Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a bajuk az embereknek a...

Mi a bajuk az embereknek a zsidókkal?

Figyelt kérdés

Sokaktól hallom (sajnos elég gyakran), hogy erről is a zsidók tehetnek, utálják a zsidókat, gyakran mondják:HÜLYE ZSIDÓ meg még ilyenek.

És én ezt egyszerűen nem értem. Ismerek zsidókat és teljesen rendes,normális emberek (dolgoznak,kedvesek,nincs is sok pénzük) és én meg nagyon jóba vagyok velük. Nagyon rossz amikor az emberek jönnek a zsidós szövegeikkel mert nem tudom felfogni, hogy,hogy lehetnek ilyenek.



2012. márc. 4. 15:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/84 anonim ***** válasza:
4%

<- Az esetek döntő többségében akkor írok megszólítást, mikor az első kommentárt írom. Mint ahogy ha találkozok egy emberrel, vele is kezetfogok, de nem ismétlem ezt meg minden következő mondat megkezdésekor.>


A párhuzamod nem jó, mert a következő találkozáskor megint paroláztok, gondolom; az itteni válaszírás pedig inkább ennek feleltethető meg. De vegyük úgy, hogy elhiszem; így pedig akkor a saját kérdésednél írott kommentjeid nem tartoztak az esetek döntő többségéhez, mivel ott nem így jártál el. Semmi gond, lapozzunk.


<- Azaz állításod szerint csak egy buta, előítéletes, bűnbakkereső kisebbségnek van baja a zsidókkal. Erre mondtam, amit mondtam.>


Nem értjük egymást; nem baj, már megszoktam.


<- Nem. De az olaszok valóban rikácsolóak, a latin-amerikaiak valóban gyúlékony temperamentumúak, nem véletlenül mondják az ilyeneket, elég egy hetet eltölteni az illető népek között.>


Ez már megint általánosítás, hiszen nem minden egyes emberre jellemzőek ezek a tulajdonságok.


<- A zsidóságnak igen erőteljesen képviseltette magát a bankárvilágban már anno is. Nyilvánvaló tényekkel ne kelljen már kekeckednünk.>


Tehát mégsem az egész nép, mint ahogyan először utaltál rá; még csak nem is a többség, mint ahogyan helyesbítettél; hanem egyes emberek, ahogyan én írtam. Örülök, hogy ebben megegyeztünk. :)


<- Nem, nem magánvélemény.>


De az. Felénk így hívják az igazolatlan állításokat, vagy pedig feltételezésnek.


<- Nem, bizonyára nem mindegyik, de azért érdemes megkérdezned egyet-kettőt:)>


Nagyszerű, hogy itt is elismerted, hogy mégsem mindegyik. A végén még egész jól ki fogunk jönni. :D


------


... vagy mégsem. Mert most két lehetőséget látok: vagy sokkal rosszabb a szövegértésed, mint más megnyilvánulásaid alapján feltételezhető; vagy szándékosan játszod az értetlent, amire már volt példa, úgyhogy én inkább erre szavaznék.


Másolom az eredeti szöveget, amit szétbontottál:

"---> Tehát még mindig várom a válaszod: Annak a kérdezői kommentnek a pontos dátumát, amelyben megadtad a választ az összeállítás miértjére, linkkel együtt; vagy pedig azt a linket, ahonnan másoltad a listát."


És a reakcióid:

< - Mondtam: mert ezt kifogásoltam.> és < Nemigen fogsz találni, de rákereshetsz nyugodtan gugliban, dob-e ki találatot:)>


Először is: Teljesen evidens, hogy én kértem, hogy mutasd meg azt a bizonyos kommentet linkkel együtt, ami szerinted létezik, szerintem meg nem; neked kellene bizonyítanod, azaz bemásolni a szöveget és a linket.

Én nem is tudok rákeresni olyan szövegre, amit nem ismerek, sőt, ami szerintem nem is létezik.


Mutatom még egyszer:


BW: 01-02 04:32 "Honnan vetted ezt a listát, ami az eredeti kérdésedben szerepel?"

