Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kezdjek el programozni...

Hogyan kezdjek el programozni egy telefon appot?

Figyelt kérdés
Egy barátommal el akarunk kezdeni egy telefon app elkészítését a garázsában, mi kell oda, mik az alapvető kellékek amik kelleni fognak az ötletelés fázistól a kiadásig, milyen programnyelvek kellenek, erről szeretnék felvilágosítást kapni

2015. okt. 20. 19:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Legkézenfekvőbb megoldás a java + android. Nyilván tervtől függően sok minden kellhet: SQL,HTML, Javascipt, xml, json, akármi.


Egyébként a garázsprojekt nem feltétlenül garázsban készül. :D

2015. okt. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Kissé hiú ábránd a dolog.
2015. okt. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
gondoltam megtanulunk pár program nyelvet, javan agyaltam enis, egy tábla ötletekenek meg feladatoknak, két gép, nagyon nem kell más
2015. okt. 20. 20:10
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Cuki, hogy ezt így elképzelitek, mint ahogy a filmekben van, de 0-ról indulva évek mire leprogramoztok valami értelmeset.
2015. okt. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Majd olyan 2 év múlva szólj, hogy elkezdtétek-e magát a projektet!
2015. okt. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Annyira szeretem, mikor egy ötletet lealacsonyítanak egyesek, hogy szar. Kitudja, hátha.


Most több minden jöhet szóba.

1) Ha játékon gondolkodtok, akkor több út is lehetséges:

- Natív C++ vagy valami Engine használatával, ami lényegében "platformfüggetlen"-űl tudjátok iOS, Androidra stb-re ültetni.

2) Adott rendszerre írva, persze Android esetén Java, iOS esetén Object-C + Swift.

3) "Webes" platformfüggetlen megközelítéssel, ami persze HTMl, CSS, JavaScript.

2015. okt. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

úgy gondoltuk hogy van egy alap ötlet és arra építjük fel az egészet, valószínűleg pc vagy android alkalmazás lesz, és ebbe nagyon sokat belefeccölünk és megtanuljuk ami kell hozzá

az értelmes válaszokat köszi

azt szeretném tudni még hogy ha megtanulok egy java-t pl egy android apphoz, azt hogyan ültetem át androidba?

2015. okt. 20. 20:37
 8/14 anonim ***** válasza:
Kár ezen stresszelni magad, ha valóban megtanulod olyan szinten a Java nyelvet, hogy játékot készíts nem fog fejfájás okozni Androidra átültetni. (Nem használtam pár óránál többet Javát, de menne nekem is, így valószínű ha azzal fogsz foglalkozni neked is fog)
2015. okt. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Szóval azt mondjátok, hogyha megtanulom a javat, megvan az ötlet onnantol tudni fogok mindent nemlesznek szürke foltok semmiben?
2015. okt. 20. 21:16
 10/14 anonim ***** válasza:
Lesznek már Androidnál az Android API -t kell használni, de ha megy a nyelv ezeket könnyen áthidalod magad. Bár ezt majd valami hozzáértőbb megerősíti, vagy megcáfolja.
2015. okt. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!