Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért utálják a zsidókat sokan?

Miért utálják a zsidókat sokan?

Figyelt kérdés

Azt szoktam hallani, hogy a Talmud gyüleöletel van tele, hogy Ávo-sok a zsidók voltak, hogy mind ocsmány gazdagok, lenézika gojokat. Én ezt nem értem, mert:


1. magyar nyelven nem jelent meg Talmud, csak ocsmány hamisítvány

2. Az Ávo és Ávh tudtommal azután volt, hogy keresztények egy csoportja lemészárolt 6.000.000 zsidót.

3. aki egyetlen zsidó irodalmi művet is a kezébe vett, amit nem a MIÉP-Jobbik banda köre adott ki, semmi olyat nem talál, ami mások lenézéséről szól.

12 éve tanuom a Tórát és a Talmud egyes passzusait. "Szeresd felebarátodat, mint önmagadat." "Tartsd meg I-ten parancsolatait teljes szívvel és lélekkel!" Ilyenek állnak leginkább a Tórában. "Diná málkut mediná."-Talmud ALAPELVE: Annak a társadalomnak a törvényei szerint élj, amelyben élsz! Ez olyan alap, a zsidó hagyományban, mint a keresztények számára tudni a Mi atyánkot.

Ne ölj! Ne lopj! Ne tégy hamis tanúságot! Ne kívánd meg felebarátod tulajdonát! stb. én ilyesmiket olvastam a Tórában. A Tóra és a Talmud pedig egy húron pendülnek. Én nem vagyok sem különösen gazdag, sem befolyásos. Egyetemista vagyok, teljesen átlagos srác. Ember meg nem mondaná rólam, hogy zsidó vagyok, pedig tiszteletben tartom a hagyományaimat. Jól esik, mikor egy nem zsidó ismerősöm boldog hanukát kíván, és én viszot kívánok neki kellemes karácsonyt. És a zsidók 97%-a ilyen. 3%-nyi szar meg minden népben van.

Jobbik arra épít mindent, hogy az emberek nem ismernek személyesen zsidókat, így bármit elhisznek. Ha valaki kiskorától kezdve hallgatja otthonról ezeket a szemét szamárságokat,akkor úgy nő fel, hogy természetes neki, hogy a zsidók ilyenek, meg olyanok. Hát, kérem szépen, ez nem így van!

Apropó a goj szót zsidókra is használja a Biblia, nem cspán nem zsidókra.


2010. jan. 17. 23:53
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/231 A kérdező kommentje:

[link]

Én ezt olvasom:

na, de miről is szól a Talmud, röviden:

Beráchot: A legtöbb Talmud-kiadásban ez a Talmud legelső traktátusa. Itt találjuk a Smá, az Amídá (a Tizennyolc Áldás), az étkezés utáni áldás, a különféle ételekre és italokra, valamint a különféle alkalmakkor elhangzó áldások elmondásának törvényeit.

Péá: Azon törvények részletes megtárgyalása, amelyek szerint aratás idején a termőföld szélét nem szabad learatni, hanem a szegényeknek kell hagyni. Felsorolja azokat az ajándékokat, melyek megilletik a szegényeket: a szemestermények, az elhullott kalászok, a szüret után megmaradt, elhullott szőlőszemek, illetve itt kerülnek megtárgyalásra a szegények tizedeivel és a jótékonysággal kapcsolatos törvények.

Seviit: A hetedik év törvényei: a föld parlagon hagyása; azon gyümölcsök és zöldségek, melyeket a hetedik évben tilos enni; az adósságok elengedése, és a prozbol (az a rabbinikus törvény, amely lehetővé teszi, hogy a hitelező a hetedik év leteltével megkapja tartozását).

Chágigá:A jeruzsálemi zarándokút és a különleges ünnepi áldozatok törvényei: a zarándok égőáldozata, az ünnepi hálaáldozat, a rituális tisztaság és tisztátalanság törvényei, különös tekintettel az ünnepekre, de a hétköznapokra is.

Kidusin:Az eljegyzés és a házasság törvényei: hogyan, milyen körülmények között kerülhet sor az eljegyzésre; a különféle rokoni kapcsolatok, amelyek kizárják a házasságot.

Nezikin:Ez a rend a polgári és büntetőtörvényekkel foglalkozik, a testi fenyítéssel, illetve a halálbüntetéssel, a rabbinikus bíróság felállításával, a bíróság által hozott hibás döntésekkel, valamint a bírósági eljárás rendjével. Itt kerülnek megtárgyalásra a bálványimádás, illetve annak elkerülésének törvényei, a Bölcsek véleménye a legkülönfélébb haláchikus kérdésekben, valamint az etika és a bölcsesség dolgai.

és még kismillió fejezet.

2010. jan. 18. 01:16
 102/231 A kérdező kommentje:

Matisyahu, a rapper? :D

Jófej!

De csak két számát ismerem. Poén!

2010. jan. 18. 01:18
 103/231 anonim ***** válasza:

Nem rapper! :P

A kedvenc előadóm. Egyszer kaptam is miatta hőzöngő szövege, hogy miért hallgatok zsidót. Na most erre mit lehet mondani?

2010. jan. 18. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/231 A kérdező kommentje:
2010. jan. 18. 01:20
 105/231 anonim ***** válasza:

Egy ideig én is úgy gondoltam, de a


Time of your song és a Jerusalem után csak 3. legnagyobb szám. :)

2010. jan. 18. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/231 A kérdező kommentje:

bocs, nehéz belőnöm, néha beatboxol, van, hogy rappel. Jó, legyen előadó! :)

Tőlem lérdezed, mit lehet erre mondani. Ha ütök erőszakos bunkó vagyok, ha lehajtom a fejem, akkor birka, ha visszaszólok, akkor meg nagyképű. Tudod, ha van rajta sapka az a baj, ha nincs, akkor az!

2010. jan. 18. 01:22
 107/231 anonim ***** válasza:
Én annyit mondtam, a művészet vallástól független. Nem kívántam tovább folytatni a vitát.
2010. jan. 18. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/231 A kérdező kommentje:
wow.. ezen nem vitatkoztam, azt hiszem! :)
2010. jan. 18. 01:24
 109/231 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést én tettem fel, van benne 1-2 gyöngyszem :)


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__egyeb-kerdesek__5503..


Ha lesz időd nézd meg. Most lépek. Jó8!

2010. jan. 18. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/231 A kérdező kommentje:
:)
2010. jan. 18. 01:27
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!