K: 01-02 16:22 "- Milyen listát? A kérdésben szereplőt? Ezek az Ószövetségből vett részletek. A hivatkozási pontot előttük találod. " és "Az idézetek a Tórából vannak."

BW: 01-02 20:05 "Bocsánat, félreértettél. Természetesen tudom, hogy az ÓSZ-ben vannak leírva, ki is kerestem a többségét már tegnap. Megpróbálom másképp leírni: Miért pont ezek a részletek szerepelnek a listán, azaz miért pont ezeket emelted ki az ÓSZ-ből az ott leírt 613 rendelkezés közül? Már ha saját összeállítású a lista. Ha nem, akkor honnan vetted a kész listát? --> Erre a linkre gondoltam."

K: 01-02 22:17 "- Nekem pedig most erős a gyanúm, hogy ez itt felesleges szócséplés, terelés az adott témáról, ezért nem kívánok belemenni a játékba."

BW (mustafa33-nak): 02-11 23:58 "Pedig a legvilágosabban és legegyszerűbben úgy bizonyíthatta volna be, hogy tényleg nem provokálni akar, ha megmutatja a forrásait."

K: 02-12 00:14 "- Már megint valótlant állítasz, ugye tudod? Ugyanis MINDEN állításomat alátámasztottam forrással, vissza lehet nézni! Az internet világában, ahol minden leírt szó megőrződik, veszélyes ám ilyen hamisságokat állítanod."


Tehát: Folyamatosan állítottad, hogy már megadtad az idézetek forrását; azt a kommentet szeretném látni, ahol ezt megtetted. Csak és kizárólag a kérdésedben felsorolt 10 bibliai igeverset illetően érdekel a dolog.


Ezen felül légy oly kedves egy megerősítést tenni arról, amit írtál: Tehát azért pont az a 10 vers van a listán, mert ezeket kifogásolod; azaz - gondolom - olvasgattad az Ószövetséget, és ami nem tetszett, azokat bejelölted vagy kiírtad, és tádáám, megszületett a lista. Így volt? :)


<- Tudod, mi a világos? Hogy te itt dörzsölöd a tenyeredet, mert abban reménykedsz, kihúzol belőlem egy kurucinfós/barikádos/echotv-s linket, hogy aztán mondhasd "háhá, mondtam, szélsőjobbos oldalakról szedted az egészet, hülyeség!". Hát nem. Azzal törődj, amit írtam, csak az számít, hiába próbálsz elcsalogatni a málnásba. Kéretik az adott, kifogásolt idézetekkel foglalkozni, és nem azzal, hogy "honnan van", mert az semmit nem befolyásol (bár értem, mire megy ki a játék, épp ezért nem megyek bele.)>


Erre az egészre csak annyi a válaszom: Nem, nem, tévedsz, nem reménykedem széljobber link(ek) elővarázsolásában. Pusztán abban, hogy egyenes annyira a gerinced, hogy bevállalod az igazat. Ha ez megtörténik, akkor mehetünk tovább, addig nem.


------


<- Szerintem meg ezt majd én eldöntöm magam, rendben? Köszönöm. Az meg kifejezetten vicces, hogy ennél jobb "fogást" nem tudsz találni rajtam:) Jobban nem is kell igazolnod, hogy nem tudsz mit mondani az írásaimra. Egy gyenge, átlátszó kapálózásnál még a hallgatás is jobb, az legalább nem olyan nyilvánvaló bizonyítéka a felsülésnek....>


Hmmm... Döntsd el te nyugodtan, csak akkor ne csodálkozz, hogy senki nem hisz neked. És ha már egy okból hazugnak gondolnak, abból egyenesen következik a feltételezés, hogy másban is az vagy. Tudod, így alakulnak ki az előítéletek...

