Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Igaz hogy ha az anya nem...

Igaz hogy ha az anya nem hajtja be az apán a tartásdijjat akkor a gyerek ha felnő, perben követelheti tőle az egészet? (az anyától? )

Figyelt kérdés
2013. nov. 29. 23:51
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/116 anonim ***** válasza:

Az ügyvéd válasza:

Kizárt. A különélő szülő a gyermeket nevelő szülőnek kell, hogy fizessen tartásdíjat. Ezt fűtésre, meleg vízre, ruházatra stb. fordítja a szülő. Ha erről önként lemond az az ő felelőssége, biztosan nem ok nélkül teszi. Utóbb ezt számon kérni rajta nem lehet.

2013. nov. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/116 anonim ***** válasza:
egyed meg apa húsát, az is valami. vágjátok le
2013. nov. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/116 anonim ***** válasza:

69/A. §108 (1) A szülő a saját szükséges tartásának rovására is köteles megosztani kiskorú gyermekével azt, ami közös eltartásukra rendelkezésre áll. Ez a szabály nem irányadó, ha a gyermek tartása vagyonának jövedelméből kitelik, vagy a gyermeknek tartásra kötelezhető más egyenesági rokona van.

(2) A gyermeket gondozó szülő a tartást természetben, a különélő szülő elsősorban pénzben szolgáltatja (gyermektartásdíj).

69/B. §109 A gyermektartásdíjról a szülők megegyezésének hiányában a bíróság dönt.

69/C. §110 (1) A tartásdíj összegét gyermekenként általában a kötelezett átlagos jövedelmének 15-25%-ában kell megállapítani. A gyermektartásdíj meghatározásánál figyelemmel kell lenni:

a) a gyermek tényleges szükségleteire,

b) mindkét szülő jövedelmi és vagyoni viszonyaira,

c) a szülők háztartásában eltartott más - saját, illetőleg mostoha - gyermekekre,

d) a gyermek saját jövedelmére is.

(2) A kötelezettel szemben érvényesíthető összes tartási igény a jövedelme 50%-át nem haladhatja meg. Ha a szülők két vagy több gyermek tartására kötelesek, a tartásdíjat úgy kell megállapítani, hogy egyik gyermek se kerüljön a másiknál kedvezőtlenebb helyzetbe, különösen akkor, ha nem egy háztartásban nevelkednek.

(3) A tartásdíjat

a) százalékos arányban, vagy

b) határozott összegben, vagy

c) határozott összegben és bizonyos jövedelmek százalékában

kell meghatározni.

(4) A tartásdíj százalékos megállapítása esetében meg kell jelölni a tartásdíj alapösszegét is.

69/D. §111 (1) A tartásra kötelezett személy akkor is kötelezhető gyermektartásdíj fizetésére, ha a gyermek az ő háztartásában él ugyan, de tartásáról nem gondoskodik.

(2) Ha a gyermek szülei nem élnek együtt, az apa - amennyiben azt a társadalombiztosítás nem fedezi - köteles megtéríteni az anyának a szüléssel járó költségeket, valamint a külön jogszabályban meghatározott időre szükséges tartást. E követelések az anyát - amennyiben azt a társadalombiztosítás is megtérítené - akkor is megilletik, ha a gyermek halva született.


Ezek a jogszabályok..

Mivel baromi okosnak képzeled magad, és képtelen vagy felfogni, hogy a tartásdíj nem a gyereknek hanem a szülőnek jár.. szerintem jobb ha elmész és beperled anyádat...Végül is ez a szándékod..


Annyi eszed meg lehetne hogy ide a gyakorira nem jogászok, ügyvédek járnak, és nem fognak neked ingyen dolgozni. Ha neked nem elég az amit mi válaszadók az internetről belinkelnek neked jogszabályokat, mert szerinted nem hiteles, akkor menj el a bíróságra és kérd meg, hogy a nagy könyvet amiben le van írva a jogszabály mutassák meg neked..


Tudod értelmetlen emberrel vitázni felesleges, és te nagyon értelmetlen vagy..

2013. nov. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/116 A kérdező kommentje:

"elmész és beperled anyádat...Végül is ez a szándékod.. "


ilyen sehol nem volt leirva. na ép az ilyen spekulációk miatt hieltelen amit irsz. bemásolsz megintcsak valamit, ami nem a témáról szól.


Azt pedig nem te döntöd el, kik járnak ide.


