Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kezdjek programozni ha?

Hogyan kezdjek programozni ha?

Figyelt kérdés

7. osztályos vagyok és lassan ideje lenne eldönteni, hogy milyen suliba menjek tovább. Gondolkodtam a programozáson mert szeretek a számítógépekkel foglalkozni de a hardveres részéhez nem értek (de azt tudom, hogy egy gagyi f.s gépem van).

Leginkább a játékfejlesztés (melyik gyereket nem?).

Suliban nem igazán tanulok jól, de csak mert lusta vagyok. Egyébként lazán meglenne az ötös :D

Egyetemre, fősulira ha fizetős lesz nem tudok menni


Szerintetek érdemes így belekezdenem?

Ha igen, hogyan? (van aki C++ más meg Pascalt mond vagy HTML-t)


2016. jan. 9. 19:47
 31/92 anonim ***** válasza:

Túl sokat adsz a látszatra. De komolyan érdekelne, hogy kedves Round Robinnak mi baja a Pythonnal? Persze lehet úgy is kezdeni az autószerelést hogy egy T mobilt nézegetsz, mert ugye autó-autó, de valahogy a kor sztenderdjeit nem fogod megismerni.


De nagyon szép, hogy a saját kérdésed alatt oktatsz ki a témából, fordulatos tud lenni ez a világ :)

2016. jan. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/92 A kérdező kommentje:

Robin szerint: Pascal egy kifejezetten tanulásra tervezett nyelv. Python script, nem kezdőknek való.

Te, kedves 64%-os: A pascal egy hányadék

Szóval Ennyi.

2016. jan. 10. 21:43
 33/92 anonim ***** válasza:

Azt biztos nem olvastad, ahol kifejtettem, hogy a Pythonhoz Mindenre vannak lib-ek (Bluetooth, rc motor, led kijelző, http request, Twitter api, anyámkínja), legtöbb linuxban alapból benne van, szóval van mögötte támogatás rendesen. Még mindig frissítik, oop is nagy mértékben benne van.


Az meg hogy tanulásra szánt, mit jelent? Mert az alapok az if, a for ciklus, a while, ezek variánsai, illetve bocs ha valamit kihagytam, akkor még az is. Ezek pascalban máshogy néznek ki, mást csinálnak? Nem hiszem. Akkor meg mi az úristenért ne egy olyan nyelvvel keudjen valaki, amivel esetleg tud is kezdeni valamit a jövőben, fentebb kifejtett okok miatt.


A "script nyelvvel" is nagyot mondtál. Emlékeim szerint a script nyelv annyit jelent, hogy nincs binárisra lefordítva, hanem compilerrel futtatod. Ezzel mi is a baj? Nem hatalmas szoftvereket csinálsz, egy buborékrendezésnek meg nem kell nagy feneket keríteni.


Ezek megfelenek?

2016. jan. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/92 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg a tanárt, hogy melyik nyelvet fogja tanítani, érdemes azt megnézni. Lehet, hogy azt mondja, HTML, azt megnézheted, de az egy leírónyelv; talán ha HTML5, akkor programozni is lehet benne, de ezt nem ismerem.

Egyébként ajánlom a Pythont, van hozzá a Pygame, és az angolra is feküdj rá!

2016. jan. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/92 anonim ***** válasza:

Ezek pascalban máshogy néznek ki, mást csinálnak?


Máshogy néznek ki, mert más a szintaxis, de ugyanazt csinálják.


Ha neked a Pascal tetszik, tanulj azt. Nem mindenkinek tetszik a függés a behúzásoktól.

2016. jan. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/92 anonim ***** válasza:

A PHP egy perl klón, egy perl light. Nem arra való, hogy megtanulj vele programozni.

A javascript még annyira sem felel meg, mint a PHP. Semmire nem mész vele.

