a flottillájukat.


A szerbeknek még van folyami alakulatuk:

[link]

Svájcnak is van:

[link]

szóval nem olyan "hülyeség"

2019. jún. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/102 anonim ***** válasza:
0%

Hát én még nem nagyon láttam a Balatonon torpedónaszádokat cirkálni, meg a Dunán se nagyon. De biztos van.


Amúgy a Balatonon kivel akarunk háborúzni? Siófok megtámadja Füredet?


De arra biztos jó, hogy pár semmirekellő Yachtot vegyen belőle magának az Adrián.


Kész röhej ez az ország.

2019. jún. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/102 anonim ***** válasza:
100%
Túl gyorsan jött a meleg.
2019. jún. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/102 anonim ***** válasza:

"Hát én még nem nagyon láttam a Balatonon torpedónaszádokat cirkálni"

Nem is fogsz.

Egyrészt a torpedónaszád tengeri hajótípus és csak a 2. világháborúig volt használatos.

Másrészt nem a Balaton a fő terület - bár néha oda is elhelyeznek egy-egy hajót:

[link]


"meg a Dunán se nagyon. De biztos van."

A Dunán van flottilla:

[link]

nem nagy, épp ezért vonták össze a tűzszerészekkel.

2019. jún. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!