És nem kell se ügyvédnek se másnak lennie ahhoz valakinek hogy találkozzon ilyen ügyel.


De nem azok válasza érdekel akiknek fogalmuk sinc saz egészről, s csak spekulálnak vagy bemásolnak ide nem a kérdésre adott válaszokat.


Világosan leirtam mi érdekel s milyen forrásból, mégsem lehet megérteni. Nem szavazás vagy tippek érdekelnek.

2013. nov. 30. 12:55
 35/116 anonim ***** válasza:
89%
Én megkérdeztem egy ügyvédet,a válaszát leírtam.De neked ez sem jó,akkor fizess borsos összegeket az ügyvédeknek,mert nem igen van olyan aki ingyen ad jogi tanácsot,de pénzt akkor sem tudsz behajtani.
2013. nov. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/116 anonim ***** válasza:
95%

Szigorúan a kérdésedre a válasz az, hogy: IGEN, beperelheted. Megteheted saját magad, megbízhatsz vele ügyvédet, a lényeg: megteheted.


De mi értelme van? :D

Az fog történni, amit az első oldalon írt valaki. Kicsengeted szépen a per elindítására vonatkozó kérelem díját (az összeget is jól írták, kb 20e HUF), aztán szépen kapsz egy levelet, hogy mivel nincs jogalapja a kérelmednek, azt elutasítják, kérik ennek tudomásul vételét. Ennyi fog történni. A 20e Ft-ot megfejelheted még természetesen az ügyvéd díjával, ha felkérsz egyet ennek lebonyolítására.


Lesz olyan, aki el fogja vállalni, hiszen gyakorlatilag munka nélkül tud rajtad keresni pár tízezer forintot. De a hírnevére, megbecsültségére valamit is adó ügyvéd nem fog ilyen ügyet elvállalni, csak a nagyon aljasok.


(Fentieket Édesanyám mondta, aki lassan 15 éve dolgozik egy megyeszékhelyen ügyészként, tehát gyakorló jogászról van szó, aki munkája miatt sok ügyvédet is ismer.)

2013. nov. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/116 anonim ***** válasza:
89%

" "elmész és beperled anyádat...Végül is ez a szándékod.. "


ilyen sehol nem volt leirva. na ép az ilyen spekulációk miatt hieltelen amit irsz. bemásolsz megintcsak valamit, ami nem a témáról szól. "



Tényleg sehol nem írtad le?? Akkor ennyire idióta vagy hogy a saját kérdésedet nem tudod értelmezni, de másokét kritizálod???

Téged idézlek


"a gyerek ha felnő, perben követelheti tőle az egészet? (az anyától? )"


Áruld már el, hogy neked ez a mondta mit jelent??? Mert sok ember úgy értelmezi, hogy egy esetleges perről kérdezel...


Tudod rád nagyon jellemező a "hülye okoskodik" mondás....


Na és itt be is fejeztem, mert primitíven buta emberekkel nem hogy vitázni de beszélgetni sem érdemes... További szép napot...

2013. nov. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/116 A kérdező kommentje:

ha igy állsz a kérdéshez, eleve felesleges volt belebonyolódnod. nincs elég kérdés, amit bővel el lehet komolytalankodni, miért ezen a kérdésen kell szórakáznod?


anyától anyámtól. két külön szó. aki nem tud értelmezni az irhat, de ne várja hogy komolyan vegyék.


persze mindenféle ember értelmez mindenfélét ezt tudom, de mint irtam nem az ilyen értelmezésekből származó véleményt kell komolyan venni.


leirhatnám harmadszorra is de te akkor se értenéd meg.

2013. nov. 30. 13:12
 39/116 A kérdező kommentje:

" fizess borsos összegeket az ügyvédeknek."


A kedvedért leirom mégegyszer, nem hülyeségek érdekelnek hanem a kérdésre adott válaszok.

2013. nov. 30. 13:13
 40/116 A kérdező kommentje:
13:06-os: esetleges perról se volt szó. valaki nekem ezt mondta s itt felvetettem, megbeszélés tárgyává tettem, arra számitva, hogy értelmes emberek értelmes, tárgyilagos válaszokkal is jönnek, nem csak olyan emberek olyan válaszokkal mint ti. Ennyi történt. A neurotikusságotokkal megjavaslom keressetek fel egy ideggyógyászt. Aki egy ilyen kérdést neten nem képes normális hangnemben megválaszolni annál valami gond van.
2013. nov. 30. 13:16
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!