Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fiatalok fáj nektek trianon?

Fiatalok fáj nektek trianon?

Figyelt kérdés
A fiatalok véleményére lennék kiváncsi . Én 29 vagyok és nekem igenis fáj
2012. okt. 23. 16:59
 41/92 anonim ***** válasza:
56%

Az elszakított magyarok már meghaltak.

A leszármazottaik, akik az elcsatolt területeken élnek, egy másik ország teljes jogú állampolgárai. Kérésre magyar állampolgárok is lehetnek, és lassan olyan jogokat kapnak, mint az anyaországban élők, ami már-már felháborító.

Mit szeretnél a helyzetükön orvosolni és hogyan?

2012. okt. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/92 anonim ***** válasza:
92%
Teljesen tárgyilagos volt a hozzászólásom. Melyik része nem állja meg a helyét?
2012. okt. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/92 Pro Patria ***** válasza:
36%

Névlegesen egyenjogú állampolgárok. A gyakorlatban pedig bezárják az anyanyelvük iskoláit, ignorálják a magyarokat a felsőoktatásból és a hivatali életből, Szlovákiában tiltják a magyar nyelvhasználatot (mernénk csak meg mi ilyet tenni, azonnal lenne EU-s felháborodás), megverik őket ha március 15-én kokárdát tűznek ki, megerősítik a magyarokat kollektíven háborús bűnösnek kimondó Benes-dekrétumokat, saját alkotmányukba ütközően megfosztják őket ottani állampolgárságuktól a magyar felvétele esetén, az EU-s támogatásokból még véletlenül sem jut a magyar iskoláknak, ami így fent tud még maradni, azt visszaminősítik egyetemről, az autópályát és az infrastruktúrát úgy építik ki, hogy a magyarlakta területeket elkerülje, és a különböző szlovák és román pártok egymást versengve kampányolnak a magyarok ellen. Az olyanokat, mint a magyar helynevek tiltása, a történelem atlaszokban szintén, vagy a magyar történelmi személyek nevének "szlovákosítás", már ki se térek. Persze ha ugyanezeket mi tennék, már lebombázott volna a NATO.


"A leszármazottaik, akik az elcsatolt területeken élnek, egy másik ország teljes jogú állampolgárai."

- Ha így állunk, akkor miért volt jogos a nemzetiségek által lakott területek elcsatolása Magyarországból (megjegyzem, én elfogadom, és igazságosnak tartom)? Ők is generációk óta magyar állampolgárok voltak addig. Ilyen baromságot még nem hallottam. Ilyen alapon nincs joga függetlenedni Skóciának, Katalóniának (mindkettő most készül), Ujgurisztánnak, Tibetnek, Kurdisztánnak, de Koszovónak sem lett volna.


"Kérésre magyar állampolgárok is lehetnek, és lassan olyan jogokat kapnak, mint az anyaországban élők, ami már-már felháborító."

- Neked.


"Mit szeretnél a helyzetükön orvosolni és hogyan?"

- Hogy magyar zászló alatt, magyar anyanyelvükön élhessenek. És nem, nem azzal, hogy elhagyják a szülőföldjüket, és a megcsonkított ország területére menekülnek a románok és szlovákok elől. Otthon vannak. Ahogy mondtam, nem ők fognak költözni, hanem az igazságtalan határok.

