Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kezdjek programozni ha?

Hogyan kezdjek programozni ha?

Figyelt kérdés

7. osztályos vagyok és lassan ideje lenne eldönteni, hogy milyen suliba menjek tovább. Gondolkodtam a programozáson mert szeretek a számítógépekkel foglalkozni de a hardveres részéhez nem értek (de azt tudom, hogy egy gagyi f.s gépem van).

Leginkább a játékfejlesztés (melyik gyereket nem?).

Suliban nem igazán tanulok jól, de csak mert lusta vagyok. Egyébként lazán meglenne az ötös :D

Egyetemre, fősulira ha fizetős lesz nem tudok menni


Szerintetek érdemes így belekezdenem?

Ha igen, hogyan? (van aki C++ más meg Pascalt mond vagy HTML-t)


2016. jan. 9. 19:47
 51/92 anonim ***** válasza:

47%-s...ez egy hetedikes nem egy egyetemista hallgató.

operátoroknál is csak az alapokat kell megtanulnia... ami egyáltalán nem nehéz, nem tudom mit magyarázol, hogy a c++ nehéz..nyílván ha egy adatbáziskezelő rendszert akar grafikusan megoldani az nehezebb, de ne viccelj már, hogy az if,ciklus,alap műveletek olyan nehezek lennének -.-

mégegyszer hangsúlyozom, hogy az ALAP-okat akarja megtanulni és ha az megy akkor továbbléphet a következő szintre...semmi értelme a pascalt betanulnia.

2016. jan. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/92 anonim ***** válasza:

"if-ek, ciklusok, switch stb... begyakorlásához teljesen jó a c++"


Ugyanezt tudja a Pascal is, csak jóval egyszerűbben.

A pascal ismereteket 100 %-ig lehet kamatoztatni object pascalban is, mert utóbbi sem sokkal több az előbbinél, és ugye, mindjárt ott az oop.


Amit mondasz, azt mondtam én is. Nem nyelvet kell tanulnia, hanem programozást ,algoritmizálást és erre alkalmasabb a Pascal.

Utána meg, ha már tudja ki kivel van, átléphet bármilyen nyelvre, annak ismeretében, hogy neki magának mik lesznek az elképzelései, elvárásai.

Tanulni mindenesetre az egyszerű a jobb.


Még egy idézet:


"Az aktívan fejlesztett Free Pascal számos géptípuson (Intel x86, Amd64/x86-64, PowerPC, PowerPC64, SPARC, ARM) és operációs rendszeren (Linux, FreeBSD, Mac OS X/Darwin, DOS, Win32, Win64, WinCE, OS/2, Netware és MorphOS) érhető el. Az erre épülő Lazarus integrált fejlesztői környezettel ___a mai igényeknek is megfelelő___, grafikus interfésszel rendelkező szoftverek készíthetők."

2016. jan. 11. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/92 anonim ***** válasza:
Amit mondasz az olyan, hogy repülőt fogsz vezetni, de ne repülőn gyakorolj hanem autón.
2016. jan. 11. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/92 anonim ***** válasza:

Ez egy buta analógia.

Nincs szó autóról és repülőről, de ha már ezt hoztad fel:


Mindkét esetben autóról van szó, csak az egyik egyszerű, a célnak (oktatás) megfelelő, a másik meg nem.

De ha már a befektetett energiával akarsz spórolni, akkor miért a c++? Miért nem valami más? Vagy miért gondolod, hogy a c++ lesz az a nyelv, ami neki később is meg fog felelni? Mert én ezt már helyből kétlem.

Netán azzal menjen nyudgíjba?


Nem nyelvet kell tanulnia, azaz ha kell, akkor az az angol, nem pedig programozási nyelv. A programozás alapjait kell megtanulnia. Tételesen, hogy mi az a konstans, mik a változók, mi a szerepük, tipusuk, mi az érvényességi körük, struktúrákat, vezérlő szerkezeteket kell tanulnia, függvényeket, elemi algoritmusokat.

Ezek készség szintű használatáig kell eljutnia. Az építőelemekből tudnia kell olyan kombinációkat teremtenie, amelyek programmá állnak össze. Meg kell tanulnia egy feladatot elemeire bontani, a tanultakat felhasználva implementálni.

Erre lesz szüksége, nem a C plusz-pluszra, amely egyébként pár évvel fiatalabb csak a Pascalnál.

Ennek megtanulásához a Pascal jó, a C++ meg nem jó.


Ha már képben lesz, akkor tök mindegy, hogy Pascal szintaxist pötyög be, vagy C-t, netán C sharpot, vagy mást.

Amíg viszont nem tud semmit, addig a jó eszköz a Pascal nem pedig a c++, aminek a tutorialja is a legelső mondatában megjegyzi (nagyon helyesen), hogy első nyelvnek nem ajánlott.