_________


< Az elismerést pedig köszönöm. De - bármennyire is tisztában vagyok vele, hogy illendő lenne -, viszonozni nem tudom.>


Látod, most én is hiányolhatnám a kedves gesztus viszonzását. Ugyanis az én helyesírásom is jó, ezt nyugodtan elismerhetted volna. Az okosság pedig nem egyenlő azzal, hogy azonos nézeteket vallunk valamiben. Én annak ellenére dicsértem az éles eszedet, hogy nagyon nem értek egyet veled, legalábbis ebben a témában. Aztán lehet, hogy minden másban meg jó haverok lehetnénk, ki tudja...

Azért köszönöm, hogy nem gondolsz rossz embernek, hazugnak, gonosz szándékúnak; ez mégiscsak valamiféle elismerés, már ha nem pszichológiai trükköcske. :D


Viszont nem vagyok a médianevelés áldozata, ebben tévedsz. És nem érdekelnek a társadalmi elvárások, nincs bűntudatom, nem nevelték belém mindazt, amit leírtál. Ha veled valóban így volt, az a te történeted, a te életed; de nem az enyém, és nem másoké. Lehet, sőt biztos vannak, akik hasonlóan élték meg, mint te, de ismét nem kellene ezt kivetítened mindenkire. Hosszú lenne elmagyarázni a helyzetet, így nem is teszem, szerintem nem is fontos most.

Viszont ha igaz, amiket írtál, akkor egy kiegyensúlyozott álláspont képviselete helyett nagyon átestél a ló túlsó oldalára.

Az egyik képedről eszembe jutott két videó, amiket a napokban találtam, meg egy régebbi is; nem akarok erről a témáról tárgyalni a továbbiakban, csak megmutatom őket, ha már "szóba hoztad":


Israel Palestinian Conflict: The Truth About the West Bank

http://www.youtube.com/watch?v=XGYxLWUKwWo


Israel Palestinian Conflict: The Truth About the Peace Process

http://www.youtube.com/watch?v=QAuBc_cbXo0&NR=1


Why Israel Was Formed?

http://www.youtube.com/watch?v=2Sb9128quYw


Búcsúzóul. :)

2012. máj. 8. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/84 Pro Patria ***** válasza:
46%

"Az esetek döntő többségében akkor írok megszólítást, mikor az első kommentárt írom. Mint ahogy ha találkozok egy emberrel, vele is kezetfogok, de nem ismétlem ezt meg minden következő mondat megkezdésekor.

-> A párhuzamod nem jó, mert a következő találkozáskor megint paroláztok, gondolom; az itteni válaszírás pedig inkább ennek feleltethető meg."

- Szerintem meg egyazon beszélgetésben így normális.


"De vegyük úgy, hogy elhiszem; így pedig akkor a saját kérdésednél írott kommentjeid nem tartoztak az esetek döntő többségéhez, mivel ott nem így jártál el. Semmi gond, lapozzunk."

- Valóban, a saját kérdéseimben, ahol ha jön egyszerre 5 komment, és én egyben próbálok mindegyikre reagálni, ott általában nem köszönök mindenkinek egyesével. Csak ott, ahol külön egy személyre reagálva "szállok be", mint itt is történt.


"Azaz állításod szerint csak egy buta, előítéletes, bűnbakkereső kisebbségnek van baja a zsidókkal. Erre mondtam, amit mondtam.

-> Nem értjük egymást; nem baj, már megszoktam."

- Akkor mondd: mi a konkrét válaszod a fent olvasható kérdésre, pár mondatban.


"Nem. De az olaszok valóban rikácsolóak, a latin-amerikaiak valóban gyúlékony temperamentumúak, nem véletlenül mondják az ilyeneket, elég egy hetet eltölteni az illető népek között.

-> Ez már megint általánosítás, hiszen nem minden egyes emberre jellemzőek ezek a tulajdonságok."

- Nem, nem minden egyes emberre. De senki nem is így érti. Amikor azt mondjuk "az olaszok hangoskodnak", úgy értjük, hogy ha elmész egy olasz szigetre estebédelni, 10 percen belül megfájdul a fejed a ricsajtól. Ha nézel dél-amerikai szappanoperát, láthatod, hogyan hadonásznak állandóan a szereplők, és próbálják egymást túlbeszélni. A "cigányok lopnak" sem azt jelenti, hogy mind a 687.954 cigány így teszi, hanem hogy ha velük találkozol egy utcán, akkor nagy eséllyel meglopnak vagy belédkötnek.

