Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Igaz hogy ha az anya nem...

Igaz hogy ha az anya nem hajtja be az apán a tartásdijjat akkor a gyerek ha felnő, perben követelheti tőle az egészet? (az anyától? )

Figyelt kérdés
2013. nov. 29. 23:51
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 111/116 A kérdező kommentje:

Kiskorunak gyakran lehetősége sincs szólni. bajos elhinnem, hogy egy ügyvéd azt mondta, hogy kiskorunak kellene szólnia hoigy mulasztás történt s ha ezt nem tette meg, az megszüntette szülő felelősségét.


Az ilyen válaszokat miért kellene komolyan vennem?


Ráadásul már jött ezzel ellentétes válasz is, úgyhogy végkép nem értem miért kellene félremagyarázott, szakértelmet és a kérdés megértését mellőző, kulturálatlan válaszokat készpénznek vennem...

2013. dec. 1. 13:28
 112/116 A kérdező kommentje:

És megint csak nem az a kérdés hogy lehetséges e bizonyítani vagy sem. Hanem az hogy ha van bizonyíték, akkor van e jogalapja.

Nyilvánvaló hogy amire nincs bizonyíték arra nem lehet pert nyerni, így ez nem is kérdés.


Én hiszek édesanyád ügyvédi tudásában, de bármekkora lehet a tudása ha nem erre a kérdésre adja a választ hanem másra akkor ez a tudás nekem nem számít.

2013. dec. 1. 13:31
 113/116 anonim ***** válasza:

Először is: anyám ügyész, NEM ügyvéd. Előbbiek az állam érdekeit képviselik főleg büntetőügyekben, tehát a feladatuk köznyelven és leegyszerűsítve a "rosszfiúk" börtönbe juttatása. Utóbbiak pedig vádlottak, alperesek és felperesek jogi képviseletét némi díjazásért cserébe elvállaló jogászok. Ugyanolyan diplomájuk van tehát, csak kvázi ellentétes térfélen játszanak.


A kiskorú igenis szólhat magától, de a bejelentés kötelezettsége nyilván nem elsősorban őt terheli. Hanem a tanárokat, orvosokat, védőnőt, óvodapedagógust, stb.

2013. dec. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/116 A kérdező kommentje:
és ha ez elmarad akkor a mulasztás semmis. na ilyen törvényről se hallottam még.
2013. dec. 1. 13:41
 115/116 anonim válasza:
Igaz. Csak ha valami anyatigris bírónőt fogsz ki az nem ítéli meg. Az a baj a bíróságon a bíró dönt és ez szubjektív sok esetben.de akkor mg mindig van másodfok, harmadfok. Mi a teljes tényállás? Mivel indokolja az anya hogy nem harcolt a gyerektartasárt?
2013. dec. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/116 A kérdező kommentje:

sok indok lehet erre, de általában az hogy nincs tisztában a kötelességével.


amúgy nem egy nagy harc ez. néhány bejelentés az egész. ha ezt megtette az anya akkor már nem perelhető.


szerintem nem az perelhető aki nem harcol, hanem az aki teljes érdektelenséget mutat a rábízott gyerek érdekei iránt.

2013. dec. 1. 14:07
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!