A Python egy jó kis nyelv, de oktatási célra csak akkor tartom alkalmasnak, ha:

1. Nagyon geek szemléletű vagy és forr a véred, ha csak meglátsz egy számítógépet.

2. Ha van tanár, vagy ha szervezett keretek között ismered meg a programfejlesztés mikéntjét-hogyanját. Első körben ott a gond, hogy a legnépszerűbb - magyar - Python tutorial tele van hibával, fordítói pongyolasággal. Erre rátesz, hogy a P2-t oktatja, holott a p3 már annyira más, hogy ihaj. Ha te ezt nem tudod, akkor gáz lesz, mert elveszi a kedvedet, hogy a sorról sorra követett dolgok miért nem, vagy miért nem úgy működnek ,ahogy kellene.

Ezen túl a Python laza, megengedő nyelv, ami első körben ordas hibák forrása.


Nagyon nagy különbség, hogy valaki öntanuló módszerrel, vagy tanári segédlettel vág neki a dolognak. Utóbbi, még ha unalmas és lassú is, strukturális, nyomokban hordozza az empirizmus jegyeit, míg az öntanuló rendre arra csap le, ami éppen érdekli. Fogalma nincs, hogy mit is kellene elsajátítania (hacsak nem kocka típus) és ennek bizony ára van. Ezért hagy fel a legtöbb ember, legalább 95 % azzal, hogy megtanuljon programozni.


Neked nem az a dolgod, hogy modern nyelv szintaxisát keresd, a célod meg végképp nem. Hanem az, hogy egy eszközt találj arra, hogy a célodat elérd.

A programozás nem egy nyelv elsajátítását jelenti, hanem a programfejlesztés mikéntjének megtanulását.

Onnantól meg jöhet olyan nyelv, amilyen éppen neked kell, ami a célnak megfelel, vagy amilyet a munkaadód eléd tol.

2016. jan. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/92 anonim ***** válasza:
Kérdező: csak szólok, hogy attól még, hogy 64%-ot ír nem feltétlenül ugyanaz az ember.
2016. jan. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/92 anonim ***** válasza:

"kkor meg mi az úristenért ne egy olyan nyelvvel keudjen valaki, amivel esetleg tud is kezdeni valamit a jövőben, "


Mert nem tud. Mit tudna kezdeni a Python tudásával? Nézd meg hány Python fejlesztőt keresnek és hány Delphi-st.

Meg fogsz lepődni. A pascal (mert a delphi is ez) egy MS által kivégzett nyelv. A borland kivéreztetése volt a cél és ez sikerült is.

Az szerinted nem furcsa, hogy az MS Visula Basic-je (ami egy nevetséges, shit) még ma is ezerrel pörög (keress rá!), míg a delphi, ami aztán a ma megkivánt oop-t, eseményvezéreltséget ezüsttálcán kínálta?

Az a nyelv, amely használható komponensek tízezreit szülte, 4-5 év alatt ki lett végezve, míg a nyomi, lassú, gázos visual basic még mindig "sztárolt", de legalábbis széles körben használt fejlesztőeszköz?

2016. jan. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/92 anonim ***** válasza:

Nagyon reprezentatív kutatást végeztem: Deplhi/Python programozói állás kifejezést beírtam a gugliba, pythonra az első kidobott site 71 találatot adott, delphire 13-at. Nem tekintem ezt statisztikailag pontos eredménynek, de egy bizonyos arányt mindenképp mutat.


A másik, hogy Linux legtöbb disztrójába is Python van benne alapból, szerintem emögött nagyobb támogatás van, pl SO-n is.

2016. jan. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/92 anonim ***** válasza:

Úristen!!! olvasva a kommenteket...


Am én is azt javaslom, hogy felejtsd el a pascal-t!!!!

Ha az belédrögzül életed végéig szenvedni fogsz...

Kezdj valami modernebb nyelvvel. C++ban is meg lehet tanulni az alapokat, nem nehéz. És azt legalább később is tudod kamatoztatni...de megismétlem: FELEJTSD EL A PASCAL-t!!

semmiresejó kihalófélben lévő nyelv.

2016. jan. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!