És ezt megint rasszizmus nélkül mondhatom, de ezt nincs kedvem megint kifejteni, itt már leírtam részletesebben, ha veszed a fáradtságot, és áttekinted az itteni vitát:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__272..



<A zsidóságnak igen erőteljesen képviseltette magát a bankárvilágban már anno is. Nyilvánvaló tényekkel ne kelljen már kekeckednünk.

-> Tehát mégsem az egész nép, mint ahogyan először utaltál rá; még csak nem is a többség, mint ahogyan helyesbítettél; hanem egyes emberek, ahogyan én írtam. Örülök, hogy ebben megegyeztünk.:)"

-> Akkor kimásolom újra, amit írtam, hátha másodikra eljut az éteren át: A zsidóságnak igen erőteljesen képviseltette magát a bankárvilágban már anno is.

Értsd: a sorra nyíló bankok és alapuló gyárak tulajdonosai nagy részben kerültek ki ebből a népcsoportból, jóval nagyobb arányban, mint az össznépességben elfoglalt helyük.


<Nem, nem magánvélemény.

-> De az."

- Nem, nem az, hanem szakirodalommal alátámasztott tény. Ha azt mondjuk, az oroszoknak bitang hatalmuk van az olajügyekben, mindenki bólogat. Ha azt mondjuk, Izraelnek nagyon erős lobbija van a világbankok hátszelével, mindenki antiszemitizmust kiált.


"Nem, bizonyára nem mindegyik, de azért érdemes megkérdezned egyet-kettőt:)

-> Nagyszerű, hogy itt is elismerted, hogy mégsem mindegyik."

- Akkor megint mondom, ne végletekben gondolkodj, mert én sem úgy mondom.


------


"... vagy mégsem. Mert most két lehetőséget látok: vagy sokkal rosszabb a szövegértésed, mint más megnyilvánulásaid alapján feltételezhető; vagy szándékosan játszod az értetlent, amire már volt példa, úgyhogy én inkább erre szavaznék.

Másolom az eredeti szöveget, amit szétbontottál:

"---> Tehát még mindig várom a válaszod: Annak a kérdezői kommentnek a pontos dátumát, amelyben megadtad a választ az összeállítás miértjére"

- Elmondtam a miértjét, nem is egyszer.


"linkkel együtt"

- Milyen link?


"vagy pedig azt a linket, ahonnan másoltad a listát."

- Az ihletnek egy bigott vallási műsorral kapcsolatos anekdota az alapja.


"És a reakcióid:

< - Mondtam: mert ezt kifogásoltam.> és < Nemigen fogsz találni, de rákereshetsz nyugodtan gugliban, dob-e ki találatot:)>

Először is: Teljesen evidens, hogy én kértem, hogy mutasd meg azt a bizonyos kommentet linkkel együtt, ami szerinted létezik, szerintem meg nem; neked kellene bizonyítanod, azaz bemásolni a szöveget és a linket.

Én nem is tudok rákeresni olyan szövegre, amit nem ismerek, sőt, ami szerintem nem is létezik."

- A szöveget ismered, az oly sokat (bár nem érdemben, jelentésében, hanem teljesen feleslegesen forrásában vitatott) felsorolás.


És továbbra is azt mondom, hogy nagyon átlátszó, hogy a vitatott pontok kitárgyalása helyett inkább a kérdés szempontjából teljesen irreleváns forrásán rugózol.


------------


"Tudod, mi a világos? Hogy te itt dörzsölöd a tenyeredet, mert abban reménykedsz, kihúzol belőlem egy kurucinfós/barikádos/echotv-s linket, hogy aztán mondhasd "háhá, mondtam, szélsőjobbos oldalakról szedted az egészet, hülyeség!". Hát nem. Azzal törődj, amit írtam, csak az számít, hiába próbálsz elcsalogatni a málnásba. Kéretik az adott, kifogásolt idézetekkel foglalkozni, és nem azzal, hogy "honnan van", mert az semmit nem befolyásol (bár értem, mire megy ki a játék, épp ezért nem megyek bele.)

