Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért utálják a zsidókat sokan?

Miért utálják a zsidókat sokan?

Figyelt kérdés

Azt szoktam hallani, hogy a Talmud gyüleöletel van tele, hogy Ávo-sok a zsidók voltak, hogy mind ocsmány gazdagok, lenézika gojokat. Én ezt nem értem, mert:


1. magyar nyelven nem jelent meg Talmud, csak ocsmány hamisítvány

2. Az Ávo és Ávh tudtommal azután volt, hogy keresztények egy csoportja lemészárolt 6.000.000 zsidót.

3. aki egyetlen zsidó irodalmi művet is a kezébe vett, amit nem a MIÉP-Jobbik banda köre adott ki, semmi olyat nem talál, ami mások lenézéséről szól.

12 éve tanuom a Tórát és a Talmud egyes passzusait. "Szeresd felebarátodat, mint önmagadat." "Tartsd meg I-ten parancsolatait teljes szívvel és lélekkel!" Ilyenek állnak leginkább a Tórában. "Diná málkut mediná."-Talmud ALAPELVE: Annak a társadalomnak a törvényei szerint élj, amelyben élsz! Ez olyan alap, a zsidó hagyományban, mint a keresztények számára tudni a Mi atyánkot.

Ne ölj! Ne lopj! Ne tégy hamis tanúságot! Ne kívánd meg felebarátod tulajdonát! stb. én ilyesmiket olvastam a Tórában. A Tóra és a Talmud pedig egy húron pendülnek. Én nem vagyok sem különösen gazdag, sem befolyásos. Egyetemista vagyok, teljesen átlagos srác. Ember meg nem mondaná rólam, hogy zsidó vagyok, pedig tiszteletben tartom a hagyományaimat. Jól esik, mikor egy nem zsidó ismerősöm boldog hanukát kíván, és én viszot kívánok neki kellemes karácsonyt. És a zsidók 97%-a ilyen. 3%-nyi szar meg minden népben van.

Jobbik arra épít mindent, hogy az emberek nem ismernek személyesen zsidókat, így bármit elhisznek. Ha valaki kiskorától kezdve hallgatja otthonról ezeket a szemét szamárságokat,akkor úgy nő fel, hogy természetes neki, hogy a zsidók ilyenek, meg olyanok. Hát, kérem szépen, ez nem így van!

Apropó a goj szót zsidókra is használja a Biblia, nem cspán nem zsidókra.


2010. jan. 17. 23:53
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
 111/231 anonim ***** válasza:
100%

kicsit elment anyázásba a vége de azért megpróbálok értelmesen válaszolni

na szóval zsidókat azért nem szeretem én személy szerint(és itt fontos h nem veled van a bajom tehát ha szembejössz az utcán és vhogy rájövök h zsidó vagy akkor nem foglak megverni) mert igen is a holokauszt körül vannak érdekes dolgok

először is azt én elismerem h sokan meghaltak a táborokban de ez egy olyan országban amelyik a világ eddigi legnagyobb háborúját kirobbantotta és vesztésre ott az ellenségnek kikiáltott foglyok gyűjtőtáboraiba nem jut elég élelem és gyógyszer az szomorú de előfordulhat sőt amikor már az ország a túlélésért küzd szinte törvényszerű. de azt én nehezen tudom elhinni h gy már előbb leírt nehéz helyzetben lévő ország arra használta volna fel a maradék erejét h tudatos népirtást folytasson.

például ott vannak a szemtanúk leírásai h éjjel-nappal mennek a kemencék egy olyan országban ahol az ellentámadás azért állt le mert kifogyott a benzin? ez nekem például elég fura vagy az hogy az állítólagos gázkamrák ajtaja egy egyszerű faajtó? és az is fura h a gázkamrák falában nem találták meg ciklon B nyomát. meg eleve szerinted létezhet olyan ember aki emberből készült szappannal mosakszik majd ezt odaadja a gyerekének?

najó többet írni most késő. van summa summarum én elolvastam a holokauszt-revizionisták írásait és logikusnak tűnt engem meg tudtak győzni és ez a bajom a zsidókkal h amennyiben igazuk van akkor ez a világtörténelem legnagyobb átverése ami nem mellesleg most is nagyon kapóra jön Izraelnek mert ha bárki támadni meri őket abban a pillanatban jön is a jól ismert antiszemita vád majd a tudjuk hová vezetett és már lassan ott tartunk h Izraelt nem lehet bírálni..

ha vmivel nem értsz egyet akkor írjál és megpróbálok válaszolni

2010. jan. 18. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/231 anonim ***** válasza:
"Ne ölj! Ne lopj! Ne tégy hamis tanúságot! Ne kívánd meg felebarátod tulajdonát!" -> vicces :D Ez jellemző a zsidókra, nem ölnek és nem lopnak. Ezért is utáljak őket, mert irigykednek. Ilyen "szent" "terményekre" csak irigykedni lehet.
2010. jan. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/231 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok: Gondolom a "szentírás" kb. így nézhet ki:

A terjedelme vagy 1200 oldal.

az első 40 oldal: a bevetés.

