Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért utálják a zsidókat sokan?

Miért utálják a zsidókat sokan?

Figyelt kérdés

Azt szoktam hallani, hogy a Talmud gyüleöletel van tele, hogy Ávo-sok a zsidók voltak, hogy mind ocsmány gazdagok, lenézika gojokat. Én ezt nem értem, mert:


1. magyar nyelven nem jelent meg Talmud, csak ocsmány hamisítvány

2. Az Ávo és Ávh tudtommal azután volt, hogy keresztények egy csoportja lemészárolt 6.000.000 zsidót.

3. aki egyetlen zsidó irodalmi művet is a kezébe vett, amit nem a MIÉP-Jobbik banda köre adott ki, semmi olyat nem talál, ami mások lenézéséről szól.

12 éve tanuom a Tórát és a Talmud egyes passzusait. "Szeresd felebarátodat, mint önmagadat." "Tartsd meg I-ten parancsolatait teljes szívvel és lélekkel!" Ilyenek állnak leginkább a Tórában. "Diná málkut mediná."-Talmud ALAPELVE: Annak a társadalomnak a törvényei szerint élj, amelyben élsz! Ez olyan alap, a zsidó hagyományban, mint a keresztények számára tudni a Mi atyánkot.

Ne ölj! Ne lopj! Ne tégy hamis tanúságot! Ne kívánd meg felebarátod tulajdonát! stb. én ilyesmiket olvastam a Tórában. A Tóra és a Talmud pedig egy húron pendülnek. Én nem vagyok sem különösen gazdag, sem befolyásos. Egyetemista vagyok, teljesen átlagos srác. Ember meg nem mondaná rólam, hogy zsidó vagyok, pedig tiszteletben tartom a hagyományaimat. Jól esik, mikor egy nem zsidó ismerősöm boldog hanukát kíván, és én viszot kívánok neki kellemes karácsonyt. És a zsidók 97%-a ilyen. 3%-nyi szar meg minden népben van.

Jobbik arra épít mindent, hogy az emberek nem ismernek személyesen zsidókat, így bármit elhisznek. Ha valaki kiskorától kezdve hallgatja otthonról ezeket a szemét szamárságokat,akkor úgy nő fel, hogy természetes neki, hogy a zsidók ilyenek, meg olyanok. Hát, kérem szépen, ez nem így van!

Apropó a goj szót zsidókra is használja a Biblia, nem cspán nem zsidókra.


2010. jan. 17. 23:53
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
 141/231 anonim ***** válasza:
44%

Ezt kb 10 oldallal ez előtt leszűrtük. És még további hárommiliió oldalra elég nafta lenne hozzá. Szóval hagyd a büdös francba.


Leo

2010. jan. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/231 anonim ***** válasza:
69%

Na,szépen bemutatkoztál,az biztos.Még szerencse,hogy nem ez alapján ítélem meg a többi zsidót.

Egyébként igazad van.nem tudtak volna a németek ilyen tisztogatást végezni segítség nélkül.

Kérdezd csak meg a nagymamát,ki írta össze a zsidókat,kik állítottak össze egy-egy transzportot.

Meg azt is kérdezd meg,mit csináltak a nyugati zsidók,amikor nem engedték be politikai menekültként a keleti zsidókat.Sunnyogtak szépen...mert nem kellett nekik a szegény "rokon".

A keresztények meg(akiket éppúgy nem csípett az akkori rezsim)az életük árán is sokukat megvédte.Pont azért mert keresztények voltak és komolyan gondolták ezt.

2010. jan. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/231 anonim ***** válasza:
81%
Ha a vallás felé akarnám elvinni a dolgot, akkor mondhatnánk, hogy a zsidókat érő közgyűlölet és az általuk megélt szenvedés mind azért van, mert kivívták maguk ellen Isten haragját azzal, hogy keresztre feszítették a Földre küldött gyermekét.
2010. jan. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/231 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként meg, a holokausztos kommentekre ragálva:

Tegyük fel, hogy tényleg meghalt valamennyi zsidó német táborokban. Arra azonban a mai napig nincs bizonyíték, hogy szervezett népirtás keretében történt mindez. Egyszerűen csak dolgoztatták őket és a kimerültség az éhezés és az orvosi ellátás hiánya okozta a halált.


Ez közvetetten szerintem kapcsolatban áll a zsidók felé irányuló utálattal, mivel a zsidók leszármazottai visszaélnek a történelemmel, a holokauszt által privilégiumokhoz jutnak. Ha valaki szóvá tesz nekik valamit, akkor egyből jönnek a holokauszt/auschwitz kombóval. De ezt gondoljuk végig. Oroszország 25 millió embert vesztett a háborúban. Megsem hallok egy oroszt sem, aki ezt szóvá tenné azért, hogy jobb üzleti vagy akármilyen helyzetbe kerüljön - "Írd már alá a szerződést, mert 25 millió 'testvéremet' mészárolták le.

Én se példáulozok sose azzal, hogy majd' fél millió magyar halt meg a háborúban. Nem élek vissza a halott emberekkel, mert ez már kegyeletsértés.


