Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért utálják a zsidókat sokan?

Miért utálják a zsidókat sokan?

Figyelt kérdés

Azt szoktam hallani, hogy a Talmud gyüleöletel van tele, hogy Ávo-sok a zsidók voltak, hogy mind ocsmány gazdagok, lenézika gojokat. Én ezt nem értem, mert:


1. magyar nyelven nem jelent meg Talmud, csak ocsmány hamisítvány

2. Az Ávo és Ávh tudtommal azután volt, hogy keresztények egy csoportja lemészárolt 6.000.000 zsidót.

3. aki egyetlen zsidó irodalmi művet is a kezébe vett, amit nem a MIÉP-Jobbik banda köre adott ki, semmi olyat nem talál, ami mások lenézéséről szól.

12 éve tanuom a Tórát és a Talmud egyes passzusait. "Szeresd felebarátodat, mint önmagadat." "Tartsd meg I-ten parancsolatait teljes szívvel és lélekkel!" Ilyenek állnak leginkább a Tórában. "Diná málkut mediná."-Talmud ALAPELVE: Annak a társadalomnak a törvényei szerint élj, amelyben élsz! Ez olyan alap, a zsidó hagyományban, mint a keresztények számára tudni a Mi atyánkot.

Ne ölj! Ne lopj! Ne tégy hamis tanúságot! Ne kívánd meg felebarátod tulajdonát! stb. én ilyesmiket olvastam a Tórában. A Tóra és a Talmud pedig egy húron pendülnek. Én nem vagyok sem különösen gazdag, sem befolyásos. Egyetemista vagyok, teljesen átlagos srác. Ember meg nem mondaná rólam, hogy zsidó vagyok, pedig tiszteletben tartom a hagyományaimat. Jól esik, mikor egy nem zsidó ismerősöm boldog hanukát kíván, és én viszot kívánok neki kellemes karácsonyt. És a zsidók 97%-a ilyen. 3%-nyi szar meg minden népben van.

Jobbik arra épít mindent, hogy az emberek nem ismernek személyesen zsidókat, így bármit elhisznek. Ha valaki kiskorától kezdve hallgatja otthonról ezeket a szemét szamárságokat,akkor úgy nő fel, hogy természetes neki, hogy a zsidók ilyenek, meg olyanok. Hát, kérem szépen, ez nem így van!

Apropó a goj szót zsidókra is használja a Biblia, nem cspán nem zsidókra.


2010. jan. 17. 23:53
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/231 anonim ***** válasza:
71%

Pontosan! Meg is válaszoltad magadnak a kérdést. Az emberek nem nagyon találkoznak zsidókkal, ha mégis, legtöbbjüknek nincs a homlokára írva, hogy az, így aztán abból a "3%-nyi szar"-ból indulnak ki.


Ezért pedig bocsáss meg, de a 6 millió lemészároltat igencsak nehezemre esik elhinni. 1 milliót már inkább, de engem meggyőzött például David Cole, arról, hogy sehol nem folyt iparszerű megsemmisítés. Egyébként mielőtt nekem estek, van zsidó barátom (bár pont nem a legjobb példa, elég önző és arrogáns, de jól ki lehet vele jönni).

2010. jan. 18. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/231 anonim ***** válasza:
73%
00:32: Mi ez a gyűlölet? Megszokás, semmi több. Mondjuk én nem sok embert ismerek, akik kimondottan utálnák a zsidókat.
2010. jan. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/231 A kérdező kommentje:

Miért, mikor te voltál nyaralni valahol. Még sosme érezted, hogy vonzó egy hely számodra. E egy spirituális élmény, Ha ezért utál valaki, fel is fordulhat.

nem politika, nem érdek. ez egy érzés. hogy az a hely fontos számomra. most őszintén. A 8. ker. közepéből írok neked 8 rács mödül, hogy be ne törjenek. miért baj neked, hogy szeretem jeruzsálemet is? nem csak budapestet?

2010. jan. 18. 00:36
 34/231 anonim ***** válasza:
80%

Allj, allj,allj.. A fo problema eppen ez,amit te is generalsz itt. Nem zsidokat,ciganyokat,arabokat utalunk, hanem kulturakat. Nekem semmi bajom nincs eggyikkel sem, ha az orszagomban , magyarhoz meltoan, jelen esetben a kereszteny kulturanak megfeleloen probal elni. Viszont melysegesen gyulolom a cionizmust. Az gaz,hogy azt eppen a zsidok talaltak ki. Kb. ez lehet a kapcsolat.

Ennyi...

2010. jan. 18. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/231 anonim ***** válasza:
7%

00:36: Csak vallás alapján nem igazán tudom megérteni.

Mondjuk sztem a tudomány lesz a távoli jövőnek az alapja a vallás pedig háttérbe fog szorulni.

2010. jan. 18. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/231 A kérdező kommentje:

Cionizmus= zsidó haza létrhozása Izrael földjén

Ezen mit gyűlölsz?

2010. jan. 18. 00:38
 37/231 A kérdező kommentje:

én amúgy fizikus leszek :)

a tudományos hozzászólónak, még 1 év. MA in nuclear physics, és a szonolumineszcencia jelenségeket tanulmányozom épp a szakdogámhoz

2010. jan. 18. 00:40
 38/231 anonim ***** válasza:
31%
A KINEK a foldjen??? Akarod mondani a volt Palesztin teruleteken, ugye? Na..Hat pont ezert..Asszem ezzel meg is kaptad a legfontosabb valaszt a hulye kerdesedre...
2010. jan. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/231 anonim ***** válasza:
30%
Én amit nem szeretek a zsidókkal kapcsolatban, az a túlzott érdekvédés és meggyőzni akarás.
2010. jan. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/231 anonim ***** válasza:
100%

2008.12.29

Izrael harmadik napja támadja folyamatosan a Gázai övezetet, hétfőre tankok sorakoztak a határon, miután az izraeli hadsereg vasárnap 6500 tartalékost mozgósított. Az ENSZ Biztonsági Tanácsa a támadások befejezésére szólította fel Izraelt, Ehud Olmert miniszterelnök azonban azt mondta, akkor állítják le a katonai akciót, ha megszűnik Izrael déli részén a terrorfenyegetettség.


A terrorveszély ürügyén bármit lehet tenni... Lásd Irak megszállása.

2010. jan. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!