Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért utálják a zsidókat sokan?

Miért utálják a zsidókat sokan?

Figyelt kérdés

Azt szoktam hallani, hogy a Talmud gyüleöletel van tele, hogy Ávo-sok a zsidók voltak, hogy mind ocsmány gazdagok, lenézika gojokat. Én ezt nem értem, mert:


1. magyar nyelven nem jelent meg Talmud, csak ocsmány hamisítvány

2. Az Ávo és Ávh tudtommal azután volt, hogy keresztények egy csoportja lemészárolt 6.000.000 zsidót.

3. aki egyetlen zsidó irodalmi művet is a kezébe vett, amit nem a MIÉP-Jobbik banda köre adott ki, semmi olyat nem talál, ami mások lenézéséről szól.

12 éve tanuom a Tórát és a Talmud egyes passzusait. "Szeresd felebarátodat, mint önmagadat." "Tartsd meg I-ten parancsolatait teljes szívvel és lélekkel!" Ilyenek állnak leginkább a Tórában. "Diná málkut mediná."-Talmud ALAPELVE: Annak a társadalomnak a törvényei szerint élj, amelyben élsz! Ez olyan alap, a zsidó hagyományban, mint a keresztények számára tudni a Mi atyánkot.

Ne ölj! Ne lopj! Ne tégy hamis tanúságot! Ne kívánd meg felebarátod tulajdonát! stb. én ilyesmiket olvastam a Tórában. A Tóra és a Talmud pedig egy húron pendülnek. Én nem vagyok sem különösen gazdag, sem befolyásos. Egyetemista vagyok, teljesen átlagos srác. Ember meg nem mondaná rólam, hogy zsidó vagyok, pedig tiszteletben tartom a hagyományaimat. Jól esik, mikor egy nem zsidó ismerősöm boldog hanukát kíván, és én viszot kívánok neki kellemes karácsonyt. És a zsidók 97%-a ilyen. 3%-nyi szar meg minden népben van.

Jobbik arra épít mindent, hogy az emberek nem ismernek személyesen zsidókat, így bármit elhisznek. Ha valaki kiskorától kezdve hallgatja otthonról ezeket a szemét szamárságokat,akkor úgy nő fel, hogy természetes neki, hogy a zsidók ilyenek, meg olyanok. Hát, kérem szépen, ez nem így van!

Apropó a goj szót zsidókra is használja a Biblia, nem cspán nem zsidókra.


2010. jan. 17. 23:53
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
 121/231 A kérdező kommentje:

historia.hu oldalról

[link]

"Az Európában bejáratott és 1944 tavaszára tökéletesített német deportációs mechanizmus magyarországi "eredményei" még a holokauszt történetében is példátlanok.[...] Május 15-július 8. között, 55 nap alatt 437 402 magyar zsidót deportáltak, 95%-ukat Auschwitz-Birkenauba.[...] A magyar zsidók érkezésével azonban addig soha nem látott mértékben indult be újra a gyilkolás. Májusban tízszer, júniusban hétszer, júliusban háromszor annyi zsidó érkezett a rámpára, mint egy "normális" hónapban. Soha nem mûködtek ilyen intenzitással a gázkamrák és krematóriumok, amelyeket tavasszal kifejezetten a magyar zsidók érkezésére számítva újítottak fel. (A mintegy egymillió, Auschwitzban megölt zsidó közül a legtöbben, kb. 360-390 ezren Magyarországról érkeztek.)"

MTA volt elnöke a főszerkesztő!

A II. vh előtt Magyarországon (trianon-előttin) kb. 800.000 zsidó élt. Budapest lakosságának 18%-a volt zsidó.

2010. jan. 18. 12:40
 122/231 anonim ***** válasza:
0%

Hali!


Teljesen meddő és értelmetlen ez a vita, amit már kb ezer éve ismételgetnek és szerencsétlen esetben még további korokon át fognak is. Már megválaszoltam a bűnbakkereséssel és pont. Most csak pofozzátok a szart, mindenki sértegeti a másikat, miközben a világot elfoglalják a pingvinek.


Leo

2010. jan. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/231 A kérdező kommentje:

"Hmm ez az utolsó kommented bemutatta h miylen komolytalan vagy kérdező, érdemi vitára alkalmatlan."


Csak szeretnéd, hogy vitára alkalmatlan legyek! :D

2010. jan. 18. 12:42
 124/231 A kérdező kommentje:
Igazad van Leo. Holnap vizsgázom mechanikai rendszerekből, úh. léptem. Kellett kis adrenalin! ;)
2010. jan. 18. 12:43
 125/231 anonim ***** válasza:

[link]


Nem idézek a szövegből, nem olyan hosszú, olvasd el. Én erre azt mondom, h ráadásul ez csak egy a sok közül.

2010. jan. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/231 A kérdező kommentje:

"Nagymamád biztosan gyógyíthatatlan lelki sebeket szerzett, de az érvelése nem kikezdhetetlen. Ha meghalt a testvére meg minden rokona, az akkor sem jelenti h meghalt sokmillió zsidó"

Érdekes, minden zsidó ismerősöm nagymamájának ilyen sebei vannak! Mindnek kivétel nélkül! Ma nincs zsidó Magyarországon, akinek a szülei, nagyszülei ne vesztettek volna el hozzátartozójukat!

2010. jan. 18. 12:46
 127/231 A kérdező kommentje:

magyarsors, kurucz.info.. okos vagy nagyon!

én direkt független lapot hoztam, aminek köze nincs a zsidókhoz. :D

2010. jan. 18. 12:47
 128/231 A kérdező kommentje:
A 437402-es szám Veesenmayer jelentéséből tudható. Hála a német precizitásnak!
2010. jan. 18. 12:51
 129/231 A kérdező kommentje:

[link]

szegedi Egyetem könyvtárából a forrás.

2010. jan. 18. 12:52
 130/231 anonim ***** válasza:
0%

Áááá már elfárasztották Észak-Európát és Amerikát a pingvinek, még a vámpíroknál is erősebbek! Te nem mechanika vizsgára kéne tanulj, hogy építs Megaszuperágyút és megments a pingvinektől???!!!


Leo

2010. jan. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!