Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kezdjek programozni ha?

Hogyan kezdjek programozni ha?

Figyelt kérdés

7. osztályos vagyok és lassan ideje lenne eldönteni, hogy milyen suliba menjek tovább. Gondolkodtam a programozáson mert szeretek a számítógépekkel foglalkozni de a hardveres részéhez nem értek (de azt tudom, hogy egy gagyi f.s gépem van).

Leginkább a játékfejlesztés (melyik gyereket nem?).

Suliban nem igazán tanulok jól, de csak mert lusta vagyok. Egyébként lazán meglenne az ötös :D

Egyetemre, fősulira ha fizetős lesz nem tudok menni


Szerintetek érdemes így belekezdenem?

Ha igen, hogyan? (van aki C++ más meg Pascalt mond vagy HTML-t)


2016. jan. 9. 19:47
 41/92 anonim ***** válasza:
Vigyázz, a kérdező mindjárt Téged is megbélyegez :-)
2016. jan. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/92 anonim ***** válasza:

"Mindenre vannak lib-ek (Bluetooth, rc motor, led kijelző, http request, Twitter api, anyámkínja), "


Ez így van, de ettől még nem lesz alkalmasabb oktatásra. Ez azt jelenti, hogy támogatott nyelv. Ami nem csoda, egy jó kis tool-nyelv. De nem célnyelv!


"Az meg hogy tanulásra szánt, mit jelent? "


Azt, hogy jól olvasható, remekül tagolt a forrás. Viszonylag egyszerű a nyelv szerkezete, erősen típusos, tehát nem eshet be az, hogy a 154-et felszorozza a p betűvel, majd elossza a 12-vel, ami akkor, ott történetesen éppen string, nem pedig integer.

Egy szóval: tanulható, még hozzá könnyen.


"Emlékeim szerint a script nyelv annyit jelent, hogy nincs binárisra lefordítva, hanem compilerrel futtatod. Ezzel mi is a baj? "


Ezzle semmi. De egy kezdő nem arra vágyik, hogy konzolban matasson és arra sem ,hogy az általa megírt produktum más gépen való futtatásához ott is telepítenie kelljen az interpretert. Arra sem, hogy a végeredmény 30-szor lassabb legyen, mint ha azt mondjuk delphi-ben (object pascal-ban) írta volna meg.

2016. jan. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/92 anonim ***** válasza:

"Nagyon reprezentatív kutatást végeztem:"


Akkor próbáld meg úgy, hogy a delphihez hozzá számolod a pascal delevoper jobs, az object pascal developer jobs keresési eredményeket is, valamint a Python eredményeiből levonod az oktatói állásokat.

2016. jan. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/92 anonim ***** válasza:

"Ha az belédrögzül életed végéig szenvedni fogsz...

Kezdj valami modernebb nyelvvel. C++ban is meg lehet tanulni az alapokat, nem nehéz."


Ja, ezt mondták a BASIC-ről is. Ha az beléd rögzül.. :))

Cpp meg végképp nem az a kezdőknek való nyelv. Még a C-s fenegyerekek egyike-másika is hanyagolja, kerüli, ha nem muszáj.

2016. jan. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/92 A kérdező kommentje:
C# vélemény?
2016. jan. 10. 23:19
 46/92 anonim ***** válasza:

c# is jó, az hasonlít a java-ra, de az alap dolgokhoz szerintem c++al kezdj.

de a lényeg hogy NE pascallal, mert azt fölöslegesen tanulnád meg kb.

2016. jan. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/92 anonim ***** válasza:
46: Cpp tanulónyelvnek? Nem tudom miért akarsz rosszat ennek a srácnak?
2016. jan. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/92 anonim ***** válasza:

46: Azt áruld már el, hogy mit tud a cpp amit az object pascal nem? Azon túl persze, hogy sokkal bonyolultabb, összehasonlíthatatlanul nehezebben tanulható nyelv. Még fejlesztők sem hajlandóak megtanulni ,hacsak nem viszi őket rá a kényszer. Akkor te nem tudom miért ajánlgatod egy kezdőnek?


-------


Kérdező: Nekem az a meglátásom, hogy az it válaszolók zöme olyan nyelvekre hivatkozik, amelyeket nem is ismer.

Vagy ha esetleg mégis, akkor abban a nyelvben egy szimpla naptárprogramnál többet nemigen fejlesztett soha.


A ma használatos, divatos nyelvek szinte mindegyike rétegnyelv. Ebből a c plusz-plusz talán az egyetlen kivétel, de az koránt sem egyszerű. A python jó választás lenne, de azzal egyedül nem sok sikerélményed volna. És mint öntanuló, abba a helyzetbe jutnál, hogy kérdezz a neten, ami meg oda vezetne, hogy 20 embertől 21 féle választ kapnál.


Ezzel szemben a pascal, idézem:

"A Pascal az általános célú programozási nyelvek közé tartozik. Sok helyen még mindig ezen tanítják a programozást, hiszen a szintaxisa egyszerű, könnyen érthető, ennek ellenére hatékony eszközt ad használója kezébe."


A Cpp operátorai, kulcsszavai JÓVAL számosabbak a pascal-énál és emellett a Cpp egy nagyon nehezen olvasható nyelv.

Ezt a nyelvet egy tanulónak nem ajánlja senki, akinek józan esze van.


Akkor jársz a legjobban, ha letöltesz egy lazarust, ebben benne van a freepascal, konfigurálva van a környezet, neked csak használatba kell venned. Pascal, object pascal oktató anyagot találsz, ráadásul magyarul. Psscal forráskódú anyagot, komplett programokat is találsz rengeteget.

A lazarus (ami egy ingyenes delphi kb.) biztosítja neked a compileres nyelv előnyét (önűllóan futtatható .exe), a fejlesztés kényelmét, azt, hogy a programod interfészét nagyon rövid idő alatt elkészíthesd, összességében a sikerélményt, hogy ne menjen el a kedved a tanulástól. Erre a többi, fentebb ajánlott nyelv vagy korlátozottan képes, vagy inkább sehogy.


A lazarus egy nagyon kényelmes, integrált környezet, benne minden ami kellhet.

Ha ezzel az amúgy ingyenes környezettel (lazarus) nem mész semmire, akkor a cpp-vel, c sharppal, Pythonnal még annyira sem fogsz jutni.

2016. jan. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/92 anonim ***** válasza:

Mert mi nem tetszik a cpp alapjaiban?

egyszerűbb műveletek, függvények készítése teljesen egyszerű.

Egy egyszerű konzolos játékot is lehet csinálni teljesen könnyen(pl számkitaláló, vagy lottó szimulátor). Alap dolgokhoz teljesen jó a cpp. És majd ha megy a struktúrált programozás, akkor jöhet az oop is.

2016. jan. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/92 anonim ***** válasza:
if-ek, ciklusok, switch stb... begyakorlásához teljesen jó a c++
2016. jan. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!