Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért utálják a zsidókat sokan?

Miért utálják a zsidókat sokan?

Figyelt kérdés

Azt szoktam hallani, hogy a Talmud gyüleöletel van tele, hogy Ávo-sok a zsidók voltak, hogy mind ocsmány gazdagok, lenézika gojokat. Én ezt nem értem, mert:


1. magyar nyelven nem jelent meg Talmud, csak ocsmány hamisítvány

2. Az Ávo és Ávh tudtommal azután volt, hogy keresztények egy csoportja lemészárolt 6.000.000 zsidót.

3. aki egyetlen zsidó irodalmi művet is a kezébe vett, amit nem a MIÉP-Jobbik banda köre adott ki, semmi olyat nem talál, ami mások lenézéséről szól.

12 éve tanuom a Tórát és a Talmud egyes passzusait. "Szeresd felebarátodat, mint önmagadat." "Tartsd meg I-ten parancsolatait teljes szívvel és lélekkel!" Ilyenek állnak leginkább a Tórában. "Diná málkut mediná."-Talmud ALAPELVE: Annak a társadalomnak a törvényei szerint élj, amelyben élsz! Ez olyan alap, a zsidó hagyományban, mint a keresztények számára tudni a Mi atyánkot.

Ne ölj! Ne lopj! Ne tégy hamis tanúságot! Ne kívánd meg felebarátod tulajdonát! stb. én ilyesmiket olvastam a Tórában. A Tóra és a Talmud pedig egy húron pendülnek. Én nem vagyok sem különösen gazdag, sem befolyásos. Egyetemista vagyok, teljesen átlagos srác. Ember meg nem mondaná rólam, hogy zsidó vagyok, pedig tiszteletben tartom a hagyományaimat. Jól esik, mikor egy nem zsidó ismerősöm boldog hanukát kíván, és én viszot kívánok neki kellemes karácsonyt. És a zsidók 97%-a ilyen. 3%-nyi szar meg minden népben van.

Jobbik arra épít mindent, hogy az emberek nem ismernek személyesen zsidókat, így bármit elhisznek. Ha valaki kiskorától kezdve hallgatja otthonról ezeket a szemét szamárságokat,akkor úgy nő fel, hogy természetes neki, hogy a zsidók ilyenek, meg olyanok. Hát, kérem szépen, ez nem így van!

Apropó a goj szót zsidókra is használja a Biblia, nem cspán nem zsidókra.


2010. jan. 17. 23:53
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/231 anonim ***** válasza:
17%
Nem kell ilyen mélyenszántó okokat keresned, ez sokkal egyszerűbb. Az ilyen emberek általában úgy érzik, hogy Magyarország rossz hely lett, viszont azt is gondolják, hogy a magyar a tökéletes, kiválasztott nép. Ebből következik logikusan számukra, hogy a magyarok nem ronthatták el a helyzetet, tehát maradnak a cigányok, meg a zsidók, őket sokkal egyszerűbb kikiáltani bűnösnek, mint szembenézni saját hibáinkkal. Ők egy olyan álomvilágban élnek, ahol ha eltűnne az összes zsidó, és cigány, minden egycsapásra tejjel-mézzel-kumisszal folyó kánaánná változna.
2010. jan. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/231 anonim ***** válasza:
10%
a varjú károg a macska nyávog a kuruc.infós zsidózik már ameik... de ne aggódj a sok neonáci majd csak leáll egyszer de úgysem ismerik be egyszer csak volt sok neonáci nincs neonáci
2010. jan. 18. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/231 anonim ***** válasza:
67%

"lelki sérülést hordoz a II. vh miatt"

ez biztos eszükbe jut olyankor is amikor azt hallani a híradóban, hogy izraeli vadászgépek bombázták a ...

Meg, hogy újabb telepeket létesítenek a palesztin területeken...stb...

2010. jan. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/231 anonim ***** válasza:
20%

Nem mindenki utálja a zsidókat.

Viszont akadnak olyanok akik úgy gondolják, hogy minden bajt ők okoztak. Sokan elhiszik ezt, de régen azt is elhitték, hogy a Föld lapos.