-> Erre az egészre csak annyi a válaszom: Nem, nem, tévedsz, nem reménykedem széljobber link(ek) elővarázsolásában. Pusztán abban, hogy egyenes annyira a gerinced, hogy bevállalod az igazat. Ha ez megtörténik, akkor mehetünk tovább, addig nem."

- Mégis mit kell úgymond "bevallanom"?? Elkövettem tán valamit?


------


"Szerintem meg ezt majd én eldöntöm magam, rendben? Köszönöm. Az meg kifejezetten vicces, hogy ennél jobb "fogást" nem tudsz találni rajtam:) Jobban nem is kell igazolnod, hogy nem tudsz mit mondani az írásaimra. Egy gyenge, átlátszó kapálózásnál még a hallgatás is jobb, az legalább nem olyan nyilvánvaló bizonyítéka a felsülésnek....

-> Hmmm... Döntsd el te nyugodtan, csak akkor ne csodálkozz, hogy senki nem hisz neked."

- Senki? Végigkérdeztél minden embert, és senki nem hitt nekem? Ne általánosíts, tudod...


"És ha már egy okból hazugnak gondolnak"

- Gondolsz.


"abból egyenesen következik a feltételezés, hogy másban is az vagy. Tudod, így alakulnak ki az előítéletek..."

- Ez tudod mi? Politikában úgy hívják: lejárató kampány. Hosszas, és ügyes munkával találni valami fogást az adott vitapartneren. Mindegy, hogy mit, hogy értelmes-e, vagy hogy a tárgyhoz tartozik-e. Legyen bármi apróság, meg kell lovagolni a hullámot, és addig erőszakolni a témát, míg az érdemi dolgokról teljesen elfeledkezik mindenki és/vagy a szavahihetőséget aláásták.


-------------


"Az elismerést pedig köszönöm. De - bármennyire is tisztában vagyok vele, hogy illendő lenne -, viszonozni nem tudom.

-> Látod, most én is hiányolhatnám a kedves gesztus viszonzását."

- Nem ez volt a legmodorosabb tőlem, de álságos lenne mind az álszerénység, mind pusztán jópofiságból hízelegnem. Most sem tudok mást mondani. Tegnap még azt akartam írni, hogy legalább a mai világtól eltérően, korrekt vagy - de a mai írásodat figyelembe véve, úgy tűnik nekem, hogy inkább csak egy régi érvelési trükköt használsz: felkínálsz egy lényegtelen apróságot "győzelemnek", hogy a lényegi dolgokban igazat adjak.

Más egyéb trükköt is használtál már, a listával kapcsolatban:

[link] (első pont)


"Ugyanis az én helyesírásom is jó, ezt nyugodtan elismerhetted volna. Az okosság pedig nem egyenlő azzal, hogy azonos nézeteket vallunk valamiben."

- Igen, azt elismerhettem volna. Bár a helyesírásnál - pláne annak fényében, hogy ma már az internetes böngészők mindent javítanak - sokkal többre értékelem a nyelvtani megfogalmazásban és a szókincsben való kitűnést. Hogy az eszem éles-e, avagy nagy? Viszonylagos. Az átlag embereknél nagyobb a tudásom? Igen. Elégedett vagyok vele? Nem. Nálamnál sokkal szélesebb ismeretséggel rendelkező, műveltebb emberek is vannak. Hogy elérem-e én is azt a szintet? Törekszem rá. Jó pap is holtáig tanul.


"Én annak ellenére dicsértem az éles eszedet, hogy nagyon nem értek egyet veled, legalábbis ebben a témában."

- A baj az, amiért én ezt nem tudom visszafelé elmondani, mert ha értenéd is, amit mondok, és meg is értenéd, akkor nem lenne más a véleményed sem. Vannak dolgok, amikről nem lehet vitatkozni, ilyen az ízlés, vagy a történelmi tények. Amikről lehet, hogy például egy azonos történelmi tényt hogyan ítélünk meg - még itt is normális az eltérés. De a jelen vitatéma már nem ez a kategória, az aránytalan elfogultság, a szemellenzős látásmód, a kettősmérce, és az igazságtalan mérlegelés, a párhuzamos dolgok eltérő súlyozása már nem tolerálható.


