Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fiatalok fáj nektek trianon?

Fiatalok fáj nektek trianon?

Figyelt kérdés
A fiatalok véleményére lennék kiváncsi . Én 29 vagyok és nekem igenis fáj
2012. okt. 23. 16:59
 71/92 anonim ***** válasza:
100%
71-es, Izrael pöttyet más kategória.
2013. jan. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/92 anonim ***** válasza:
100%

Gyászt érzek, ha Trianonra gondolok? Nem. De ettől még elismerem, hogy nagy veszteség az országnak. Ettől függetlenül érzelmileg nem érint már meg. Ahhoz túl távoli.

Szerintem ezzel sokan vannak így.

2013. jan. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/92 anonim ***** válasza:
79%
Ha nagy apám mesél a szocializmusban elvett földekről akkor tehetetlen dühöt és fájdalmat érzek, hogy mi lett volna ha ... kb ezt érzi az átlag magyar is Trianonnal szembe... Izrael is így tudott megalakulni, hogy a népemlékezett szerint ők onnan erednek és ők oda tartoznak ... DE közelebb jövök szlovákok és a románok is ezzel érveltek, mikor a Kárpát-medencét felosztották. A nép emlékezetre és mély fájdalomra el hivatkoztak .... bár ez egy külön téma
2013. jan. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/92 Pro Patria ***** válasza:
38%

Kedves 09:52-es és 10:18-as:


Miért, mi a baj a nevemmel?

Én csak annyit írtam, hogy az nem érv, hogy felnőtt 2-3 nemzedék. Több okból is:

1) Attól még a helyzet változatlan, több millió magyar él saját szülőföldjén másodrangú, jobb esetben megtűrt állampolgárként ma is. És erre nem az a megoldás, ha ők költöznek, hanem a természetellenes határ. Pár radikálison kívül senki nem beszéltt Nagymagyarországról.

2) Az a 90 év, ami eltelt, a történelemben csak egy rövid pillanat. Hogy lásd, mennyire, még élnek is olyan emberek, akik átélték.

Ilyen hozzáállással Buda felett még török zászló lengene, az 150 évig volt idegenek kezében. Szerencsére a felmenőink még nem gondolkodtak ilyen abnormálisan, ezért van ma hol élnününk. "Gyáva népnek nincs hazája!" (idézek Széchenyitől, ha már Rákóczitól mem szabad.)

3) Ilyen alapon nem lenne joga függetlenedni Skóciának, Észak-Írországnak, Katalóniának, (mindegyik most készül), Baszkfőldnek, Kurdisztánnak, Ujgurisztànnak és Tibetnek sem (gondolom, ezeket támogatják pedig). Akkor Bretoniát és Palesztinát még nem is írtam. Vagy Koszovónak és Dél-Szudánnak sem lett volna joga kiválni. De Québec-nek sem lehene függetlenségi népszavazást indítani. Ez a külőnbség köztem és a hozzád hasonlók között. Én nem akarok többet a magyaroknak, mint amit minden más népnek is kívánok: élhessen mindenki a saját zászlója alatt.

[link]


És én nem mondtam, hogy mindenki egyetért velem. Éppen hogy ez a mondat hangzott el:

"De akinek nincs közvetlenül köze hozzájuk, az nem fogja siratni őket" 

- Erre pedig nem lehet mást írni, minthogy nem igaz, mert ez nincs így. Nem _csak_ azokat érdekel, akiket érint.

Helyes erkölcsű ember nem tagadja meg többmillió nemzettársát, akkor sem, ha nem érintett, nem fűződik hozzájuk személyes érdek. A lengyelek bárhol a világban találkoznak, ismetetlenül is segítik egymást. Ugyanígy az írek. Ezt tapasztalta egy ismerősöm Londonban. Míg a magyarok inkább elgáncsolják a másikat, nehogy konkurenciájuk legyen. Meg is látszik ez a nemzetek sikerességében.

Félve idézek ismét:

"Percre se feledd, hogy testvéred

minden magyar, bárhol is éljen.

Összetartásban rejlik csak erő.

Más ember földjén nincs számodra hely.


Félvilágot is befuthatod,

más ember földjén testvértelen leszel,

s elfúj a szél, mint kósza őszi lombot,

ha nemzetedről megfeledkezel!"

