Programozóként mi a legmagasabb végzettséged?
Itt rendszeresen látogatta a tudományegyetem előadásait, többek között Albert Einstein szemináriumát, mely Szilárd Leó kezdeményezésére jött létre, és aki az előadásokra meghívta Wigner Jenőt, Neumann Jánost és Gábor Dénest. Később a magyar baráti kör Polányi Mihállyal, Kösztler Artúrral bővült. 1921. június 24-én tette le első szigorlatát a Műegyetemen.
Ó, bazmeg...
101. “1921. június 24-én tette le első szigorlatát a Műegyetemen.”
Ember ez szó szerint 101 éve volt. Igen, szenzációs emberek tanultak és alkottak itt 80-100 évvel ezelőtt. De azóta úgy tűnik a színvonal “kicsit” lesüllyedt. Vagy még mindig Nobel díjas gyár vagyunk?
Ezt írtad, te szerencsétlen:
"A BME soha nem volt ott a topon. Mindig is középszerű egyetem volt."
104. A 94-es hszben ezt írtad: “A BME az elmúlt öt-tíz évben folyamatosan ott volt a topon” - ERRE válaszoltam, hogy a BME soha nem volt a topon. Egyébként tényleg nem: 100 éve még nem BME-nek hívták. Teljesen más világ, más oktatási rendszer volt.
De mindegy, mostanra már teljesen lejárattad magad. Igaz, hogy mindig van lejjebb, de szerintem e hétre már elég volt az égésből.
"Nyugateurópában élek és dolgozom. Papírom hogy BME -s kitörölhetem vele egészen konkrétan. Csak a munkatapasztalatom és az ismerstégem okán vagyok itt. Simán ha beadod a CV -det ide és magyar papírjaid vannak, még választ se fogsz kapni, ahogyan én se kaptam. It ide IT oda, hiány vagy nem hiány, MO a balkán."
Nem MO a balkán, hanem kvázi IT szektorban lesz@rják, hogy mennyi papírod van, sokkal inkább az számít, hogy milyen releváns szakmai tapasztalattal rendelkezel. Teljesen mindegy hogy a diplomádat Mo-n, Cipruson, Etiópiában vagy USA-ban szerzed meg, sehol ne várj csodát frissdiplomásként, mert bármelyik multi elöbb fog alkalmazni egy 3 éves releváns szakmai tapasztalattal rendelkezö embert mint egy Harvardon végzett summa cum laude PhD minösített egyént aki 0 éles környezetben szerzett tapasztalatot tud felmutatni.
Ha úgy gondolod, hogy csak az isnertséged révén sikerült külföldön elhelyezkedned, akkor eléggé a junior szintet verdesheted, mert 12 év szoftverfejlesztöi/architekt tapasztalat után inaktiválnom kellett a linkedin profilomat, mert untam, hogy folyamatosan (javarészt külföldi) HR-es megkeresések spammelték szét a postaládámat...
A melyikegyetemajobb' témában vitatkozóknak: IT-vel kapcsolatban teljesen irreleváns, hogy melyik hanyadik pozíción áll épp, lényeg, hogy legyen egy papírod ami csak arra kell, hogy amikor pályakezdöként beadod a jelentkezésedet egy céghez ne egyböl a kukába dobja, hanem behívasson szakmai megbeszélésre. OKJ/bootcamposok komolyabb helyeken alapból kiesnek (akinek nincs x év tapasztalata), mert 10-böl 9 fél éven belül lemorzsolódik, mert nem bírják a tempót, ezért nem is pazarolják a cégek az idöt a meghallgatásukra + betanításukra.
Miután megszerezted a diplomádat akármelyik egyetemen, függetlenül, hogy az az 1. helyen vagy a 1746285. helyen áll a világranglistán következik a SZAKMAI INTERJÚ rész, ahol felmérik, hogy mire vagy képes, mit tudsz ténylegesen, és bármilyen hihetetlen az ott produkált eredményedtöl függ, hogy alkalmaznak-e (nem az alapjáb dönt a bizottság, hogy Jujj ez tuti okos mert XY egyetemre járt). Ha megütöd a szintet akkor felvesznek, ha nem akkor szevasz.
109. Nem volt egymás szidása, csak a BME-s mérnök kolléga szeret szurkálódni, ha támadva érzi szeretett egyetemét (és ezáltal a saját büszkeségét, mivel szereti azt gondolni, hogy ő "top" egyetemre járt), a többiek csak tárgyilagos szakmai beszélgetést folytattak.
De tényleg offtopic a téma e kérdés alatt, az offtopicoláshoz való hozzájárulásom miatt ezúton is elnézést kérek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!