Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kezdjek programozni ha?

Hogyan kezdjek programozni ha?

Figyelt kérdés

7. osztályos vagyok és lassan ideje lenne eldönteni, hogy milyen suliba menjek tovább. Gondolkodtam a programozáson mert szeretek a számítógépekkel foglalkozni de a hardveres részéhez nem értek (de azt tudom, hogy egy gagyi f.s gépem van).

Leginkább a játékfejlesztés (melyik gyereket nem?).

Suliban nem igazán tanulok jól, de csak mert lusta vagyok. Egyébként lazán meglenne az ötös :D

Egyetemre, fősulira ha fizetős lesz nem tudok menni


Szerintetek érdemes így belekezdenem?

Ha igen, hogyan? (van aki C++ más meg Pascalt mond vagy HTML-t)


2016. jan. 9. 19:47
 81/92 anonim ***** válasza:

Szerintem sem rossz kezdő nyelvnek a pascal, de egy idő után érdemes továbblépni valami komolyabb felé (Java, C#, PHP, Python, C++), inkább csak tanulni való.


A tanuláshoz mondjuk jók a script-nyelvek is, nem igaz hogy nem lehet velük tanulni, ahhoz hogy a logikát elsajátítsd teljesen jók, és tudsz a folyamatokra koncentrálni, nem vonja el a figyelmed más.


Például kezdő nyelvnek jó a Python vagy a PHP, de akár Java-zni is lehet, kezdetben az sem olyan bonyolult.


Amit még nézz meg mindenképpen, az az adatbázisok, hiszen bármit programozol, az adatokat valahol tárolni is kell. PostgreSQL, MySQL, valamelyik, mindegy csak egyszerű legyen kezdetben, ne zavarodj össze.


A matektól nagyon ne parázz, majd' 10 éve fejlesztek, de nem sok "komoly" matekra volt még szükségem, minden le van már programozva, csak a libeket kell tudnod használni. Viszont a logika nagyon fontos, a problémamegoldó-képesség, feladatok részegységekre bontás, algoritmizálási képesség, ezeket nem lehet elkerülni.


H kizárólag windows-t használsz azzal sincs baj, el lehet lenni ott is, viszont így kimaradhatnak olyan eszközök, lehetőségek amiket egy OSX-es/Linuxos ismer, a Windowsosok meg nem. Ráadásul, programozás terén különösen igaz, hogy OSX-en és Linuxon kb. mindent meg lehet csinálni amit Windowson, de Windowson csak töredékét annak amit OSX-en vagy Linuxon. (nekem a Windows mindig is csak játékra kellett, dolgozni csak Linuxot vagy OSX-et használtam. Aranyos a win a kis béna ablakaival, meg hogy 20 év alatt sikerült összelopkodnia a több rendszerből a több asztalt meg a lapos témát, de azért csak egy játékgép maradt)



(ha érdekel a web, akkor JavaScriptet is nyugodtan tanulhatsz, vagy akár csak nézd meg, aki ekézi az nyilván sosem látta még közelről, gőze nincs róla. Írta itt valaki hogy 1965 óta nem is frissítette a böngészőjét mert az az eredeti HTML, meg a js is ki van kapcsolva, hát gratulálok, biztosan nagy élmény lehet neki a net)

2016. jan. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/92 anonim ***** válasza:
Kész röhej ez a téma, úgy ahogy van a válaszokkal együtt.
2016. jan. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/92 SimkoL ***** válasza:

'A matektól nagyon ne parázz, majd' 10 éve fejlesztek, de nem sok "komoly" matekra volt még szükségem, minden le van már programozva, csak a libeket kell tudnod használni. Viszont a logika nagyon fontos, a problémamegoldó-képesség, feladatok részegységekre bontás, algoritmizálási képesség, ezeket nem lehet elkerülni.


