Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Axis Powers Hetalia? :D

Axis Powers Hetalia? :D

Figyelt kérdés
Hogyan találtál rá,ki a kedvenced,miért szereted,mi a véleményed Hungary-chanról,érdekességek a sorozattal kapcsolatban...Beszéljük ki az egészet:D
2010. márc. 24. 14:51
❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯
 431/1205 anonim ***** válasza:

Tinót? Komolyan? :D

Nos, én teljes mértékben egyetértek inkredible-lel. De hogy miért Ukrajna az idősebb? Nos, én a térképeken a töriatlaszomban sokszor nem látom Fehérororszországot, de Ukrajna meg már mégis ott van.Úgyhogy szerintem itt is érthető a történelmi dolog. Meg szerintem ukrajna azért idősebb Oroszországnál, mert a Kijevi rusz előbb volt, mint az Orosz birodalom, és Kijev Ukrajna, és gondolom ezért... Bár kérdezd a töriset!:P

2012. márc. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 432/1205 anonim ***** válasza:

Jas: húha! töriatlasz! De régen volt! xD A Kijevi Russzal kapcsolatban igazad lehet, bár én nem tisztán emlékszem, hogy tanultam volna ebből töriórán. De a wikipédián olvastam róla.

Sok olyan történelmi esemény van, amit a suliban nem vagy alig tanítanak. Pl. a Kalmár Unióról hallottam egy nagyon keveset gimis koromban. Amikor a második világháborúból tanultunk, akkor azt a kérdést tettem fel magamnak, hogy Ausztrália mit csinált a háború idején? Utána is néztem egy lexikonnak... Aztán ott van Skandinávia. Arról egy szót sem mondtak, hogy a finnek kiváló mester-és orvlövészek voltak! Norvégia is benne volt a háborúban, de csak rövid ideig.

Ja, és ha az itteni Hetaliások között van gimnazista, meg tudnátok nekem mondani, hogy tanultatok-e már a rendszerváltásról? Benne van-e már a törikönyvekben? Én 2002-ben érettségiztem és a tankönyvekben keveset tanultunk a kommunizmusról egészen a felbomlásáért. De sokszor szóba került Kádár meg Nagy Imre, de Romániáról egy szó sem esett, pedig ott rosszabb volt a helyzet a kegyetlen diktátor miatt.



inkredible

2012. márc. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 433/1205 anonim ***** válasza:
*lexikonban... bocsánat xD
2012. márc. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 434/1205 anonim ***** válasza:

Igen, nálunk még benne van a könyvekben. De ha jól emlékszem csak 1, 2 max 3 órányi tananyag. :)


Szoni

2012. márc. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 435/1205 anonim ***** válasza:

Hm, Zsuzsi is gimis.


Nos, mi sem tanultunk, pl a Lengyel-Litván unióról sem tavaly, meg egy csomó dolgot kihagytunk.:(

Amúgy mit csinált Ausztrália?

2012. márc. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 436/1205 anonim ***** válasza:

Szerintem fogunk, mert láttam ilyen anyagot fent a táblán, amikor a tizenkettedikesek után mentünk be a terembe (én tizenegyedikes vagyok, de a kéttan miatt van egy plusz évem).

A lengyel-litván uniót mi pár hónapja vettük, képzelhetitek, hogy vigyorogtam órán. :D Viszont a Kalmari unióról sajnos még nem esett szó.


Igen, megtaláltam Finnországot és jártam vele frank táncot. :D


Susie

2012. márc. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 437/1205 anonim ***** válasza:

Jas, Ausztrália a japánokkal háborúzott asszem. Viszont van egy film, amelyikben Nicole Kidman szerepel 'Ausztrália' címmel. Abban van is van csata.


Susie: azt hiszem én is tanultam a Lengyel-Litván unióról, mert erősen emlékszem a Jagellós történelemre. A lengyel-svéd háborúról azonban egy szót sem említettek.


inkredible

2012. márc. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 438/1205 anonim ***** válasza:
Én a jagellósból annyira emlékszem, hogy az a család felettünk is uralkodott valamikor. nem? A vegyesházi királyoknál...
2012. márc. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 439/1205 anonim ***** válasza:

Jas: úgyvanaz. asszem I.Ulászló volt az (sőtbiztos mert ebből feleltem is ._.)


Roro

2012. márc. 31. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 440/1205 anonim ***** válasza:
És a Dobzse László? Az is az volt.:) Meg asszem a zsigmondnak is volt valami köze a lengyelekhez, nem? :) Húha, lettem volna pár napig király. Minden földi jó, hírnév, dús földek! :P
2012. ápr. 1. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!