Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Igaz hogy ha az anya nem...

Igaz hogy ha az anya nem hajtja be az apán a tartásdijjat akkor a gyerek ha felnő, perben követelheti tőle az egészet? (az anyától? )

Figyelt kérdés
2013. nov. 29. 23:51
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 101/116 A kérdező kommentje:

"Milyen kar ért téged egész pontosan? Nem volt mi tenned, nem volt víz, villany, nem volt ruhád?


Oké. A gyerek nem követelhet semmit, mert nem érte semmi kar. Világos?"


A te válaszod itt bukik el. A két válaszodat egyben nézze, kiderül, hogy kárt felsorolsz majd eldöntötted mindenféle vizsgálódás nélkül hogy a károkozás nem történt meg. Ez így teljességgel értelmetlen.


Vagy a kárt felesleges felsorolni, vagy pedig ha felsoroltad nincs értelme vizsgálódás nélkül tagadni. El kellene döntened mit és mire és mi alapján válaszolsz, mert így ez értelmetlen.


Mire jó neked, hogy saját magadnak ellentmondó válaszokat adsz s azt is össze vissza?

2013. dec. 1. 11:25
 102/116 A kérdező kommentje:
Pontosítok: kérdezed hogy történt e bizonyos kár, majd te magad megválaszolod hogy nem történt s a saját válaszod alapján adsz egy választ az eredeti kérdésre. És még vegyelek is így komolyan...
2013. dec. 1. 11:29
 103/116 anonim ***** válasza:
Kérdező, te egy igazi troll vagy, de alighanem a ritkábbik fajtából: aki nem direkt troll, hanem születésétől fogva...
2013. dec. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/116 A kérdező kommentje:
Ha nem tudsz normálisan válaszolni miért irsz? Majd egy összefüggéstelen válasz után beirod ezt a trollkodást. vagy szerinted tényleg értelmes kárról kérdezzni majd leirni hogy nem történt kár? Tényleg nincs jobb dolgod mint itt össze vissza irni?
2013. dec. 1. 11:33
 105/116 A kérdező kommentje:

Tegnap este tízig irkált itt valaki hasonló hülyeségeket írva a munkából hazatérő férjét várva ahelyett hogy pl. süteményt sütött volna neki s azzal várja. Te sem tudsz inkább a családoddal foglalkozni ahelyett hogy itt trollkodsz s utána mást rollnak nevezel?


Én értelmes válaszadókat várok , azért vagyok itt nem az ilyen összefüggéstelen spekulációk miatt.

2013. dec. 1. 11:35
 106/116 anonim ***** válasza:

Csak azt nem értem, hogy már kaptál választ a kérdésedre. Tőlem is, meg rajtam kívül még jópárat. Akkor mire vársz MÉG? :)


Az a válasz, hogy: igen, egy kérelem minden további nélkül beadható egy ilyen per elindítására.


Azt valóban sokan félreértették/tük, hogy te nem saját magadról beszélsz, csak ezen az oldalon az a tapasztalat, hogy mindenki rébuszokban beszél a névtelenség ellenére. Még akkor is, ha a saját problémájával kapcsolatban tesz föl kérdéseket. Ezen tapasztalat alapján hitte mindenki azt, hogy valójában te szeretnél ilyen pert indítani, csak hogy jobb színben tüntesd fel magadat, ezért "általánosságban" kérdezel.

Szóval a félreértésért bocs.


Azért pedig nem kell másokkal úgy beszélni, ahogyan te tetted, mert elmondják a véleményüket. Megsértődni pedig főleg nem kell, ha valaki leírja, hogy bár beadható egy kérelem, mivel nincs jogalapja, el fogják utasítani. Vedd úgy, hogy téged akart megkímélni egy csomó felesleges kiadástól :)

2013. dec. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/116 A kérdező kommentje:

Nem a vélemény miatt beszéltem úgy másokkal hanem a szemétkedésük miatt. Azt akartam hogy a mocskolódók eltakarodjanak innen. Volt aki meg is tette. Szerintem ez egy jogos elvárás. A félreértés nem probléma. Vagy ugyanis egy régi találmány: beszéd. Alkalmazásával egyik ember megérti a másikat. Aki viszont félreértésből mocskolódni kezd az szintén ne számítson másra. Mindenkinek az jár amit másnak ad. Az hogy be lehet adni bármit bárhová, én is tudom, ráadásul nem a kérdésre adott válasz, mert nem az volt a kérdés hogy be lehet e adni valamit valahova. Persze ide lehet jönni mellébeszélni, bár az operátorok kérték, ne térjünk el a kérdéstől, ne kezdjünk más téma boncolgatásába, inkább írjunk ki új kérdést. A tartásdíjra adott válaszok meg szintén nem erre a kérdésre válaszok, az elején leírtam, miért nem. Mégis csak ennek az ismétlésére voltatok képesek. Aki kulturált hangnemben tette azzal nem mocskolódtam. Akivel megtettem, az is csak a saját sarát kapta vissza. Alap igazság, hogy ha megdobálsz valakit sárral, te magad is saras leszel. Először mikor belenyúlsz majd amikor visszakapod. Akit megdobtál az azonban már ígyis ugyis saras, neki sok választása már nincs.