H kizárólag windows-t használsz azzal sincs baj, el lehet lenni ott is, viszont így kimaradhatnak olyan eszközök, lehetőségek amiket egy OSX-es/Linuxos ismer, a Windowsosok meg nem. Ráadásul, programozás terén különösen igaz, hogy OSX-en és Linuxon kb. mindent meg lehet csinálni amit Windowson, de Windowson csak töredékét annak amit OSX-en vagy Linuxon. (nekem a Windows mindig is csak játékra kellett, dolgozni csak Linuxot vagy OSX-et használtam. Aranyos a win a kis béna ablakaival, meg hogy 20 év alatt sikerült összelopkodnia a több rendszerből a több asztalt meg a lapos témát, de azért csak egy játékgép maradt) '



Ugye te sem nagyon vágod a (Windows alatti) programozást :)

Én még csak ~ 30 éve programozgatok és bátran kijelenthetem, hogy igenis keményen kell a matek, a geometriai ismeretek. Bonthatsz te bármit bárfelé, ha egy kör pontját nem tudod meghatározni, nem ismered az alapvető függvényeket. A programozás nem arról szól, hogy öszzekattintgatok egy rakás dolgot.

2016. jan. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/92 anonim ***** válasza:
Egy raktárkészlet-nyilvántartóhoz, egy dokumentumtárhoz vagy akár egy (újabb) online közösségi oldalhoz ugyan miféle kemény matekra van szükség? Összeadni hogy hát tétel van a polcon? Kamatos kamat számítás? Ha nem kifejezetten valami geometriai vagy matematikai programot írsz, a felület összeállítása a form builderekkel éppen hogy csak összekattintgatás. Szerintem windows alatt is, azt meg nem hiszem, hogy ha még a qtbuilder is tudja hogy csak úgy dragndropolt elemeket elrendezi szépen, akkor windows alatt számolgatni kell a pozíciókat. Sőt, egy report vagy beviteli formot meg megintcsak összekattintgatsz aztán csak align, és kész, úgyis az a lényeg amit csinál. Meg van layout, ahhoz igazodunk, passz.
2016. jan. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/92 SimkoL ***** válasza:

Tudod kiscsillag, amikről te írsz az óvodás szint a programozásban. Nem véletlenül nyomják az egyetemen is a matekot, hidd el később nagy hasznát veszed.

Ja, ha maradsz az 'összekattintgatós' dolgoknál akkor nem kell, igaz nem is lesz belőled programozó.

2016. jan. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/92 anonim ***** válasza:
:( Francba. Elk*tam 10 évet az életemből...matek nélkül programoztam...akkor a fizetésem is illegális? Hiszen a szerződésben "fejlesztő" van, közben meg kiderül hogy óvodás vagyok... Ha ezt a NAV megtudja lehet baj belőle?
2016. jan. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/92 anonim ***** válasza:
Azér' elég durva, hogy a userspace 90%-a óvodás-programozás. Milyen lehet az elit? És ha ti übermentch-ek nem kattintgattok, akkor hogy csináljátok? Matematikailag rágondoltok, és otterem a felület? Vagy begépeltek valami matematikai dolgot, és kész a fotótár? Francba, én meg csak amőbáztam matekon...
2016. jan. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/92 SimkoL ***** válasza:

Mutatok egy egyszerű dolgot: https://www.youtube.com/watch?v=hhH_EifvsdI


Ehhez készül az alábbi program: [link] ami még csak tervezés szintjén áll. Matek és geometriai ismeretek nélkül menne a körcikkek meghatározása ? Három kattintás, volt, Image1, Memo1 és Button1 a többi saját kútfőből.

2016. jan. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/92 SimkoL ***** válasza:
Ne mond, hogy inkább vennénk meg, ez egy kis aggyakorlat :)
2016. jan. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/92 anonim ***** válasza:

84: Ügyviteli szoftverekhez nem kell, de mi van ha más a feladat? Akkor azt passzolod?


-----------------

Freepascal projectek:


[link]


pascal tutorial (elég jó):


[link]


fejlesztőrendszerek:


[link]


------------

81: Józsi! Nem azt mondtam, hogy '65-ben frissítettem a böngészőmet, hanem arra mutattam rá, hogy a HTML mennyire számít "modern" nyelvnek, ha egyszer a hipertext öregebb, mint bármely HL nyelv. Azzal meg ne terheld a bájos, pici lelkedet, hogy nekem mekkora élmény a net, JS nélkül.

2016. jan. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!