Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kezdjek programozni ha?

Hogyan kezdjek programozni ha?

Figyelt kérdés

7. osztályos vagyok és lassan ideje lenne eldönteni, hogy milyen suliba menjek tovább. Gondolkodtam a programozáson mert szeretek a számítógépekkel foglalkozni de a hardveres részéhez nem értek (de azt tudom, hogy egy gagyi f.s gépem van).

Leginkább a játékfejlesztés (melyik gyereket nem?).

Suliban nem igazán tanulok jól, de csak mert lusta vagyok. Egyébként lazán meglenne az ötös :D

Egyetemre, fősulira ha fizetős lesz nem tudok menni


Szerintetek érdemes így belekezdenem?

Ha igen, hogyan? (van aki C++ más meg Pascalt mond vagy HTML-t)


2016. jan. 9. 19:47
 11/92 A kérdező kommentje:

Net nélküli(hamarosan lesz), nem eredeti win7-es, videokártya nélküli, 2Gb ramos gépem van.

A hanggal is problémák vannak illettve eléggé zúg is.

Nem éppen egy álom.


Utána nézek a nyelveknek amit a 9-es mondott. De viszont fontos, hogy legyenek hozzá magyar tutorialok, könyvek mert az angolom még elég gyenge.

2016. jan. 9. 23:26
 12/92 anonim ***** válasza:

"Leginkább a játékfejlesztés (melyik gyereket nem?)"


Hát ezzel magyarországon nem sokra mész, nincs ilyen oktatás ahol ilyeneket tanítanának, max tutorialok a neten, de állást nem fogsz kapni játékfejlesztőként Magyarországon.

2016. jan. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/92 anonim ***** válasza:

Aki a HTML-t ajánlotta, azt nyugodtan kiröhögheted. A HTML nem programozási nyelv.


Aki előttem a játképrogram fejlesztés-ről hablatyolt, azt is kinevetheted. Játékprogram fejlesztésének oktatása ugyanis sehol nincs, a játékprogram fejlesztésére is ugyanazok a konvenciók érvényesek, mint bármely más programra.

Az is hülyeség, hogy játékprogram fejlesztéséből magyarországon ne élnél meg. Teljesen mindegy, hogy hol vagy, hol élsz, a munkád ugyanannyit fog érni bárhol a világon.

Nagyon sok fejlesztő él indiában akik az USA-nak dolgoznak, mert a kódot, vagy a lefordított binárist át tudják küldeni a megrendelőnek.

2016. jan. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/92 anonim ***** válasza:
0%

Amit a 9-es mondott, azt meg sz.rd le. Azok hülyeségek.

Még hogy PHP meg javascript. Eszem megáll, de komolyan.

Szerintem kezdő nyelvként a pascallal jársz a legjobban, ahhoz találsz magyar tutorialt is, könnyű, sokoldalú nyelv is. A fejlesztőrendszert sem kell lopnod, mert van ingyen, elég sok forráskód áll a rendelkezésedre amiből rengeteget tanulhatsz.

Csak rajtad áll.


Amit a mókus említett, azokat a nyelveket meg kerüld erősen. Még a Pythont is, de a PHP-t és a javascriptet (mingyárt besíelek a röhögéstől) végképp. Egyikkel sem mész semmire.

2016. jan. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/92 anonim ***** válasza:
Vicces, hogy arra nem reagált, hogy egyik sorban azt írja, hogy lusta, a másikban azt, hogy fizetős suliba nem tud menni...
2016. jan. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/92 anonim ***** válasza:
Jatekprogramozashoz ugyis C++ fog kelleni, scriptnyelvel mellé: python/lua.
2016. jan. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/92 A kérdező kommentje:

Akkor legyen a pascal.

És milyen tutirialokat ajánlassz? Nyilván van nagyon tré meg használható is de ezt én nem fogom tudni kiszűrni.

2016. jan. 10. 11:21
 18/92 anonim ***** válasza:
#14 PHP-s játékok is elég jól mennek.
2016. jan. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/92 anonim ***** válasza:
100%
Round Robin, nem azt mondom, hogy a Pascal egy rossz kezdőnyelv, de mi a gond a Pythonnal? Megértem, hogy a JS-et és a PHP-t nem ajánlod(kezdőnyelvnek, de hogy nem lehet velük semmire menni, az egy elég durva túlzás), mert kimondottan webes nyelvek, de a Python elég sokoldalú, és rákényszerít az átlátható kód írására (whitespace érzékenységre gondolok, persze, tudom, az átlátható kód ennél sokkal több, de gondolom érted, mit akarok mondani). Szerintem az egyik legideálisabb kezdőnyelv. A Pascal viszont mára kissé elavult, és ezért nem mész vele olyan sokra, bár elismerem, tanulónyelvnek kiváló, annak is fejlesztették ki.
2016. jan. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/92 anonim ***** válasza:
Pascal?????? Ránézek és hányok. Akkor már inkább a Python, aminek a szintaxisa hasonlít a modern nyelvekéhez, oop is van benne. Mindjrt jukkártyat ajánload neki xd
2016. jan. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!