Ha valaki kulturált beszédre vágyik annak egyszerű módja van: beszéljen maga is kulturáltan.

2013. dec. 1. 12:50
 108/116 anonim ***** válasza:

A tartàsdíjat az apa kötelezettsége fizetni. Ezt a törvény elõírja. Az édesanyànak joga van ezt a pénzt elfogadni, sõt elvàrni, de nem kötelessége! Amennyiben lemond a tartàsdíjról, az apa nem kötelezhetõ a fizetésre, csak egy újjabb tàrgyalàssal, ahol az édesanya 6 hónapra visszamenõleg követelhet pénzt. Amennyiben az édesanya nem tart rà igényt, senki nem fogja erõltetni a dolgot. Amennyiben a gyermek súlyos nélkülözésben szenved, az illetékes gyàmhatósàg jàr el. Amennyiben a probléma nem oldódik meg, a gyermeket kiemelik a csalàdból.

Ràtérve arra, hogy bizonyítani kell a dolgot: ez nem egyszerû dolog. bemondàsra senkinek nem hisznek, ezt biztosan te is tudod. Ebben az ügyben tanúk bevonàsa sem mérvadó. De lehetséges bizonyítani! Ha van orvosi papír, hogy a gyermek alultàplàlt, vagy egészségtelen tàplàlkozàs miatt foltamatosan beteg, esetleg a körülmények voltak kàrosak. Iskolàval kapcsolatban pedig, olyan papír kell, hogy nem fizette az édesanya az ebédet, az iskolàt, különóràt stb. és emiatt a gyermek elbocsàjtàsra került. Itt csak a tankötelesség idejére szól, ugyanis az édesanyànak nem kötelessége tovàbb fimanszírozni a gyermek tanulmànyait. Ezekben az esetekben kérhetõ a kàrtérítés. De! Ha az édezanya keresete minimàlbér, vagy nyugdíjas, nem fogjàk megítélni. Ha rossz körülményeket biztosított, nagy valószínûséggel nincsenek milliói. Ha jól keres sem tudnà oda adni egyben, esetleg a gyermek élete végéig fizetné jàrandóssàgképp. Ilyen esetekben ingatlanra nem terhelhetõ az összeg. Sajnos a mai bírói gyakorlat az, hogy nem fogjàk megítélni a kàrtérítést. Õk a szegény anyukàt fogjàk làtni az édesanyàban. Pàrtatlan bíró nincs! Mindegyik részrehajló, teljesen mindegy ki mit mond! Törvényileg, jogilag elindítható a per. Ha megis ítélnek valamekkora összeget, az minimàlis. Miliós hatàr alatt. Remélem segítettem.

2013. dec. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/116 A kérdező kommentje:

Köszi, ez egy kulturált, indokokkal ellátott válasz. Jó kérdés az eddigiek hasonlóra miért nem voltak képesek, na de ez egy másik kérdés tárgya lehetne pl. az orvosi rovatban.


Mondjuk azt én se gondoltam, hogy olyan esetben ítélne meg a bíróság bármit, amikor az nem jár...

2013. dec. 1. 13:00
 110/116 anonim ***** válasza:

De ha tudod a választ a saját kérdésedre, akkor felesleges volt kiírnod, nem?


Jogi segítséget is kaptál. Volt egy válaszoló, aki elküldte a kérdésedet egy ügyvédnek aki online tanácsadással foglalkozik, és bemásolta a válaszát neked. Megkérdeztem én is az ügyész édesanyámat, ő is azt mondta, hogy nincs jogalapja, még per sem fog indulni.


Ha mondjuk nem volt megfelelő a gyerek ellátása a szülő részéről, azért akkor és ott kellett volna szólni, és a gyámügy intézkedett volna. Ma már csak tanúkkal lehetne ezt bizonyítani, mármint a hiányos ellátást, és akkor az édesanyától talán lehetne ezért kártérítést követelni, de annak semmi köze sem lesz a tartásdíj összegéhez, vagy a tartásdíj megfizetéséhez/meg nem fizetéséhez. A kártérítés szempontjából teljesen mindegy, hogy miért nem látta el az anya rendesen a gyereket, a tartásdíjhoz ennek semmi köze. Majd az ügyvéd kiszámol egy kártérítési összeget, ami szerinte reálisan megilletett volna téged mint gyereket, plusz nem-vagyoni kártérítés plusz kamatok, ha nagyon komolyan veszi a dolgot.

De ismétlem (vagyis anyám ismétli, mert az ő gondolatait írom), szinte lehetetlen egy ilyet bizonyítani. Mert azzal az erővel, ahogy a gyerek szerez tanúkat az ellátás hiányára, a szülő is szerezhet tanúkat az ellátás meglétére is. Más bizonyítékként felhasználható dolog pedig csak nagyon kevés van. Fotó, amin szakadt ruhában van a gyerek, mellette meg az anyja eredeti nercbundában. De ez is halvány, mert az anya mondhatja, hogy játszótéren voltatok a kép elkészülte előtt, a bunda pedig különben sem igazi nerc és turkálóbban szerezte.

2013. dec. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!