Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kezdjek programozni ha?

Hogyan kezdjek programozni ha?

Figyelt kérdés

7. osztályos vagyok és lassan ideje lenne eldönteni, hogy milyen suliba menjek tovább. Gondolkodtam a programozáson mert szeretek a számítógépekkel foglalkozni de a hardveres részéhez nem értek (de azt tudom, hogy egy gagyi f.s gépem van).

Leginkább a játékfejlesztés (melyik gyereket nem?).

Suliban nem igazán tanulok jól, de csak mert lusta vagyok. Egyébként lazán meglenne az ötös :D

Egyetemre, fősulira ha fizetős lesz nem tudok menni


Szerintetek érdemes így belekezdenem?

Ha igen, hogyan? (van aki C++ más meg Pascalt mond vagy HTML-t)


2016. jan. 9. 19:47
 61/92 anonim ***** válasza:
:) Megragadtad a lényeget.
2016. jan. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/92 anonim ***** válasza:

"márpedig van ez az internet nevű izé, amiről talán már hallottál, oda erre van szükség. Nem deplphire meg c++-ra"


Létezik back-end is.

2016. jan. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/92 anonim ***** válasza:
És a back-end mire épül? C++ vagy delphi? Maximum a webservice-k, a hagyományos értelemben vett backend, ami előállítja a frontendnek az adatot/html-t,bármilyen kimenetet az mi is? Igen, php és python.
2016. jan. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/92 anonim ***** válasza:
2016. jan. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/92 SimkoL ***** válasza:

'Nem egy-két ősrégi deplhiben/paskalban összekalapált raktárnyilvántartó-ócskaságról beszélünk, hanem oldalak millióiról.' Windows !!! alatt bármiben megverlek Delphi-ben. A nyelv már nem csak arra jó Windows alkalmazásokat készíts, hanem a Linux kivételével mindenre, Mac, iOS, Android.... A Linux-ra volt egy eltévelyedett Kylix - nem jött be, de ez talán a Linux 'érdekes' fejlesztésének is köszönhető -

Valóvan a Delphi nem pótolja, helyettesíti a netes, nyelveket, mint ahogy sok más nyelv sem.

Sajnos igen, ára van, nem is kevés.


Meg kellene ismerni több nyelvet, kicsit mélyrehatóbban és utána mondani véleményt.

A Prog.hu-n tiszteletben tartjuk a másik által preferált nyelvet - általában majd minden rendszeres válaszadó ismer öt-tíz nyelvet - így nincs vita.

Off:

Hogy megspróroljam a keresést :)

[link] és látszódjon, hogy nem kimondottan Delphi 'fan' vagyok.

2016. jan. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/92 anonim ***** válasza:

#59: Figyelj csak!


Itt a programfejlesztésről mint olyanról volt szó, nem holmi, magadfajta HTML-kedéséről, mert az nem programfejlesztés.

Az, amit te annak tartasz, a jobbak már az ovodában maguk mögé ejtették. A szines szagos citromsárga hátterű, fehér betűs weblapok, meg az onmouseover eseménnyel felcicomázott, tirke-tarka menuk a te világod. Abban szépen maradj is meg, annál többre úgy sem leszel képes soha. De itt nem erről beszélünk, hanem olyasmiről, ami kicsit több, mint a te szutyok weblapjaid.

CAD, mérnöki-, szakértői rendszerek, beágyazott rendszerek, jelfolyam analizátorok, konverterek, filterek, kompresszorok, adatátviteli protokollok, mérésadatgyűjtő rendszerek, stb. fejlesztéséről, nem pedig hozzád hasonló uborkák, HTML fütyik gányolásairól.

2016. jan. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/92 anonim ***** válasza:
#59: 6-800 000 Ft-ot meg nem, hogy egy script monkey, de még egy betonkemény, senior rendszerprogramozó sem keres magyarországon.
2016. jan. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/92 anonim ***** válasza:

Mókás vagy. Ha lenne egy szavazás, hogy választani kell a "jelfolyam analizátorok" meg a fészbuk-insta-twitter-egyébnépszerűwebesalkalmazás közül, akkor a releváns 18-49-ben hogy alakulna a dolog?


Az is vicces, hogy ha valaki érdeklődik a programozás iránt, és valaki azt ajánlja neki, hogy nézegessen webes irányba és ne kompresszorral meg análizétorral szívjon évtizedes tanulással, akkor azt mondod, hogy nincs igaza? Hogy ez weblap szutyok-e vagy nem azt nem te döntöd el, hanem a pagerank meg a látogatók, és míg te írsz egy szutyok stb-rendszert amit 3 ember tud használni, de csak felváltva, és mivel ugye a web az tiltott dolog ezért floppy-n küldözgetitek az adatokat, addig ez a 7.-es csinál egy weblapot, amit meg tud mutatni az ismerőseinek meg kirak a fészbukra meg ilyenek, és lehet vele sikerélménye, nem veszi el a kedvét már az elején, hogy 10 óra ba*szkódás után kiírja a konzolon hogy "p: 12.3%".



(ismerősöm most hagyta ott a munkahelyét mert megy németbe a google-hoz, itt pesten keresett 600 fölött, de nyugi, odakint többet fog. Igen, scriptmonkey, akár hiszed akár nem.)

2016. jan. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/92 anonim ***** válasza:

"Valóban a Delphi nem pótolja, helyettesíti a netes, nyelveket,"


Dehogy nem. Itt van a gépemen a delphi client-server suite.

Megnézném, hogy mi az, amit a javascript, a php, vagy más, netre kihegyezett nyelv tud, de a DCSS nem. Nincs ilyen. Hogy is lenne? 50-szer gyorsabb kliens-szerver alkalmazásokat írok bármely php scriptnél.

Az hogy a Delphi nem aratott sikert ezen a területen, az indy componenscsomag gyalázatos minőségének, valamint annak a ténynek köszönhető, hogy a windows mint olyan, nem volt alkalmas web-szervernek, mert nagyon könnyen támadható volt. Azon a területen a linux, a unix a nyerő. Ez az előny alapozta meg a php sikerét. Na meg az, hogy a perl, a linux-ok, unix-ok kvázi hivatalos script nyelve egy eléggé nehezen elsajátítható nyelv.

Ennek a robusztus és bonyolult nyelvnek a kiváltására jött létre a php. Amely első körben nem volt több, mint néhány fontosabb perl függvény implementációja.

Ez a neve is. A PHP azt jelenti: Personal Home Page assist.

Tetszik, amikor ilyen html huszárok minden nap feltalálják a meleg vizet. Ahelyett, hogy beismernék, közük nincs a programfejlesztéshez, felnagyítják az ismereteiket, nélkülözhetetlennek állítván be a javascript-et és a hasonló szutykokat, holott bármelyik mehetne a levesbe, a kutya nem bánná, nem is hiányolná, rajtuk kívül :)

2016. jan. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/92 A kérdező kommentje:

Öhm.. Figyelitek még az eredeti kérdést? :D vagy már csak vitáztok?


De, a gépemre letöltök majd egy Linuxot (még nem tudom melyik verzióját), mert úgy tudom, hogy programozásra az jobban megfelel mint a nem eredeti win7em.

Első programnyelvet még nem választottam ki de a Pytonhoz találtam egy könyvet amit sokan dicsérnek de az elvileg Python2-höz íródott a legújabb meg a Python 3.


Írtátok itten a "netes" nyelveket. Szeretnék én egy kisebb weboldalt ahol megoszthatom fejlődésemet szóval egy kicsit érint a téma de leginkább Offline programokat akarok pc-re, telefonra.

2016. jan. 11. 19:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!