Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kezdjek el programozni...

Hogyan kezdjek el programozni egy telefon appot?

Figyelt kérdés
Egy barátommal el akarunk kezdeni egy telefon app elkészítését a garázsában, mi kell oda, mik az alapvető kellékek amik kelleni fognak az ötletelés fázistól a kiadásig, milyen programnyelvek kellenek, erről szeretnék felvilágosítást kapni

2015. okt. 20. 19:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Android programozás alapjait kb 1 hét alatt el lehet sajátítani, ha meg van a java. Az viszont bele fog kerülni 1-1.5 évbe a 0-ról. Ugyanis magát a programozás alapjait is meg kell tanulni.
2015. okt. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Android API, hát én inkább Framework-nek mondanám. Vagyis arra hasonlít legjobban, de meg se az.


Mivel az API és Framework között van különbség. Míg az API-t az általad megtervezett, rendszeredben használod, úgy érsz el egy másik rendszert, az adott interfészen. Addig az framework egy keretet ad, amiben dolgozol. Azaz a rendszered alap tervezete előre adott (pl.: képek hol vannak, mi tekinthető a program belépési pontnak, stb), így valamilyen szinten kötött, amit kénytelen vagy megtanulni.


Persze Android esetén, azért nem annyira frameworkös az érzet. Mivel egyrészt a nyelv Java, így külső könyvtárak is adhatók hozzá (lásd: jar) és Andoid API is kihagyható az egyes üzleti logikából. De természetesen a megjelenés. animáció, adatbázis, stb. amik tipikus Adnroid rendszer részei, avagy ő biztosítja a hozzáférést, ahhoz már az Android API-ja kell.

És persze, az se mindegy, hogy az R, mint erőforrás kód, képek stb. hol vannak, ami meg a Framework stílusra hajaz, így vissza is tértem az első 2 mondatos bekezdésemre.


Persze ez az én saját észrevételem, és az itt ismert hozzáállás, mikor a nem hozzáértők kezdenek okoskodni, hogy nem úgy van, ahogy leírtam. Én is mondom: nem feltétlenül fedi a valóságot, amit felvázoltam.


Ha többet akarsz megtudni az androidról, akkor: van könyv és magyar is.

Meglepő lesz, de van Android fejlesztői dokumentáció is. :O [link]

Továbbá [link] :O Ha bármi kérdésed akadna.

Akkor ne is beszéljünk erről: [link]

2015. okt. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

> Szóval azt mondjátok, hogyha megtanulom a javat, megvan az ötlet onnantol tudni fogok mindent nemlesznek szürke foltok semmiben?


Nem fogsz lexikálisan fejben tartani mindent. Szürke folt mindig lesz, de amelyik szürke folt éppen akadályt képez, vagy éppen csak érdekel, annak utánakeresel a doksiban, vagy stackoverflow-n. Felesleges előre görcsölni ezen.


Elsőként angolul tanulj(atok) meg, hogy tudjátok olvasni, amit kell.

2015. okt. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszi srácok a válaszokat pacsi <3

az angol megy elég jól

és a javaba is belekzdtem

2015. okt. 22. 15:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!