Mellékesen az, hogy a világ leggazdagabb manipulátorai zsidó, nem zsidó mit akarnak, nem lehet tudni, majd kiderül, de nem retteghetünk minden nap emiatt.

2010. jan. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/231 A kérdező kommentje:

Izraeles válaszolónak: 60 évnyi háborúskodást nem hiszem, hogy sokan irigyelnek. És a zsidókat nem Izrael kikiáltásától kezdve utálják. Izrael, illetve az egész zsidó hon építés azért indult meg, mert előtte mindenfelé Európában pogromokkal üzték el a zsidókat és gyilkolták. Ha Izraelnek nem lenne komoly fegyverbázisa, akkor a szomszédai már rég kicsinálták volna. Melyik nép hagyná, ha védekezni is tud?

De mi köze ennek ahhoz, amit a kurucz.info, jobbik és holokasuzttagadók, stb. terjesztenek?

2010. jan. 18. 00:20
 16/231 A kérdező kommentje:
Azt is értem, hogy régebben jó volt bűnbaknak az amúgy is korlátolt jogokkal felruházott zsidó. Mert mindent el lehet verni azon, aki nem tud védekezni. De a 21. században végképp nem értem, mire jó ez. És hogy tud pl. egy párt 15%-ot szerezni ezzel. Azt megértem, és elismerem, hogy a jobbik sok valós problémát felsorol. De a tálalás, hát, nem hiszem, hogy valaha normálisnak tartanám, aki rájuk szavaz pl. vagy hirdeti az igéjüket.
2010. jan. 18. 00:23
 17/231 anonim ***** válasza:
92%
00:20: De most te magyar vagy, tehát a hazád Magyarország, vagy Izrael és csak itt élsz?
2010. jan. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/231 A kérdező kommentje:

Izraeli vadászgép mellé odateheted a palesztin öngyilkos merénylőket, vagy azokat, akik Madridban, WTC-nél, Londonban robbantottak. Mégsem "arabozik" mindneki. Nem is kéne. Hogy jön ide az izraeli-palesztin helyzet, ezt nem is értem...

Kb. annyi közöm van hozzá, mint neked.

2010. jan. 18. 00:25
 19/231 A kérdező kommentje:
A családom papírokkal igazolhatóan 1820 óta él a Kárpát-medencében. Vallásunk zsidó.
2010. jan. 18. 00:26
 20/231 anonim ***** válasza:
64%

Kedves Kérdező!


Az ok történelmi s pszichológiai.

1. Az emberi társadalmaknak és politikai irányításuknak mindig kellettek, kellenek és kelleni fognak bűnbakok, akik elviszik a balhét, le lehet vezetni a feszültséget, és vélt vagy valós vádakkal akár az erőszakot is. Volt, hogy a sáskajárás, a jégeső, a vulkánok, a rossz tengeri szelek, a halak kimaradása, a nők elvetélése, a bányarobbanások, ma pl. a válság, az ország eladósodása, ezek mind olyan problémák, amik miatt a vezetők és a tömegek állnak egymással szemben egyre dühösebben. Vlahová le kell vezetniük. Ez olyan, mint egy feszültségtúlfolyó.

2. A zsidók mindig különállók voltak valamennyire: már a rómaiak korában egyistenhívők voltak a többistenhitek között. Ez elsőre nem olyan mély különbség, de nem csak az istenek számában volt különbség: a monoteizmus egyetlen, omnipotens, permanens és infinitív, mindent átlényegítő hatalomban hisz. "Vagyok, aki vagyok", azaz jobban fordítva "vagyok a vagyok/ vagyok a létezés" (ha jól tudom itt a "létezés" és a "vagyok" létige ragozott formája felcserélhető) Tehát "Én vagyok a létezés, minden élő forrása, esszenciája, az egyetlen igazi szubsztancia."

Ezzel szemben a politeista nézet véges, hatalmas lényeket képzelt el, akik múlandók és tökéletlenek. Korántsem hatják át a világot, de a mindenek felett álló sors irányítja őket is. Ez a két világszemlélet nem kompatibilis és csak a zsidók nem fogadták el Jupitert. Már a rómaiak először a zsidókat, majd a keresztényeket használták bűnbaknak.

2010. jan. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!