41-42: A talmud alapelv.

43-100: egyéb szabályok.... (a 41-100 oldalon lévő szabályokat egy "átlagos hívőnek" kötelező betartania!)

101-1200: A kivételek, akikre (amikre) az említett szabályok nem vonatkoznak!

Gondolom ez magyarázza meg a Gázában történő öldökléseket, a lopásokról már nem is beszélve.

Szóval beszélgess nekünk Gázáról egy kicsit, mert ott több szabályt is megszegnek.

2010. jan. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/231 anonim ***** válasza:
Mellesleg, hogy képbe légy, nem vagyok JOBBIK-os.
2010. jan. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/231 A kérdező kommentje:

"Előző vagyok: Gondolom a "szentírás" kb. így nézhet ki"


Ahogy mondod! Te GONDOLOD így. ;)

2010. jan. 18. 12:08
 116/231 A kérdező kommentje:

03:19

Bocs, de a második világháborúnak két célja volt: 1.Lebensraum növelése a felsőbbrendű német faj számára

2. Zsidók, cigányok, melegek, politikaiak likvidálása

Holokauszttagadással, enyhítéssel kapcsolatban nincs értelme vitának. Nagyszüleim háza ún. csillagos ház volt: mini gettó, vagy 30 embert nyomorítottak be abba a kis házba. Dohány u. gettónál halomra álltak a zsidók hullái, a Dunát telelőtték szerencsétlenekkel.

Magyarországról hivatalosan 437.000 zsidót hurcoltak el a Németek, erről vita nincs.

A számokat illetően tényleg vannak bizonytalanságok: 4,9 millió és 5,8 millió között.

Németország felvállalja a tetteit. Erre azt mondják, hogy mert a zsidók irányítanak.

Tudod mit?? Azt kívánom néha, hogy bár igazatok lenne!

A családomból 19 ember halt meg. 19! És nem azért, mert rosszkor voltak rossz helyen!!! Hanem csak csupánmert zsidók voltak!

Nagyapán 4 évig volt munkaszolgálatos! Ingyen kényszermunkán, 43 kilósan jött haza Mautthausenből. Van köztetek valaki, aki akár 24 órát ingyen dolgozott kényszer miatt?

Holokauszttagadóknak két okuk lehet szerintem a tagadásra: 1. a számomra máig nem teljesen érthető zsidógyűlölet-- és gyilkolás vágy, na, ez a rosszabb. 2. Nem bírja felvállalni, ami történt.

Lengyelországban egyedül 3 millió zsidó élt, javukat már akkor elpusztították, mikor ide még be sem jöttek a németek.

Nagymamám mindig azt kérdezi: ha a holokausztnak nem volt olyan sok áldozata, vagy nem is volt holokauszt, akkor hol van a testvére, az anyukája, a két unokatestvére...


Apropó.. ? :) Miből gondolod, hogy te meg tudnál verni engem? :D

2010. jan. 18. 12:17
 117/231 A kérdező kommentje:

Izraelt kritizálni nem antiszemitizmus!

Csak, ha úgy kezdődik, hogy "ezek a büdös zsidók már megint..."

Illetve, szerintem az egyoldalú tájékoztatás, ami a jobboldali sajtót illeti az határeset. 1200 izraeli (68 muzulmán) halt meg öngyilkos merényletekben és rakétatámadásokban 2002 és 2006 között. 6000-en felül van azok száma, akik maradandó károsodást szenvedtek. Ha ezt is mondanák, akkor nem lenne baj semmivel, de ezekről nem hallani, csak, hogy az izraeli válaszcsapásoknak mik az eredményei. Ez antiszemitizmus.

2010. jan. 18. 12:21
 118/231 anonim ***** válasza:
89%
Ha Magyarországról elhurcoltak vna 437ezer zsidót akkor nem is lenne most zsidó itt. Nagymamád biztosan gyógyíthatatlan lelki sebeket szerzett, de az érvelése nem kikezdhetetlen. Ha meghalt a testvére meg minden rokona, az akkor sem jelenti h meghalt sokmillió zsidó
2010. jan. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/231 A kérdező kommentje:

Gáza: fatah tag esküvőjére hívtlan hamasz tagok jöttek látogatóba: http://www.youtube.com/watch?v=UAy0ZiMEEmw

Hamasz tömegesen mészárol le civileket Gázában: http://www.youtube.com/watch?v=ND9CDzsxzTk

Izrael akkor szokott Gázára támadni, ha a lövések és rakéták átlépik az izraeli határt, illetve humanitárius katasztrófa megelőzése végett lép be.

2006 óta Gáza a terror melegágya.

Na, és zt nézd meg: http://www.youtube.com/watch?v=xR8Tfd0i4lY&feature=related Ezt véded!!!!


Egy izraeli videó: http://www.youtube.com/watch?v=1PyIJZvO8_Q :D

na,csá!

2010. jan. 18. 12:32
 120/231 anonim ***** válasza:
100%

Hmm ez az utolsó kommented bemutatta h miylen komolytalan vagy kérdező, érdemi vitára alkalmatlan


"na,csá!"

2010. jan. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!