Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért utálják a zsidókat sokan?

Miért utálják a zsidókat sokan?

Figyelt kérdés

Azt szoktam hallani, hogy a Talmud gyüleöletel van tele, hogy Ávo-sok a zsidók voltak, hogy mind ocsmány gazdagok, lenézika gojokat. Én ezt nem értem, mert:


1. magyar nyelven nem jelent meg Talmud, csak ocsmány hamisítvány

2. Az Ávo és Ávh tudtommal azután volt, hogy keresztények egy csoportja lemészárolt 6.000.000 zsidót.

3. aki egyetlen zsidó irodalmi művet is a kezébe vett, amit nem a MIÉP-Jobbik banda köre adott ki, semmi olyat nem talál, ami mások lenézéséről szól.

12 éve tanuom a Tórát és a Talmud egyes passzusait. "Szeresd felebarátodat, mint önmagadat." "Tartsd meg I-ten parancsolatait teljes szívvel és lélekkel!" Ilyenek állnak leginkább a Tórában. "Diná málkut mediná."-Talmud ALAPELVE: Annak a társadalomnak a törvényei szerint élj, amelyben élsz! Ez olyan alap, a zsidó hagyományban, mint a keresztények számára tudni a Mi atyánkot.

Ne ölj! Ne lopj! Ne tégy hamis tanúságot! Ne kívánd meg felebarátod tulajdonát! stb. én ilyesmiket olvastam a Tórában. A Tóra és a Talmud pedig egy húron pendülnek. Én nem vagyok sem különösen gazdag, sem befolyásos. Egyetemista vagyok, teljesen átlagos srác. Ember meg nem mondaná rólam, hogy zsidó vagyok, pedig tiszteletben tartom a hagyományaimat. Jól esik, mikor egy nem zsidó ismerősöm boldog hanukát kíván, és én viszot kívánok neki kellemes karácsonyt. És a zsidók 97%-a ilyen. 3%-nyi szar meg minden népben van.

Jobbik arra épít mindent, hogy az emberek nem ismernek személyesen zsidókat, így bármit elhisznek. Ha valaki kiskorától kezdve hallgatja otthonról ezeket a szemét szamárságokat,akkor úgy nő fel, hogy természetes neki, hogy a zsidók ilyenek, meg olyanok. Hát, kérem szépen, ez nem így van!

Apropó a goj szót zsidókra is használja a Biblia, nem cspán nem zsidókra.


2010. jan. 17. 23:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/231 anonim ***** válasza:
20%

Zsidók között is van ilyen és olyan ember. Rossz és jó is.

Ma divat szidni őket.

2010. jan. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/231 anonim ***** válasza:
37%
Mert irigyek.
2010. jan. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/231 anonim ***** válasza:
8%
Divat zsidózni, pedig a raszista jobbikosok nagyrésze még csak nem is talizott zsidóval. Csak negy a hiszti mert hüly' kölykök akik divatoznak.
2010. jan. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/231 A kérdező kommentje:
gondolom sok irigy zsidóval találkoztál
2010. jan. 18. 00:02
 5/231 A kérdező kommentje:
voltam a csarnokban, bajszos, 31 körüli vidéki akcentusos árus minőségtelen almával pakolt tele angol turistáknak egy zacskót. Azok ezt kifogásolták. Az ipse 1000%-ig nem zsidó. Én mit gondoljak akkor? (irigyre re)
2010. jan. 18. 00:03
 6/231 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem úgy értette, hogy irigyek a zsidókra.
2010. jan. 18. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/231 anonim ***** válasza:
10%
Igen, ugy ertettem hogy irigyek a zsidokra.
2010. jan. 18. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/231 A kérdező kommentje:

ja, télleg!

de ez is fura. igazából mire lehetnek irigyek, ha 1. nem ismerik őket személyesen, 2. legtöbb zsidó hatalmas lelki sérülést hordoz a II. vh miatt. Az, hogy gazdagok azért durva túlzás, pedig gyakran hallom ezt is. Max. a gazdagról hallanak. Azért az nagy különbség.

2010. jan. 18. 00:08
 9/231 A kérdező kommentje:

Meg, amire kíváncsi lennék, hogy honnan jön az összeesküvéses dolog. Tudok a Cion bölcseinek jegyzőkönyvéről, aminek épp oly kevés köze van a zsidókhoz, mint tyúknak az abc-éhez.

Szóval, lépten-nyomon ilyeneket hallok egyetemen is egyesektől, jobboldali médiában. Az biztos, hogy erős ragaszkodás él a zsidókban a vallásukhoz. De világkormányzás, meg hasonló blődségek a kurucz.info és társai találmányai. Azok meg nem mi vagyunk.

2010. jan. 18. 00:11
 10/231 anonim ***** válasza:
31%
Nem NATO tagok megis egyik legerosebb hadsereguk van a vilagon, nuklearis fegyveruk van, Izrael naponta novekszik teruletileg, es ami a legfontosabb....osszetartanak es segitik egymast es Izraelt. Ezert irigyek rajuk az emberek!
2010. jan. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!