Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért utálják a zsidókat sokan?

Miért utálják a zsidókat sokan?

Figyelt kérdés

Azt szoktam hallani, hogy a Talmud gyüleöletel van tele, hogy Ávo-sok a zsidók voltak, hogy mind ocsmány gazdagok, lenézika gojokat. Én ezt nem értem, mert:


1. magyar nyelven nem jelent meg Talmud, csak ocsmány hamisítvány

2. Az Ávo és Ávh tudtommal azután volt, hogy keresztények egy csoportja lemészárolt 6.000.000 zsidót.

3. aki egyetlen zsidó irodalmi művet is a kezébe vett, amit nem a MIÉP-Jobbik banda köre adott ki, semmi olyat nem talál, ami mások lenézéséről szól.

12 éve tanuom a Tórát és a Talmud egyes passzusait. "Szeresd felebarátodat, mint önmagadat." "Tartsd meg I-ten parancsolatait teljes szívvel és lélekkel!" Ilyenek állnak leginkább a Tórában. "Diná málkut mediná."-Talmud ALAPELVE: Annak a társadalomnak a törvényei szerint élj, amelyben élsz! Ez olyan alap, a zsidó hagyományban, mint a keresztények számára tudni a Mi atyánkot.

Ne ölj! Ne lopj! Ne tégy hamis tanúságot! Ne kívánd meg felebarátod tulajdonát! stb. én ilyesmiket olvastam a Tórában. A Tóra és a Talmud pedig egy húron pendülnek. Én nem vagyok sem különösen gazdag, sem befolyásos. Egyetemista vagyok, teljesen átlagos srác. Ember meg nem mondaná rólam, hogy zsidó vagyok, pedig tiszteletben tartom a hagyományaimat. Jól esik, mikor egy nem zsidó ismerősöm boldog hanukát kíván, és én viszot kívánok neki kellemes karácsonyt. És a zsidók 97%-a ilyen. 3%-nyi szar meg minden népben van.

Jobbik arra épít mindent, hogy az emberek nem ismernek személyesen zsidókat, így bármit elhisznek. Ha valaki kiskorától kezdve hallgatja otthonról ezeket a szemét szamárságokat,akkor úgy nő fel, hogy természetes neki, hogy a zsidók ilyenek, meg olyanok. Hát, kérem szépen, ez nem így van!

Apropó a goj szót zsidókra is használja a Biblia, nem cspán nem zsidókra.


2010. jan. 17. 23:53
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/231 anonim ***** válasza:
100%
Igen igen.. A masik.. Az milyen mar, hogy valaki torvenyt sert, mert nem hisz el egy, a vilagon soha be nem bizonyitott, naprol napra megdolo tevelygest, esetleg meg kritizalni is meri az un. holocaustot? Milyen rendszer ez? Aki nem hisz a tundermesekben, azt miert nem hurcoljak meg akkor torvenysertsesrt??? He??
2010. jan. 18. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/231 A kérdező kommentje:
gondolom barátnőd nem megy a west end-be bevásárolni. Építettek néhány plázát izraeli befektetők, meg jópár lakást. Hogy kicsesztek veled, mi?
2010. jan. 18. 00:47
 53/231 anonim ***** válasza:
40%

00:46: :) Nem akarlak elkeseríteni, de ami az itteni plázákban összejön, abból kevés harckocsit lehet venni.

Egyébként Izrael technológiailag elég magas, szóval bármit letud coppyntani, más kérdés a vásárlás jobban megéri.

2010. jan. 18. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/231 anonim ***** válasza:
100%
Idejössz feltenni egy hülye kérdést, aztán meg ha nem tetszenek a válaszok, akkor hőbörögsz.
2010. jan. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/231 A kérdező kommentje:

Németország hivatalosan 5.600.000 zsidó lemészárlásá ismerte el. Ez ott kötelező tananyag. ott büntetik évekre, aki ezt nyilvánosan tagadja. itthon nincs erre törvény.

Tündérmese ennyi erővel bármi a történelemben. Tételesen az én családomból (nagyszüleim rokonsága) 19 ember veszett oda '44-ben. Ez nem hit kérdése. Bár az lenne, boldogabb lennék!

2010. jan. 18. 00:50
 56/231 anonim ***** válasza:
74%

King David hotel tele volt katonákkal, és zsidók is haltak meg benne. Háborúban! Megszállásban.


Bocs, vagy hazudsz vagy fogalmad sincs mirol beszelsz.

2010. jan. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/231 anonim ***** válasza:
2010. jan. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/231 A kérdező kommentje:
ne olvass és kommentelj, ha valami nem tetszik!
2010. jan. 18. 00:51
 59/231 anonim ***** válasza:
91%

00:47: Abban igazat adok neked, hogy nem kellene törvényt hozni ellene, mert elég ellenszenvessé teszi a zsidókat. Korábbi példa, kiállhatok a térre, hogy a Föld igen is lapos. Szóval önként lehetünk buták.


De itt ez a híres fénykép:


[link]


Ez nagyjából szerintem elég reális képet fest, hogy nem camping volt egyik barakk sem.

2010. jan. 18. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/231 anonim ***** válasza:
81%

@0:50

Teljesen más, hogyha egy ország külső nyomásra ismer el valamit vagy szabad akaratából.

"A történelmet mindig a győztesek írják".

2010. jan. 18. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!