2012. okt. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/92 anonim ***** válasza:
71%
Pro Patria teljesen igazad van, nem is értem az emberek jó része hogy nem látja azokat a dolgokat amiket leírtál és hogy képesek ilyen logika alapján kialakítani az álláspontjukat mint amiket leírtak. Két lehetőség van: vagy tényleg semmiféle nemzeti érzés és felelősségérzés nincs bennük (ahogyan azt néhányan le is írták, sajnos ezekkel az emberekkel nincs mit kezdenünk, őket meggyőzni valószínűleg nem lehet) vagy ennyire tájékozatlanok a történelem irányában (ami sajnos a mai történelem oktatás mellett nem csoda) és az aktuálpolitika irányában. Azt gondolom, hogy ez az utóbbi réteg az óriási, hozzájuk kellene valahogy eljutni és felnyitni a szemüket. (A hogyanról ne kérdezzetek, nem vagyok szakértő.) A másik nagy ellenség a tudatlanságon túl az érdektelenség, sőt talán még nagyobb baj. Persze érthető, hogy a mai helyzetben az emberek többségének kisebb gondja is nagyobb annál, mint hogy a jelenlegi határainkon túl nemzettestvéreinkkel mi történik, de legalább a nemzeti ünnepeinken minden magyarnak eszébe kéne jutnia ezeknek a dolgoknak. És igazad van, ha a hegy nem megy Mohamedhez, Mohamed megy a hegyhez. A magyarok nem jönnek Magyarországra, Magyarország megy a magyarokhoz egy szép nap!
2012. okt. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/92 anonim ***** válasza:
74%

"tényleg semmiféle nemzeti érzés és felelősségérzés nincs bennük "


Mondtam nincs bennem.


"vagy ennyire tájékozatlanok a történelem irányában (ami sajnos a mai történelem oktatás mellett nem csoda)"


Dicséretes ötös voltam történelemből is, majdnem hibátlan történelem érettségit írtam, történelem versenyekre jártam, városi díjat kaptam. Melyik jobbikos kopasznak van egyáltalán "érecségije"?


" gondja is nagyobb annál, mint hogy a jelenlegi határainkon túl nemzettestvéreinkkel mi történik, "


Ha semmi gondom lenne akkor sem érdekelne mi van velük. Őket is kb. ennyire érdekli, hogy mi van velünk.


"de legalább a nemzeti ünnepeinken minden magyarnak eszébe kéne jutnia ezeknek a dolgoknak"


Igen, ez volt a szép korm. propaganda, amikor a Kossuth rádión megint kétszer szenté avatták a határon túli magyarokat 56' kapcsán.

2012. okt. 25. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/92 anonim ***** válasza:
32%

Haladjatok a korral, ne ragadjatok le a trianoni idők előtt. Azóta gyökeresen megváltozott Európa gazdaságilag és politikailag is. Már nem igazán számít, hogy ki hol él. EU-s állampolgárok vagyunk, szabadon mozoghatunk az országok között, bárhova mehettek ti is lakni, dolgozni, nyaralni, vállalkozni, bármit is szeretnétek.


A világháborút elvesztettük, ráadásul mind a kettőt, mégis mit vártatok, mi lesz a következmény?


A területeket visszacsatolni egyrészt nem lehetséges, másrészt nem is lenne érdemes, gazdaságilag csak ártana az országnak. Hidd el, aki itt akarna élni, az már ma is itt él. Aki nem, annak meg jó ott, ahol van. Mindenki képes saját maga eldönteni, hogy jó-e neki ott, ahol van.


Nemzeti önérzettől még soha nem jutott előre egy ország sem. Tudással, munkával, eredményekkel viszont annál inkább.

2012. okt. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/92 anonim ***** válasza:
87%
Nekem fáj, én felvidéki vagyok, minden nap találkozom az ebből fakadó problémákkal. És az nem igaz, hogy ma már közvetlenül senkisem találkozott vele. Pl a mamám nem tanulhatott magyarul. De szerintem én el fogok innen költözni Magyaroszágra, és nem azért, mert ne tudok szlovákul, ( folyékonyan beszélem a nyelvet) hanem azért, mert itt nem tudok magyarként élni, ez nekem nagyon fontos.
2012. okt. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/92 Pro Patria ***** válasza:
25%

05:40-es!

