Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fiatalok fáj nektek trianon?

Fiatalok fáj nektek trianon?

Figyelt kérdés
A fiatalok véleményére lennék kiváncsi . Én 29 vagyok és nekem igenis fáj
2012. okt. 23. 16:59
 61/92 anonim ***** válasza:
69%

Az üzenet küldője: Fusy

Az elküldés időpontja: ma 18:52

Az üzenet oka: A kérdésre írt válasz: Fiatalok fáj nektek trianon?


Az üzenet szövege: Anyaországi tápos hülye.gyerek , nekünk nem csak az őseink magyarok , hanem MI IS MAGYAROK VAGYUNK ? MAGYAR VÁROSOKBAN LAKUNK MAGYARUL BESZÉLÜNK , csak bejöttek moldvából a hülye románok akik megprobálják elnyomni a magyarokat , te nem tudod hogy én mekkora fájdalommal olvastam e kérdés válaszait , és hogy mennyire le se xarnak minket határon túliakat , Üdv Kolozsvár , Erdély


---


Ha magyar városban laktok, magyarul beszéltek, akkor mi a baj?

A határ nyitva áll, ha mégsem jó ott, akkor gyertek nyugodtan.

2012. dec. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/92 anonim ***** válasza:
100%

Trianon annak fáj, akit érzelmileg, ill. személyesen érint. A mai magyarországi fiatalnak biztosan nem fáj. Nem azért, mert egy bunkó állat, hanem mert az sem izgatja, hogy az ország túlsó végében élő hátrányos kistérség gyermekeinek jut-e reggeli. Ehhez képest Trianon már ködös és távoli. Ő már úgy nőtt fel, hogy az elcsatolt területekre útlevél kell, elfogadta és nem zokogja emiatt tele a párnáját. Egyébként is, mire lenne jó? Mi változna? A revízió nem megoldás és nem is realitás.

A határon túliak költözhetnek, állampolgárokká válhatnak. Az autonómiát nem a magyar kormány harcolja ki nekik, az az ő dolguk. Mégis mit lehetne még tenni az ügy érdekében? Az időt sajnos visszaforgatni nem lehet.

2013. jan. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/92 anonim ***** válasza:
77%

Ha az ember megérik rá vagy csak nem találja helyét a világban, akkor mindig visszanyúl a gyökerekhez, ha azt nem találja, akkor megkeresni...

A pszichológus is múlt felidézésével fogja meggyógyítani a beteget. A fiatalok lehet nem élik meg ezt a traumát közvetlen, de közvetve az örökségét megkapják a szülők nagyszülők viselkedéséből, panaszaiból...

Az ember nap mint nap olvashat kritikákat a magyarságról gyakran beleszövik a történelmi bűnösség érzetét is, ha egyszer ilyet mondanak rólam, akkor az a minimum, hogy rákeresek, hogy vajon igaz-e amit állítanak vagy sem ...

2013. jan. 11. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/92 Pro Patria ***** válasza:
21%

"Ha meghal anyukád miért fáj?"

-> Ebben a hasonlatban dédnagyapád vagy szépnagyapád halt meg, akit nagy valószínűséggel nem is ismertél. Utána bizony nem sírsz úgy (mert nem is ismerted) mint saját anyád után..."

- Csakhogy utánamaradt többmillió árva. Ez pedig nem a múlt, hanem a jelen. Nem, nem ők fognak költözni saját szülőföldjükről. Hanem az igazságtalan határ. Ahogy történt az Koszovó esetében is, és ahogy készül Skóciában, Észak-Írországban, Katalóniában.

2013. jan. 11. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/92 anonim ***** válasza:
75%

Ez a határon túli magyaroknak fáj. Gondolom, ők a többmillió árva. De akinek nincs közvetlenül köze hozzájuk, az nem fogja siratni őket, ezt tudomásul kell venni. Trianon óta Magyarországon felnőtt 3 nemzedék. A történteket jószerivel nem is oktatták, nem voltak megemlékezések, nem volt "téma". A mostani fiatalok már a nagyszülők kesergését sem hallották, mert már ők sem voltak közvetlenül érintve. Itt már belenyugodtak, elfogadták, tudomásul vették. És ez nem fog változni, mert a történtek egyre távolabb kerülnek az időben.

Ez nem jelenti azt, hogy nem vesz róla tudomást. Egyszerűen már nem fáj neki.

2013. jan. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/92 Pro Patria ***** válasza:
44%

"De akinek nincs közvetlenül köze hozzájuk, az nem fogja siratni őket"

- Tévedés.

És ha szerinted az számít, hogy azóta felnőtt 2-3 generáció, akkor ugyanez igaz Skóciára vagy Tibetre is. Sőt, ugyanez lett volna igaz Trianonra is, a románokra. A szlovákok pedig sosem éltek saját hazában. Ez nem érv.

2013. jan. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/92 anonim ***** válasza:
75%

Ilyen névvel, hogy "Pro Patria" sosem fogunk tudni meggyőzni téged, nem is akarunk, egyszerűen csak arra kérünk, hogy fogadd el, hogy nem mindenki akarja visszaszerezni az elcsatolt területeket, és ezt még érvekkel is alá lehet támasztani. Nyilván a másik oldanak is vannak érvei, ezt mi sem vontuk kétségbe soha.

Én is tisztában vagyok vele, mi történt, tanultunk róla, de nem élek a varázsában, inkább a jelen életemre koncentrálok, és hogy a jelen helyzetből hozzam ki a legjobbat nekem és a családomnak.

2013. jan. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/92 anonim ***** válasza:
100%

Pro Patria, a kérdés az volt, hogy fáj-e Trianon egy mai fiatalnak.

A legtöbbek válasza nemleges volt.

Tehát mégis igaz, hogy ha nincs személyes érintettség, akkor már nem fáj.

Az lehet, hogy szerinted fájnia kellene, de ez nem változtat a helyzeten. Akkor sem fáj.

2013. jan. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/92 anonim ***** válasza:
77%
mai példával érveljek: Ha ez így lenne, akkor az Izrael sose alakult volna meg, hiszem már felnőtt 10-20 generáció ... Ha nem fájna a fiatal nemzedéknek, ha nem emlékeznének az idősek szavaira ...
2013. jan. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/92 anonim ***** válasza:
79%
A kérdés az volt hogy fáj-e senki se írta hogy vissza akarjuk szerezni ...te kevered a szezont a fazonnal ....
2013. jan. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!