Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért utálják a zsidókat sokan?

Miért utálják a zsidókat sokan?

Figyelt kérdés

Azt szoktam hallani, hogy a Talmud gyüleöletel van tele, hogy Ávo-sok a zsidók voltak, hogy mind ocsmány gazdagok, lenézika gojokat. Én ezt nem értem, mert:


1. magyar nyelven nem jelent meg Talmud, csak ocsmány hamisítvány

2. Az Ávo és Ávh tudtommal azután volt, hogy keresztények egy csoportja lemészárolt 6.000.000 zsidót.

3. aki egyetlen zsidó irodalmi művet is a kezébe vett, amit nem a MIÉP-Jobbik banda köre adott ki, semmi olyat nem talál, ami mások lenézéséről szól.

12 éve tanuom a Tórát és a Talmud egyes passzusait. "Szeresd felebarátodat, mint önmagadat." "Tartsd meg I-ten parancsolatait teljes szívvel és lélekkel!" Ilyenek állnak leginkább a Tórában. "Diná málkut mediná."-Talmud ALAPELVE: Annak a társadalomnak a törvényei szerint élj, amelyben élsz! Ez olyan alap, a zsidó hagyományban, mint a keresztények számára tudni a Mi atyánkot.

Ne ölj! Ne lopj! Ne tégy hamis tanúságot! Ne kívánd meg felebarátod tulajdonát! stb. én ilyesmiket olvastam a Tórában. A Tóra és a Talmud pedig egy húron pendülnek. Én nem vagyok sem különösen gazdag, sem befolyásos. Egyetemista vagyok, teljesen átlagos srác. Ember meg nem mondaná rólam, hogy zsidó vagyok, pedig tiszteletben tartom a hagyományaimat. Jól esik, mikor egy nem zsidó ismerősöm boldog hanukát kíván, és én viszot kívánok neki kellemes karácsonyt. És a zsidók 97%-a ilyen. 3%-nyi szar meg minden népben van.

Jobbik arra épít mindent, hogy az emberek nem ismernek személyesen zsidókat, így bármit elhisznek. Ha valaki kiskorától kezdve hallgatja otthonról ezeket a szemét szamárságokat,akkor úgy nő fel, hogy természetes neki, hogy a zsidók ilyenek, meg olyanok. Hát, kérem szépen, ez nem így van!

Apropó a goj szót zsidókra is használja a Biblia, nem cspán nem zsidókra.


2010. jan. 17. 23:53
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/231 A kérdező kommentje:
na, pont a 00:34-es fajtáról beszélek. ennyi szamárságot.
2010. jan. 18. 00:42
 42/231 anonim ***** válasza:
100%

"King David" hotel felrobbantasa. A cionistak elso terror cselekmenye.

[link]

2010. jan. 18. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/231 A kérdező kommentje:

és te ezért utálod a zsidókat?

mert izraelben puskaporos a levegő?

2010. jan. 18. 00:43
 44/231 anonim ***** válasza:
100%

"Cionizmus= zsidó haza létrhozása Izrael földjén"


Jaja, ezzel csak az a gond, hogy a helyes definíció:

'Cionizmus = szétterjedünk a világ minden részére és ahol épp vagyunk, na az lesz a zsidó haza. Közben persze kizsákmányoljuk az adott országot és ha ezt egy helybéli esetleg észreveszi vagy szóváteszi, akkor rögtön jövünk a holo-hülyeséggel.'

2010. jan. 18. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/231 A kérdező kommentje:

King David hotel tele volt katonákkal, és zsidók is haltak meg benne. Háborúban! Megszállásban.

Madridban és Londonban milyen háború is volt az elmúlt években? De nem ez volt a téma!

2010. jan. 18. 00:44
 46/231 anonim ***** válasza:
0%

00:34 megkockáztatom, törvényt sért, holokauszt tagadásával. Mellesleg egy undorító féreg akiből tökéletes fanatikus mészáros lenne, de az értelem fénye sehol nem parázslik fel benne. A szűklátókörűség kizűrja az értelmet és az intelligenciát, mert az empirikus és tapasztalatokra racionális válaszokkal reagál, de a száklátókörűség, elvakultság eleve kizárja ezt.

Ajánlom, Kérdező, jelentsd moderátornak.


Amúgy naiv voltál, ha úgy gondoltad, hogy itt megmondják a végső választ. A gyűlölet áltlaános, mindenhol jelen levő és minden értlemes ember számára ott csillog a megoldás, amit már írtam: bűnbakkeresés, gyűlölet, feszültség, frusztráció levezetése, az együtt üvöltők egy klánba tartozónak érezhetik magukat. És a hülyeség, egyszerűen, ami a legragályosabb betegség, minden ok és előzmény nélkül képes terjedni, olyan sebességgel, amivel az értelem nem veheti fel a versenyt. Te értelmes, okos magyar zsidó vagy; szeresd a hazát, szeresd a jó nőket (csak az enyémet ne :-P) a zenét, a képeket, dolgozz, fizess adót, egyszóval éld az életet és lépd át ezeket a problémákat. A meggyőződésünk nem ugyanaz, de egyazon Istenben hiszünk, és ez az Isten azt akarja, hogy felemelt fővel, bátran és okosan, méltón vegyük az akadályokat.


Nem mellékesen azt szoktam mondani, hogy a fanatizmussal, sötétséggel, butasággal, elvakultsággal szemben a leggyengébb fegyver az értelem, a logika, a józanság, az emprizmus, a szkepticizmus és általában, az intelligencia.

2010. jan. 18. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/231 anonim ***** válasza:
27%
Mondjuk elég vicces azért utálni az összes zsidót, mert háború dúl a Közel-Keleten. Semmi közünk hozzá. Felőlem írhatják egymást, addig jó, amíg távol vannak tőlünk. Ezt érvként felhozni elég nevetséges.
2010. jan. 18. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/231 A kérdező kommentje:
utsónak köszi! :)
2010. jan. 18. 00:45
 49/231 anonim ***** válasza:
100%
Sok nagy pláza, stb. van itthon is izraeli cég kezében. A bevételek mennek haza, lehet fegyverkezni és elrettenteni a környező országokat a Közel-keleten.
2010. jan. 18. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/231 A kérdező kommentje:
mármint a hosszabban írónak és utána is :)
2010. jan. 18. 00:46
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!