Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kezdjek neki, ha...

Hogyan kezdjek neki, ha robotokat szeretnék programozni?

Figyelt kérdés
Egyetemre járok, viszont még nem járunk a programozásnál. Utánaolvasgattam, találtam linkeket Arduino-ról kezdőknek, viszont pl itt is többen azt írták, hogy az lassú, és inkább C-ben kell programozni. Valaki tudna segíteni abban, hogy C nyelven hogy lehet "ilyesmi dolgokat" programozni, mint pl a géphez hozzákötjük usb-vel az Arduinot, és pl villogtatja a kijelzőjét, stb.. Hálás lennék, ha egy ehhez értő zseni segíteni nekem kicsit! :)
2015. okt. 24. 16:22
 1/5 A kérdező kommentje:

egy ehhez értő zseni tudna segíteni*

elírtam, bocsi

2015. okt. 24. 16:23
 2/5 anonim ***** válasza:
Az Arduino-hoz adnak IDE-t, amiben megírod a kódot a gépeden, aztán felmásolod az eszközre, és utána villog.
2015. okt. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

Ha valódi robotokat akarsz programozni, akkor az elektronika, hardware ismeretek és erős ASM (Assembly) kell.


Ha előre gyártott robotot akarsz programozni, általában adnak hozzá egy user interface-t, amiben korlátozott keretek között vezérelhetsz néhány ledet, ahogy írtad is...

2015. okt. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
neked zseni kell
2015. okt. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az arduino a robotikához egyáltalán nem gyenge.

Van olyan közöttük, ami kisebb és van olyan ami nagyobb teljesítményű.

Ezek a robotikában elvártak zömének megfelelnek.

Akad persze olyan feladat, amihez kevés még az arm procis arduino is.


Kezdésnek nagyon jó, de később, ha profibb szinten szeretnél foglalkozni ilyesmivel, akkor az arm processzorokat célozd meg, a fejlesztő környezet pedig ma már az asm helyett, mellett a C.


Az arm procik között ma már van több olyan, ami egy desktop PC teljesítményét hozza.

Én az ST procijait ajánlom, azok erősek, jól tervezettek és meglehetősen olcsók is.


A robotika _alapvetően_ nem egy erőforrásigényes terület. Gondolj egy kávé automatára, vagy egy drónra.

2016. jan. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!