Tehát pont ugyanaz a helyzet mint a cigóknál. Azoknak is mindenre a rasszizmus az aduászuk. Úgy, ahogy a zsidóknak a holokauszt.

2010. jan. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/231 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem szeretem, h feszt fasisztáznak, meg náciznak, meg Horthy-t rossz színben tüntetik fel, pedig hason kéne csúszniuk előtte meg a lábát csókolgatniuk. A Mazsihisznek kéne az elsőnek lennie, aki szobrot állítana Horthy-nak, mert ha ő nem lett vna úgy lehet, már zsidó se lenne a Kárpát-medencében.

Horthy a katonaságot vezényelte ki a pesti gettó védelmére, amikor vidékről jöttek fel a csendőrök, hogy csináljanak egy kis vérfürdőt a zsidók között, és fegyverrel zavartatta vissza őket, fegyverrel védte a zsidókat.

MEg a dunába lőtt zsidók körüli felhajtás is nagyon unalmas már. Szögezzük le egyszer és mindenkorra, az a pár zsidó akit a Dunába lőttek nem azért kapta a golyót mert zsidó volt, hanem mert kollaborált a vörös hadsereggel, akik az ellenségeink voltak, és háborús helyzetben a hazaárulók természetesen golyót kaptak, ez mindenhol igy volt és nemre korra, fajtára való tekintet nélkül bárki golyót kapott vna aki iylet tesz.

2010. jan. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/231 anonim ***** válasza:
100%

Ja, azt kifelejtettem, h amíg Horthy irányította a dolgokat addig, innen egy darab zsidót el nem vittek sehova. Ellenállt Hitlernek és nem engedte a deportálásokat.


Szóval Feldmayer Péternek üzenem, h ne a holokauszttagadás törvénybeli büntetésén meg egyéb h.lyeségeken járjon az esze, hanem indítványozzamihamarabb Horthy Miklós szobrának felállítását.

2010. jan. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/231 anonim ***** válasza:
0%

Jajistenem. A holokauszt nem is úgy volt, nem is olyan gonoszak, csak pacsizni akartak, már megint egy olyan szépen megogalmazott elvakult szúklátókörű kommentsorozat, hogy az írója baromira értelmesnek érezheti magát tőle, gratulálok. De amikor közbenyögte, hogy a zsidók azért szenvedtek, mert megölték Jézust, akkor kiborult a bili.


Ember, ilyen hülye vagy vagy tetteted magad? Ezt most komolyan gondolod? Komolyan gondolod, hogy a kollektív zsidók, az utolsó nagymamáig összegyűlte, hogy jól megöljék Jézust? Mert hogy nem volt Jézus követőinek csapata is zsidó? És nem is volt kicsit sem zsidó belviszály, mint egyébként a szekták közt mindig? Ahogy a keresztény egyházon belül is volt elég?

Nem, persze hogy nem. Gyilkosok. Kollektíven, a mai napig, megérdemelt büntetésüket szenvedik.


Ennyit a te felvilágosult értelmiségedről.


Leo

2010. jan. 19. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/231 anonim ***** válasza:
100%

Miért utálják a zsidókat sokan?

En azt nem ertem, hogy az a keves maradek miert nem utalja a zsidokat?

2010. jan. 19. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 149/231 anonim ***** válasza:
0%

Nem kevés maradék, te felvilágosultatlan bunkó, hanem a sötétebb emberi rétegek közül, a tömegek arctalan senkijei közül nagyon sokan. Például te. Én ellenben, mivel műveltem magam, értelemre és civilizáltságra neveltek, a napnál világosabban látom ezt a tömeges sötétben való tévelygést.

Leo

2010. jan. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 150/231 anonim ***** válasza:
72%

Mondjuk erről van egy vicces kis anekdotám.

Van egy srác aki régen, még gimiben osztálytársam volt. És egy elég visszafogott srác volt mindig, nem az a "nagymenő", sosem a nagyszájúskodásáról volt híres, de emlékszem már 9dik óta zsidózgatott finoman, pedig nem volt rasszista sem különösebben. A srácról el kell még mondani, h így sok év után sem változott sokat, pl politikai szempontból, a Jobbikkal nem különösen szimpatizál, de a lényeg h akkor még nem értettük, h mit zsidózik foylton a srác, nem is nagyon foglalkoztunk ilyen kérdésekkel akkoriban.

Egyszer odamentünk hozzá, h mondja már el miért zsidózik feszt és akkor elmesélte, hogy amikor 8dikban tanulták a második világháborút és látta h mennyire gyűlölik a zsidókat, h képesek kiírtani őket, akkor így megfogalmazódott benne a kérdés, hogy hogy tud egy nép iylen gyűlöletet kiváltani másokból, ennek biztos van vmi oka, biztos csináltak vmit csak az nincs leírva a tankönyvekben. Vhogy így mondta: "Aztán utánakutattam a dolgoknak, hogy mit csináltak a zsidók, és úgy megutáltam őket, mint a szart"

:D:D:D:D:D

2010. jan. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!