Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Igaz hogy ha az anya nem...

Igaz hogy ha az anya nem hajtja be az apán a tartásdijjat akkor a gyerek ha felnő, perben követelheti tőle az egészet? (az anyától? )

Figyelt kérdés
2013. nov. 29. 23:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/116 anonim ***** válasza:
98%
Bilibe lóg a kezed...
2013. nov. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/116 anonim válasza:
Persze
2013. nov. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/116 anonim ***** válasza:
98%

Már bocs Kérdező, de ekkora hülyeséget rég hallottam.

Eleve, eredetileg is csak fél évre visszamenőleg követelhető, az ugyanis a gyerek JELEN IDEJŰ megélhetésének részfinanszírozása, NEM a gyereket illető pénz.

2013. nov. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/116 A kérdező kommentje:
Ez nem ugyanaz amire te gondolsz. Ez nem tartásdíjper hanem egy elmulasztott kötelesség okozta kár iránti kártérítési igény.
2013. nov. 30. 00:12
 5/116 anonim ***** válasza:
98%
Akárhogy is nevezed, ez tartásdíj, amit csak 6 hónapra lehet visszamenőleg követelni. Szóval a kérdésedre a válasz: Nem igaz.
2013. nov. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/116 anonim ***** válasza:
96%

Nézd Kérdező, szerintem be kell adni a bíróságra... tudod, a sok stresszes úgy, idióta pörlekedő után jól jön egy olyan, amin tiszta szívből lehet röhögni egy jót...szerintem 20 fénymásolatban kiraknák az összes irodai faliújságra...

... aztán persze a törvényes határidőben kapna a perlő egy peren kívüli végzést (tudod, neki is jár valami a befizetett illetékért cserébe), hogy LFS .... (a bíró által a beadványra ragasztott, ügykezelésre vonatkozó post-iten tényleg ez áll néha) ... amiből a fogalmazó ír egy szép végzést, hogy "a Bíróság megállapította, hogy Felperes igényének se ténybeli, se jogi alapja nincs, így Felperes kérését tárgyalás kitűzése nélkül elutasítja", kmf, pecsét. Bíró másnap reggel aláfirkantja, megy a postázóba...

Jó buli, nem? Gondolj bele, cirka egy Deákból megvan...:)))

2013. nov. 30. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/116 anonim ***** válasza:
98%

Nem nem igaz, a gyerektartás nem a gyereknek jár hanem a nevelő szülőnek. Ha az őt nevelő szülő előtudja teremteni a gyerek szükségeinek kielégítéséhez elegendő összeget és úgy dönt, hogy "nem hajtja be a tartásdíjat" akkor ez van.

Ahhoz a pénzhez a gyereknek lényegében semmi köze és nem lehet a későbbiek folyamán sem megigényelni, főleg nem a nevelő szülőtől.

Fél évre visszamenőleg lehet követelni ha az apuka elmulasztja a fizetést.

Ezzel az üggyel egyáltalán nem foglalkoznának, de talán egy akaratos kiskamasz megtörné az irodai élet monotonitását.

2013. nov. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/116 anonim ***** válasza:
94%

Nézd Kérdező, azt csinálsz, amit akarsz... ha szerinted egy peres ügyet nem a bíróságra kell beadni, akkor a papírkosárba is tömheted (mindenki jobban jár)

Tudod, a kártértési igényhez van egy alapvető feltétel, nevezetesen, hogy az illetőt KÁR érje... ez esetben pedig követelőző babókát semmi nem érte, fel lett nevelve.

(kár a neveltetésről így egyedül gondoskodni kényszerülő szülőt érte, de ő sem követelheti utólag)

2013. nov. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/116 A kérdező kommentje:
az értelmetlen válaszokat jelentettem. be lehet fejezni. a biroságra kell beadni de nem nekem, hanem az ügyvédnek. a kérdés nem arra szólt hogy be kell e adni a biroságra mert az nem az én dolgom.
2013. nov. 30. 00:36
 10/116 anonim ***** válasza:
95%
Ha ennyire meg vagy győződve az igazadról, egy nyamvadt ügyvédet kérdezz, ne ide írogass.
2013. nov. 30. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!