2013. jan. 12. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/92 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Pro Patria, akkor nyugodj bele szépen, hogy a magyarországi fiatalok nem helyes erkölcsűek, mert nem érdekli őket különösebben a határon túli magyarok sorsa. És ezen nem fog változtatni, hogy ez egyeseknek nem tetszik. A mostani fiatalok egy globalizált világba nőnek bele, ugyanazt eszik, ugyanazt a ruhát viselik, ugyanazt a zenét hallgatják, ugyanazokat a filmeket nézik, mint a többi fiatal világszerte. Határok nélküli világbn élnek, multikulti gyerekek. És ez nem fog változni. Gondolod, hogy pont őket izgatja majd Trianon? Törődj bele, hogy ez a vonat elment.
2013. jan. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/92 anonim ***** válasza:
57%
Én fiatal vagyok és nekem is fáj Trianon, tehát van kivétel. 19/f
2013. jan. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/92 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baj nincs a neveddel. Mivel az jelenti, hogy "a hazáért", ebből nyilvánvaló, hogy milyen érzelmek vannak mögötte. Csupán ezért mondtam, amit mondtam. Ami neked természetellenes határ, az nekem természetes. Ez a különbség. A térkép, amit belinkeltél, az csak egy vágyálom. Meg a szöveg mellé, hogy élhessen mindenki a saját zászlaja alatt, ez is csak marketingfogás. Ma mindenki ott él, ahol akar. Ez nem azt jelenti, hogy megtagadtuk volna őket, dehogy. Nekik is ugyanannyi joguk van ott élni, ahol szeretnének, mint nekünk, hisz uniós állampolgárok vagyunk mindannyian.
2013. jan. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/92 Pro Patria ***** válasza:
48%

Kedves 75%-os:

"akkor nyugodj bele szépen, hogy a magyarországi fiatalok nem helyes erkölcsűek, mert nem érdekli őket különösebben a határon túli magyarok sorsa."

- Már megint. Légyszives vedd le magadról "A nép" feliratú pólót. Mi alapján azonosítod magadat a magyar társadalommal?

Különösen úgy, hogy a radikalizmusok amúgy épp a fiatalabb korosztályban népszerűek.


"ugyanazt eszik"

- Lehetséges, hogy te gyorséttermi hulladékokon élsz, de a családok többségében a gyerekek töltött káposztán, pörköltön, mákosgubán, madártejen, lecsón, rakott krumplin, téliszalámis és sajtos párizsis szendvicseken nőnek fel.

Sőt, az utóbbi 1-2 évben kifejezett törekvés lett a magyar termékek vásárlása, ha végigmész egy boltban (nem a chipseknél és a kóláknál), azt látod, hogy minden tejfölön hagyományos piroskockás díszítés, minden cukron gémeskút, a papírzsepin tulipános minták vannak, a tejekre pedig jó nagy betűkkel, hogy magyar termék, ahogy a zöldségekre is. Ezt az állam is támogatja, tonnaszámra zúzza be a bizonytalan eredetű termékeket, leszorítja a magyar alma, dinnye árát. Anna szeretnek - joggal - a Skandináv államokra hivatkozni, náluk nagyon öntudatos, erős identitású vásárlók vannak, akik akkor is a saját terméküket vestik, ha az drágább. Így a pénz az országban marad, hazai munkahelyeket segítenek.

Csak erre lehet alapozni egy társadalmat. Csak az összetartó, identitástudatos népek a sikeresek, például a lengyelek. Amiért a kisebb államok felé próbálnak ezzel ellentétes felfogást mást suggalni, az azért van, hogy ezekből a legyengített államokból az öntudatosabbak megéljenek.


"ugyanazt a ruhát viselik"

- Ez így volt már 1848-ban is.


"ugyanazt a zenét hallgatják"

- Tényleg? Olyan sokan hallgatnak Európában Ákost (a legnépszerűbb popénekes Magyarországon), Eddát, Noxot, stb-t? Főleg újabb időkben adnak egyre több magyarnyelvű dalt a rádiókban. Mindegy ha csak Wolf Kati vagy Janicsák Veca, de magyar dalok vannak.


"ugyanazokat a filmeket nézik"

- amik között van mindenféle nemzet - így magyarok által - készített is. Csak hogy a legnézettebbet, a Barátok Köztöt mondjam.


"Határok nélküli világban élnek, multikulti gyerekek."