2016. jan. 11. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/92 anonim ***** válasza:

Íme egy Cpp tutorial első mondata:


"Jelen cikksorozatom elsődleges célja az emelt szintű érettségi vizsgára készülők számára egy elfogadható szintű C++ tudást nyújtani. Nem célom és jelen keretekbe nem is fér bele, hogy a semmi programozói tudásból építsek fel egy programozási nyelvet. Véleményem szerint ráadásul a C++ nem egy tipikus kezdő nyelv!"


forrás:


[link]


-------

Ehhez képest az USA védelmi minisztériuma, amikor az általa használt szoftverek esetében arra a következtetésre jutott, hogy a legjobb volna egy saját, kontrollált programnyelven iratni mindet, akkor megbízott 4 céget, hogy azok kidolgozzák az új nyelv specifikációját. Az az érdekes, hogy a négy cég, egymástól fügetlenül, mind a pascal-t ajánlotta kiindulási alapnak. Ezt el is fogadták, ki is dolgozták, az akkor új nyelv neve pedig az ADA lett. Amely csak azért nem terjedt el, mert egyrészt a korai fordítók gyengére sikeredtek (azonban ez nem a nyelv hibája!) másrészt az USA védeli minisztériuma határozta meg, mely fordító viselheti az "ADA fordító" nevet. Ahhoz meg a piaci szereplőknek nem fűlött a foguk, hogy több hónapi munka után a minisztériumnak még sok ezer dollárt fizessenek, hogy az eldöntse, a fordítójuk ADA kompatibilis-e vagy sem.

De ha megnézed a JAVA-t, a C sharpot, azok megalkotásánál is figyelemmel voltak a Pascal-ra, átvették a nyelv bizonyos elemeit.

2016. jan. 11. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/92 anonim ***** válasza:

Ez is magáért beszél, innen a gyk-ról van:


"Magyar nyelvű oktatóanyagot keresek C++ programozási nyelvhez, vagy pdf vagy videó formában, kezdőtől a haladó szintig. A suliban eddig Pascal-t tanítottak, most pedig C++ t tanulunk, de nekem nem megy. Előre köszönöm."

2016. jan. 11. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/92 anonim ***** válasza:

Még mindig van aki C++ -al kezdte és megy neki, nem kell semmit leáltalánosítani.

Kétlem, hogy az ehhez hasonló alapok könnyebbek lennének Pascalban:


int main()

{

std::cout << "Adj meg egy szot es megmondom hany betu: ";

std::string s;

std::cin >> s;

std::cout << s.length() << " betubol all: ";

for (std::size_t i = 0; i < s.length(); ++i)

{

std::cout << s[i] << ' ';

}

std::cout << "\n";

}

2016. jan. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/92 anonim ***** válasza:

Legyen Pascal, csak hogy véget érjen ez a szar vita. A kérdező úgyis lusta, így egy nyamvadt nyelvet sem fog megtanulni, még a keresőbe sem volt hajlandó beírni hogy melyik nyelvet ajánlják kezdőnyelvként.


Egyéni véleményem hogy a kérdés még trollnak is tűnik egy kicsit. Programozó legyek vagy hegesztő? Na persze.


A javascripthez egyébként minden gépen van interpreter, szóval a scriptnyelveket alapból kizárni is elég butaság, ráadásul a pascalhoz is hasonlít.

2016. jan. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/92 anonim ***** válasza:

:DD


Végigolvastam ezt a rendkívül értelmes topicot, volt most időm.



Uhh. Vannak ám arcok. Főleg az a begyöpösödött Rubin vagy kik aki egy 100-éve elfelejtett, vergődő, elavult nyelvet sztárol, közben meg két másik, korszerű, könnyen tanulható, és nem kicsit piacképesebb nyelvről meg kijelenti hogy "semmire nem mész vele", hát beszarás.


A python, főleg a 3, egy számtalan helyen használt, lassan már szabvánnyá váló, teljes értékű, kenyérpirítón is elfutó általános objektum-orientált nyelv. Rengeteg doksi van hozzá, könnyen meg lehet tanulni, és nem mellesleg ha jól csinálja valaki rengeteget tud vele keresni. (600-800 ezer még kezdőnek is, mint régen a java)


A javascript meg a html5 mellé elengedhetetlen, márpedig van ez az internet nevű izé, amiről talán már hallottál, oda erre van szükség. Nem deplphire meg c++-ra hanem javascript-re, php-re, pythonra, bizony. Ha ezen a vonalon akarsz elindulni, akkor egyértelmű, hogy javascript, php vagy python, esetleg rails. Aki lesz*ozta a javascriptet, nyilván soha életében nem látott még se jquery, se backbone se angulat keretrendsezrt, nem használt még webshopot, online jegyrendelpt, facebukot, fórumot, semmit, amihez javascript meg php kell. Erre épül az egész, gondolod hogy csak úgy a fán nőnek a weboldalak? Akkor mégis miért ne menne semmire egy olyan nyelvvel, ami áll vagy 10-20 parancsból, és minden normális weboldal tartalmaz abban készült komponenst? Nem egy-két ősrégi deplhiben/paskalban összekalapált raktárnyilvántartó-ócskaságról beszélünk, hanem oldalak millióiról.

2016. jan. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/92 anonim ***** válasza:

"600-800 ezer még kezdőnek is"


Mindjart megyek is vissza kezdonek.

2016. jan. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!