Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kezdjek programozni ha?

Hogyan kezdjek programozni ha?

Figyelt kérdés

7. osztályos vagyok és lassan ideje lenne eldönteni, hogy milyen suliba menjek tovább. Gondolkodtam a programozáson mert szeretek a számítógépekkel foglalkozni de a hardveres részéhez nem értek (de azt tudom, hogy egy gagyi f.s gépem van).

Leginkább a játékfejlesztés (melyik gyereket nem?).

Suliban nem igazán tanulok jól, de csak mert lusta vagyok. Egyébként lazán meglenne az ötös :D

Egyetemre, fősulira ha fizetős lesz nem tudok menni


Szerintetek érdemes így belekezdenem?

Ha igen, hogyan? (van aki C++ más meg Pascalt mond vagy HTML-t)


2016. jan. 9. 19:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/92 anonim ***** válasza:
Majd megtanulod amit tanítanak, nem kívánságműsor lesz.
2016. jan. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/92 anonim ***** válasza:
91%

"Suliban nem igazán tanulok jól, de csak mert lusta vagyok. Egyébként lazán meglenne az ötös :D

Egyetemre, fősulira ha fizetős lesz nem tudok menni"


Akkor ezt most picit gondold át ok-okozati szempontból.

2016. jan. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/92 A kérdező kommentje:

Úgy tudom iskolában nem tanítanak meg rendesen programozni hanem csak rálátást ad, hogy mi is ez. Megtanít "programozóként gondolkodni". Jelentsen ez bármit :D

De még van több mint másfél évem választani és ha addig megtetszik akkor legalább már lesz egy alapom.

2016. jan. 9. 20:00
 4/92 A kérdező kommentje:

citromost, azért nem tanultam eddig, mert semmi sem érdekelt, unalmas volt. Most is az de az év végi jegyem már számít.


Szüleim minimálbért keresnek (130 körül), szerinted ebből hogyan jönne ki egy egyetem?

2016. jan. 9. 20:08
 5/92 anonim ***** válasza:
Egyik oldalról érdemes lenne belekezdened, másik oldalról ezzel a mentalistással esélyed sincs.
2016. jan. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/92 A kérdező kommentje:
Milyen mentalitásra gondolsz?
2016. jan. 9. 22:12
 7/92 anonim ***** válasza:

"Suliban nem igazán tanulok jól, de csak mert lusta vagyok"


"azért nem tanultam eddig, mert semmi sem érdekelt, unalmas volt."


Programozóként rengeteget kéne tanulnod és bizony vannak köztük unalmas dolgok is...

2016. jan. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/92 A kérdező kommentje:
Valahol el kell kezdeni és majd később kiderül, hogy megy-e vagy inkább hegesztő leszek. :D
2016. jan. 9. 22:57
 9/92 anonim ***** válasza:

Jóvanna, ne vegyétek el a kedvét, ha nem elég kitartó úgysem jut tovább a hello worldnél.


Itt egy válasz:


Igen, van értelme belekezdeni, bármibe van értelme belekezdeni, mert csak tanulhatsz belőle. Az hogy melyik nyelvet választod nem is olyan lényeges, kezdj egy könnyen tanulhatóval, pl python, php, ruby, javascript, aztán majd meglátod mennyire megy. Akármilyen géped van, programozni lehet rajta. (még 386-oson is lehetett, TP, régiszépidők...)


Ha nagyon penge leszel, a továbbtanulásodat akár az állam is fizeti, vagy valami alapítvány akár. Ha nagyon jó leszel, persze.

2016. jan. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/92 anonim ***** válasza:
Én se értek a hardver részhez. Az külön szakma. Az én szüleim is minimálbérből élnek. Nemsokára végzek egyetemen és programozóként van félállásom. Szóval a kifogásaid nem elegek ahhoz, hogy ne lehess programozó. Azt jól tudod, hogy csak útbaigazítást adnak, gyakorolni, elsajátítani neked kell. Az egyetemen pedig van államilag támogatott szekció is. Jó érettségivel pedig bárhova bekerülhetsz.
2016. jan. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!