- Na ez a "határok nélküli Európai Egyesült Államok álomképe" az, ami ma terjeng sok fejben, de csak utópia. Európában száz különböző nyelv, különböző múlt, identitás van. Ez a kontinens sosem lesz homogén. Ez nem Amerika, ott meg lehetett csinálni a történelem , ezáltal sérelmek bélküli, egynyelvű államokkal, Európában nem. Az, hogy te identitás nélküli kozmopolita vagy, azt ne vetítsd ki mindenki másra. Neked semmi közösségtudatod nincsen azokkal, akikkel egy az anyanyelved? Egyáltalán van bármi érzelmi kötődésed a nyelvedhez? Nem tudom, próbálom de nem tudom megérteni, hogyan lehet érzelmek, pénzben nem kifejezhető értékek nélkül élni.


"Törődj bele, hogy ez a vonat elment."

- Majd ha már nem lesz többmillióan ebből a nemzetből.


----------


Kedves 73%-as:

"Ami neked természetellenes határ, az nekem természetes. Ez a különbség."

- Természetes, hogy Komáromnál a város egyik fele az egyik, a màsik fele a másik országban van? Normális, hogy az államhatár mindkét oldalán ugyanaz a nép él? Hogy az 20-40 km mélyen belevág egy nemzettestbe?

Normális, hogy elveszítik ottani állampolgárságukat, az egészségügyi ellátást, ha felveszik a sajátjukat? Hogy az EU-s támogatásokat csak a dél-szlovákiai (magyar nyelvű) iskoláknak nem osztják le, hogy az autópályát látványosan ezen régiót elkerülve építették ki, hogy a meglévő felsőoktatási intézményeket is visszaminősítik, hogy az iskolában a magyar tankönyvekben is csak a szlovák nevét lehet használni a magyar városoknak (egy nemzetnek megtiltják, hogy saját szülőföldjén saját maga által adott nevén nevezze saját maga által épített városait)? Hogy pénzbüntetéssel sújtják, ha anyanyelvét használja? Hogy Erdélyben évszázados magyar egyetemeket szüntetnek meg (míg Trianon előtt Erdélyben több románnyelvű iskola volt, mint a Román Királyságban)? Hogy megverik az utcán azt, aki egy kokárdát tűz ki, vagy magyar zenét hallgat? A rendőrségez pedig hiába fordulnának, Szlovákiában még Malina Hedviget büntették meg hamis feljelentésért. Ez a román rendőr, amikor meglátja a magyar útlevelet a kamera előtt köp egyet:

[link] (2:50-nél)

Nem értek egyet a "mindent visszázókkal", de ti is kriminálisak vagytok. Az ember el sem hinné.


"A térkép, amit belinkeltél, az csak egy vágyálom."

- Skócia 2014-ben írja ki a népszavazást a függetlenségről, Katalóniában már tavaly megkezdődtek a folyamatok a választásokkal. Észak-Írországban a napokban is utcai zavargások zajlanak a katolikus írek és a protestáns angolok között, a városházára ezentúl csak ünnepnapokon kerül ki a brit zászló. Koszovó már kivált, Dél-Szudán is elszakadt. Mostani hír, hogy holtan találtak három kurd aktivista nőt:

[link]

Pár éve véres tüntetések voltak Ujgurisztánban, Tibetben is.


"Meg a szöveg mellé, hogy élhessen mindenki a saját zászlaja alatt, ez is csak marketingfogás."

- Marketingfogás? Ezt hogy érted?


'Nekik is ugyanannyi joguk van ott élni, ahol szeretnének, mint nekünk, hisz uniós állampolgárok vagyunk mindannyian."

- Elsősorban cseh, lengyel, magyar állampolgárok vagyunk, és csak másodsorban európaiak.

2013. jan. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/92 anonim ***** válasza:
77%
Pro Patria, javaslom ismerkedj meg közelebbről a mai magyar fiatalokkal. És vedd ki a kezed a biliből.... Meg fogsz lepődni.
2013. jan. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/92 anonim ***** válasza:
53%

köszönjük 75% nem fogod tudni bebizonyítani, mert nincs igazad ...

Nézd meg a statisztikákat,..

https://www.youtube.com/watch?v=sfYmlS3FSSM

13-17 évesek hallgatják a legtöbben ..

2013. jan. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!