Messziről jött ember azt mond, amit akar;) Ha valakinek ennyire nincs közösségtudata, ha valakinek nem számít, milyen zászló leng felette, ha valaki állandóan szélsőjobboldali veszélytől retteg, ha valakinek Horthy kormányzó egy náci vezér, ha valakinek Magyarország egy fasisztálódó diktatúra, ha valaki gúnyolódva beszél a magyarok legrégebbi összetartó szimbólumáról, a kerecsensólyomról, ha valakinek minden, ami 1945 előtt történt, az "a magyar történelem legsötétebb időszaka", Bethlennel, Szél Kálmánnal, Telekivel és Klebelsberggel együtt, akkor annak valami szét van csúszva az erkölcsi értékrendjében...


----------


09:08-as!


"Már nem igazán számít, hogy ki hol él."

- Neked. Neked nem számít.


"EU-s állampolgárok vagyunk"

- Elsősorban _magyar állampolgárok_ vagyunk, és csak másodsorban vagyunk EU-s állampolgárok.


"szabadon mozoghatunk az országok között, bárhova mehettek ti is lakni, dolgozni, nyaralni, vállalkozni, bármit is szeretnétek."

- Már megmondtam: nem ők fognak elköltözni arról a földről, amire évszázadokig visszamenőleg éltek a felmenőik, a családtagjaik, dédmamáik, ükapáik (tudom, neked bizonyára ők sem jelentenek semmit), hanem az államhatár fog helyes állapotába állni.


"A világháborút elvesztettük, ráadásul mind a kettőt, mégis mit vártatok, mi lesz a következmény?"

- Németországtól elcsatolták a területének 2/3-át, és nemzetének 1/3-át? Mondj még egy ilyet.


"A területeket visszacsatolni egyrészt nem lehetséges"

- Van abban valami kis irónia, hogy mindig a magadfélék hivatkoznak valami felsőbb megvilágosodottságra, amit "mi nem érthetünk", pedig ti nem gondolkodtok abszolút reálisan. Az államhatárok állandóan változnak. Ennél kevesebb okból is. Akkor milliónyi, közvetlenül a határ túloldalán, egy tömbben élő magyar miatt főleg. Az egyszerűen a természettel szembe megy, hogy a magyar nemzetbe belevág a határ, és mindkét oldalán ugyanaz a nép él. A határ rendeződni fog. 80-90 év a történelemben csak egy rövid periódus. Két emberöltő. Budát majdnem kétszer ilyen hosszú idő után szabadítottuk fel. Ha a magadféléken múlna, még mindig török zászló lengene felette.


"másrészt nem is lenne érdemes, gazdaságilag csak ártana az országnak."

- Ismered te a Csallóköz termőföldjét? Netán a turisztikai célpontokból származó bevételeket, mint Krasznahorka vára? Vagy a bányákat soroljam, és a fakitermelő területeket?


"Nemzeti önérzettől még soha nem jutott előre egy ország sem."

- Ezt már korábban is megválaszoltam, hogy tömény hülyeség, ami szembemegy a tényekkel, sőt, meghazudtolja azokat. Épp ellenkezőleg: mindig akkor jutott előre az ország, amikor felébredt a nemzeti identitás. Így volt Hunyadi Mátyás alatt, de Rákóczi idején, és Széchenyi István reformkorában, vagy az 1920-as, '30-as évek Magyarországán is.

És nem csak nálunk, de más nemzeteknél is.

2012. okt. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/92 19gal_balazs97 ***** válasza:
62%

Akinek nem fáj az ássa el magát vagy tűnjön el az országból.

Nekem is fáj, meg igaz hogy vesztettünk de ez egy nagyon kegyetlen dolog volt.

2012. okt. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/92 anonim ***** válasza:
34%

"

Akinek nem fáj az ássa el magát vagy tűnjön el az országból.

Nekem is fáj, meg igaz hogy vesztettünk de ez egy nagyon kegyetlen dolog volt. "


Ezen kívül tudsz mást is róla? Ha nem, akkor eltűnsz az országból, ha megkérlek?

2012. okt. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!