Hogyan kezdjek programozni ha?
7. osztályos vagyok és lassan ideje lenne eldönteni, hogy milyen suliba menjek tovább. Gondolkodtam a programozáson mert szeretek a számítógépekkel foglalkozni de a hardveres részéhez nem értek (de azt tudom, hogy egy gagyi f.s gépem van).
Leginkább a játékfejlesztés (melyik gyereket nem?).
Suliban nem igazán tanulok jól, de csak mert lusta vagyok. Egyébként lazán meglenne az ötös :D
Egyetemre, fősulira ha fizetős lesz nem tudok menni
Szerintetek érdemes így belekezdenem?
Ha igen, hogyan? (van aki C++ más meg Pascalt mond vagy HTML-t)
"márpedig van ez az internet nevű izé, amiről talán már hallottál, oda erre van szükség. Nem deplphire meg c++-ra"
Létezik back-end is.
'Nem egy-két ősrégi deplhiben/paskalban összekalapált raktárnyilvántartó-ócskaságról beszélünk, hanem oldalak millióiról.' Windows !!! alatt bármiben megverlek Delphi-ben. A nyelv már nem csak arra jó Windows alkalmazásokat készíts, hanem a Linux kivételével mindenre, Mac, iOS, Android.... A Linux-ra volt egy eltévelyedett Kylix - nem jött be, de ez talán a Linux 'érdekes' fejlesztésének is köszönhető -
Valóvan a Delphi nem pótolja, helyettesíti a netes, nyelveket, mint ahogy sok más nyelv sem.
Sajnos igen, ára van, nem is kevés.
Meg kellene ismerni több nyelvet, kicsit mélyrehatóbban és utána mondani véleményt.
A Prog.hu-n tiszteletben tartjuk a másik által preferált nyelvet - általában majd minden rendszeres válaszadó ismer öt-tíz nyelvet - így nincs vita.
Off:
Hogy megspróroljam a keresést :)
[link] és látszódjon, hogy nem kimondottan Delphi 'fan' vagyok.
#59: Figyelj csak!
Itt a programfejlesztésről mint olyanról volt szó, nem holmi, magadfajta HTML-kedéséről, mert az nem programfejlesztés.
Az, amit te annak tartasz, a jobbak már az ovodában maguk mögé ejtették. A szines szagos citromsárga hátterű, fehér betűs weblapok, meg az onmouseover eseménnyel felcicomázott, tirke-tarka menuk a te világod. Abban szépen maradj is meg, annál többre úgy sem leszel képes soha. De itt nem erről beszélünk, hanem olyasmiről, ami kicsit több, mint a te szutyok weblapjaid.
CAD, mérnöki-, szakértői rendszerek, beágyazott rendszerek, jelfolyam analizátorok, konverterek, filterek, kompresszorok, adatátviteli protokollok, mérésadatgyűjtő rendszerek, stb. fejlesztéséről, nem pedig hozzád hasonló uborkák, HTML fütyik gányolásairól.
Mókás vagy. Ha lenne egy szavazás, hogy választani kell a "jelfolyam analizátorok" meg a fészbuk-insta-twitter-egyébnépszerűwebesalkalmazás közül, akkor a releváns 18-49-ben hogy alakulna a dolog?
Az is vicces, hogy ha valaki érdeklődik a programozás iránt, és valaki azt ajánlja neki, hogy nézegessen webes irányba és ne kompresszorral meg análizétorral szívjon évtizedes tanulással, akkor azt mondod, hogy nincs igaza? Hogy ez weblap szutyok-e vagy nem azt nem te döntöd el, hanem a pagerank meg a látogatók, és míg te írsz egy szutyok stb-rendszert amit 3 ember tud használni, de csak felváltva, és mivel ugye a web az tiltott dolog ezért floppy-n küldözgetitek az adatokat, addig ez a 7.-es csinál egy weblapot, amit meg tud mutatni az ismerőseinek meg kirak a fészbukra meg ilyenek, és lehet vele sikerélménye, nem veszi el a kedvét már az elején, hogy 10 óra ba*szkódás után kiírja a konzolon hogy "p: 12.3%".
(ismerősöm most hagyta ott a munkahelyét mert megy németbe a google-hoz, itt pesten keresett 600 fölött, de nyugi, odakint többet fog. Igen, scriptmonkey, akár hiszed akár nem.)
"Valóban a Delphi nem pótolja, helyettesíti a netes, nyelveket,"
Dehogy nem. Itt van a gépemen a delphi client-server suite.
Megnézném, hogy mi az, amit a javascript, a php, vagy más, netre kihegyezett nyelv tud, de a DCSS nem. Nincs ilyen. Hogy is lenne? 50-szer gyorsabb kliens-szerver alkalmazásokat írok bármely php scriptnél.
Az hogy a Delphi nem aratott sikert ezen a területen, az indy componenscsomag gyalázatos minőségének, valamint annak a ténynek köszönhető, hogy a windows mint olyan, nem volt alkalmas web-szervernek, mert nagyon könnyen támadható volt. Azon a területen a linux, a unix a nyerő. Ez az előny alapozta meg a php sikerét. Na meg az, hogy a perl, a linux-ok, unix-ok kvázi hivatalos script nyelve egy eléggé nehezen elsajátítható nyelv.
Ennek a robusztus és bonyolult nyelvnek a kiváltására jött létre a php. Amely első körben nem volt több, mint néhány fontosabb perl függvény implementációja.
Ez a neve is. A PHP azt jelenti: Personal Home Page assist.
Tetszik, amikor ilyen html huszárok minden nap feltalálják a meleg vizet. Ahelyett, hogy beismernék, közük nincs a programfejlesztéshez, felnagyítják az ismereteiket, nélkülözhetetlennek állítván be a javascript-et és a hasonló szutykokat, holott bármelyik mehetne a levesbe, a kutya nem bánná, nem is hiányolná, rajtuk kívül :)
Öhm.. Figyelitek még az eredeti kérdést? :D vagy már csak vitáztok?
De, a gépemre letöltök majd egy Linuxot (még nem tudom melyik verzióját), mert úgy tudom, hogy programozásra az jobban megfelel mint a nem eredeti win7em.
Első programnyelvet még nem választottam ki de a Pytonhoz találtam egy könyvet amit sokan dicsérnek de az elvileg Python2-höz íródott a legújabb meg a Python 3.
Írtátok itten a "netes" nyelveket. Szeretnék én egy kisebb weboldalt ahol megoszthatom fejlődésemet szóval egy kicsit érint a téma de leginkább Offline programokat akarok pc-re, telefonra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!