Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért utálják a zsidókat sokan?

Miért utálják a zsidókat sokan?

Figyelt kérdés

Azt szoktam hallani, hogy a Talmud gyüleöletel van tele, hogy Ávo-sok a zsidók voltak, hogy mind ocsmány gazdagok, lenézika gojokat. Én ezt nem értem, mert:


1. magyar nyelven nem jelent meg Talmud, csak ocsmány hamisítvány

2. Az Ávo és Ávh tudtommal azután volt, hogy keresztények egy csoportja lemészárolt 6.000.000 zsidót.

3. aki egyetlen zsidó irodalmi művet is a kezébe vett, amit nem a MIÉP-Jobbik banda köre adott ki, semmi olyat nem talál, ami mások lenézéséről szól.

12 éve tanuom a Tórát és a Talmud egyes passzusait. "Szeresd felebarátodat, mint önmagadat." "Tartsd meg I-ten parancsolatait teljes szívvel és lélekkel!" Ilyenek állnak leginkább a Tórában. "Diná málkut mediná."-Talmud ALAPELVE: Annak a társadalomnak a törvényei szerint élj, amelyben élsz! Ez olyan alap, a zsidó hagyományban, mint a keresztények számára tudni a Mi atyánkot.

Ne ölj! Ne lopj! Ne tégy hamis tanúságot! Ne kívánd meg felebarátod tulajdonát! stb. én ilyesmiket olvastam a Tórában. A Tóra és a Talmud pedig egy húron pendülnek. Én nem vagyok sem különösen gazdag, sem befolyásos. Egyetemista vagyok, teljesen átlagos srác. Ember meg nem mondaná rólam, hogy zsidó vagyok, pedig tiszteletben tartom a hagyományaimat. Jól esik, mikor egy nem zsidó ismerősöm boldog hanukát kíván, és én viszot kívánok neki kellemes karácsonyt. És a zsidók 97%-a ilyen. 3%-nyi szar meg minden népben van.

Jobbik arra épít mindent, hogy az emberek nem ismernek személyesen zsidókat, így bármit elhisznek. Ha valaki kiskorától kezdve hallgatja otthonról ezeket a szemét szamárságokat,akkor úgy nő fel, hogy természetes neki, hogy a zsidók ilyenek, meg olyanok. Hát, kérem szépen, ez nem így van!

Apropó a goj szót zsidókra is használja a Biblia, nem cspán nem zsidókra.


2010. jan. 17. 23:53
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/231 anonim ***** válasza:
úgy jön ide, hogy ezek miatt is utálhatják a zsidókat
2010. jan. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/231 A kérdező kommentje:
Magyar az anyanyelvem, magyarul tanulok, barátaim kb. 40-50%-ban nem zsidók, Izraelben 5 napot voltam egész életemben, de beszélek héberül és szeretem mind a két országot. Csak a gyűlöletet nem.
2010. jan. 18. 00:28
 23/231 anonim ***** válasza:
54%
Értem, csak érdekelt ez a kérdés. Nem sok zsidót hallottam véleményt formálni Izraelről élőben.
2010. jan. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/231 anonim ***** válasza:
94%

1956 – Elkezdődik a Szuezi válság. Izrael tiltakozik Egyiptom intézkedése ellen, mellyel kizárja őt a Szuezi-csatorna használatából. Október hónap végén Izrael Nagy-Britanniával és Franciaországgal együtt megtámadja Egyiptomot, elkezdődik a második arab-izraeli háború.

Aranyos kis támadó Izrael.

2010. jan. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/231 anonim ***** válasza:
92%
00:28: Ezzel kapcsolatban még érdekelne valami. A vallás alapján, miért szeretsz egy másik országot? Keresztényként pl nem igazán érdekel a Vatikán, hogy mi újság ott.
2010. jan. 18. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/231 anonim ***** válasza:
70%

"Izraelben 5 napot voltam egész életemben, de beszélek héberül és szeretem mind a két országot."


Hogy lehet 5 nap alatt megszeretni egy orszagot annyira, mint azt ahol szulettel es elsz ?? Ezert IS utaljak a zsidokat.

2010. jan. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/231 A kérdező kommentje:

Értem, de más ország nem vív háborút? Miért nem utálják a hutukat a tuszik lemészárlásáért? vagy a spanyolokat az indiánokért? Vagy, ami ma folyik Pakisztánban? Naponta halnak meg merényletekben. Muzulmán szélsőségesek ölnek indiaiakat, más irányultságú muzulmánokat, rabolnak el turistákat. Zsidók nem csinálnak merényleteket.

Az izraeli palesztin konfliktust épp ezért ne vegyük ide. Mind két félnek vannak okai, magyarázatai, ennyi erővel a másik felet is utálhatná a világ. Én arra vagyok kíváncsi, mi ez a gyűlölet, amit sokszor tapasztalok?

2010. jan. 18. 00:32
 28/231 A kérdező kommentje:

Izraelben élnek rokonaim és a Siratófalnál imádkozni nagyon nagy élmény volt. Ez a két ok.

Magyarországot azért, mert itt van mindneki aki fontos nekem. A néhány rokont leszámítva, akik Izraelben vannak.

2010. jan. 18. 00:34
 29/231 anonim ***** válasza:
64%

"Ne ölj! Ne lopj! Ne tégy hamis tanúságot! Ne kívánd meg felebarátod tulajdonát!"

Pontosan ez az a három mondat, amit a bibsik igyekeznek minél jobban áthágni.



"Annak a társadalomnak a törvényei szerint élj, amelyben élsz!"

Na ez az egyik pont, amit nem tartanak be. Ott kerülik meg a törvényeket, ahol tudják és ez mindennapos.



"keresztények egy csoportja lemészárolt 6.000.000 zsidót"

Erről csak 1 bizonyítéskot mutass kérlek. Akik ebben állítólag részt vettek, azok mindegyike szöges ellentétét mondja az élményeiről mint a többiek. "Hiszem ha látom" elv, lehetne ezt is mondani.



"12 éve tanuom a Tórát és a Talmud egyes passzusait."

Hát ehhez meg csak gratulálni tudok b*meg....



UI: A zsidóknál az is érdekes, hogy a vallásukat általában a nemzetiségüknél előbbre tartják. Namármost, ha ők egy nép, és elég szép méretű országot is sikerült összelopniuk, akkor MIÉRT NEM HÚZ AZ ÖSSZES "HAZA"? Én sem okoskodok másik országban, pont mert nincs ott keresnivalóm.

2010. jan. 18. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/231 anonim ***** válasza:
23%
de vív más ország is háborút, de azok nem siránkoznak a holokauszt miatt ami tényleg szörnyűség volt teszem hozzá...
2010. jan. 18. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!