"Aztán lehet, hogy minden másban meg jó haverok lehetnénk, ki tudja..."

- Most sem vagy számomra ellenszenves. A világról határozott véleményem van ugyan, de minden ilyet megalapozott valami, amiket érvekként fel tudok hozni.


"Azért köszönöm, hogy nem gondolsz rossz embernek, hazugnak, gonosz szándékúnak; ez mégiscsak valamiféle elismerés, már ha nem pszichológiai trükköcske. :D"

- Erről egy mondás jut eszembe: mindenki magából indul ki.


"Viszont nem vagyok a médianevelés áldozata, ebben tévedsz. És nem érdekelnek a társadalmi elvárások, nincs bűntudatom, nem nevelték belém mindazt, amit leírtál. Ha veled valóban így volt, az a te történeted, a te életed; de nem az enyém, és nem másoké. Lehet, sőt biztos vannak, akik hasonlóan élték meg, mint te, de ismét nem kellene ezt kivetítened mindenkire. Hosszú lenne elmagyarázni a helyzetet, így nem is teszem, szerintem nem is fontos most."

- Pedig talán hasznára válna az ügynek.


"Viszont ha igaz, amiket írtál, akkor egy kiegyensúlyozott álláspont képviselete helyett nagyon átestél a ló túlsó oldalára."

- Nem, nem estem át, csupán nagyon nagy az a "hátrány", amit be kell hozni. Túl sok minden gyűlt össze a szőnyeg alatt. Antiszemitizmussal nem lehet vádolni, lévén, hogy én is részben zsidó felmenőkkel rendelkezem. Talán így méginkább, nem csak jogom, de szinte kötelességem leírni ezeket a gondolatokat.


"Az egyik képedről eszembe jutott két videó, amiket a napokban találtam"

- És a többiről?

2012. máj. 8. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/84 anonim ***** válasza:
39%
Nem tudom. Talán kérdezd meg attól a több ezer palesztin édesanyától, akiknek lebombázták vagy megcsonkították ártatlan gyermekeiket az "ártatlan" zsidók.
2012. jún. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/84 Káldi József ***** válasza:
43%

kedves pro páétria a beírásaid hazugságokon alapuló náci propaganda anyag a kurucinfos és a metapédia hazugságai..Kossuth pl az ellenkezőjét mondta, Liszt pedig nem tudva magyarul, csak a nevében közre adott hazugságát két francia nyelvű újságban cáfolta. Kínos ugye?


"A sajnálat érzésével írom Önnek e sorokat, mivel elterjedt a pletyka, hogy állítólag zsidóellenes lennék; ezért kötelességemnek tartom, hogy e Elküldve Hirt kiigazítsam. Általánosan ismert, hogy Sok, a Zenei világban kiemelkedő izraelitával, főként Meyerbeerrel, a kölcsönös tisztelet éS Barátság talaján álltam, ugyanúgy, menta Irodalmi körökben Heinrich Heinével éS másokkal.

Liszt 1883-ban irt NYÍLT levele a Gazette de Hongrie részére. [3] ... [link] ...

Továbbá:

. Hector Berlioznak címzett úti levele.

A sajnálat érzésével írom Önnek e sorokat, mivel elterjedt a pletyka, hogy állítólag zsidóellenes lennék; ezért kötelességemnek tartom, hogy e Elküldve Hirt kiigazítsam. Általánosan ismert, hogy Sok, a Zenei világban kiemelkedő izraelitával, főként Meyerbeerrel, a kölcsönös tisztelet éS Barátság talaján álltam, ugyanúgy, menta Irodalmi körökben Heinrich Heinével éS másokkal.

Liszt 1883-ban irt NYÍLT levele a Gazette de Hongrie részére. [3]



"

2014. júl. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!