Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a bajuk az embereknek a...

Mi a bajuk az embereknek a zsidókkal?

Figyelt kérdés

Sokaktól hallom (sajnos elég gyakran), hogy erről is a zsidók tehetnek, utálják a zsidókat, gyakran mondják:HÜLYE ZSIDÓ meg még ilyenek.

És én ezt egyszerűen nem értem. Ismerek zsidókat és teljesen rendes,normális emberek (dolgoznak,kedvesek,nincs is sok pénzük) és én meg nagyon jóba vagyok velük. Nagyon rossz amikor az emberek jönnek a zsidós szövegeikkel mert nem tudom felfogni, hogy,hogy lehetnek ilyenek.



2012. márc. 4. 15:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/84 anonim ***** válasza:
23%

"Tanulhatnánk tőlük , talán mis is vinnénk valamire."


Nem hiszem hogy az önzés, a pénz,- és hatalom éhség, valamint más emberek megnyomorításával kéne vinnünk valamire.

2012. márc. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/84 anonim ***** válasza:
65%

Az önzés, a pénz,- és hatalom éhség a többi embernél is megvan , nem hiszem , hogy zsidó sajátosság lenne. Viszont a zsidó családoknál alapvető dolog a gyerekek taníttatása . Többek között, ezért is ők vannak mindenhol vezető pozíciókban.

Ezt pl. megtanulhatnánk...

2012. márc. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/84 anonim ***** válasza:
6%
2012. márc. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/84 anonim ***** válasza:
82%

Első válaszolók közt voltam (történelmi magyarázattal), viszont olvasva a további válaszokat azt tanácsolom a kérdezőnek, hogy mindent alapos kritikával fogadjon. Egy válaszoló belinkelt egy egyértelműen NEM objektív, gyűlöletkeltő, gyűlölködő, rosszmájú szöveget. Ilyeneket csak nagy óvatossággal érdemes elolvasni, pláne elhinni.


Ezenfelül azt is érdemes figyelembe venni -amit úgy tűnik sokan képtelenek felfogni-, hogy a zsidók is pont ugyanolyan emberek, mint bárki más ezen a földön. Csupán kultúrájukban, szokásaikban térnek el, de az alapvető emberi hajlamok, vágyak ugyanazok. Így nyilván ők is többek közt az anyagi jólétet tartják szem előtt (ki nem?), a családi kötelékkel együtt. (Érdemes megjegyezni, hogy a zsidó vallásúak közt fordul elő a legkevesebb válás.)

Nincs semmiféle "zsidó pénzéhség", vagy egyéb hasonló jelenség, csupán értenek ahhoz, amit csinálnak és ezt eredményesen teszik. Nem kell gyűlölködni, a keményen dolgozó embernek -aki tegyük fel nem 0-ról indul- ugyanannyira megvan az esélye arra, hogy a gazdasági elit tagja legyen, mint bármelyik zsidónak. Ez nem egy zártkörű csoport...

2012. márc. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/84 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszi a választ!

Utolsó köszi a figyelmeztetést ;).

2012. márc. 5. 18:07
 26/84 anonim ***** válasza:
42%

Kossuth, Petőfi, Kölcsey, Berzsenyi, Széchenyi a zsidókról


Kossuth Lajos: Az iparkodással egybeköttetett erkölcsiségnek valóságos mételyei


»A megyénkben tanyát vert sok zsidó, valamint az iparkodással egybeköttetett erkölcsiségnek valóságos mételye, úgy a földművelő népnél, amellyel legszorosabb egybenköttetésben él, súlyos ostora, a bővelkedésnek telhetetlen sírja, iparkodásának rothasztó nyavalyája. Vallásának különössége, nyelvének minden mások előtt érthetetlen volta századok óta megtartott anélkül, hogy azon nemzetekkel — kiknek közepette — mint a növény tápláló nedvét elszívó gomba — él, egybeolvadott, vagy a nationalismushoz tsak egy gondolattal is közelített volna. Egész helységeket tudok, hol a szegény földművelő nép nem magának, de a kortsmáros zsidónak szánt, vet és arat. Nints azon törvény, melynek célját, végét a fortélyos zsidó kijátszani ne tudná — valamint nints egy tsalás, nints egy tolvajlás, amely zsidó orgazdára, biztatóra, titkolóra ne találna.« (Értekezés az éhínségek okairól (1828))


Kölcsey Ferenc: Ahol megszaporodnak, a nép elszegényedik, az ország összeomlik


»Az adózó nép szegénységének veszedelmesebb forrása nem lehet, mint a zsidók szemlátomást való szaporodása. Mely országban a zsidók megszaporodnak, az vagyoni végromlás szélén áll.« (A szatmári adózó nép állapotárul (1830))


Berzsenyi Dániel: A nép demoralizált népcsalóiktól és orgazdáiktól szenved


»Tisztelet, becsület a becsületes zsidóknak; de meg kell vallani, hogy a szegény falusi zsidók többnyire oly egészen demoralizált népcsalók és orgazdák, hogy azokat a nép között megszenvedni, vagy még azokkal bort és húst árultatni csupa veszedelem, mert így éppen alkalmat adunk nekik az orgazdaságra, s lehet félni, hogy így azok napról napra szorosabb szövetségbe keveredvén zsiványainkkal, azokat még oly rablásra is vezetik, milyenről azok gondolkodni sem tudtak volna, melyre pedig nálunk már vagynak is példák.« (A magyarországi mezei szorgalom némely akadályairul (1833))


Gróf Széchenyi István: Az angolok és franciák egyenjogúsíthatták őket, mi nem


»Az angol nemzet egyenjogúsíthatta a zsidó fajt. Mert ha például én egy palack tintát töltök egy nagy tóba, azért annak a vize nem romlik el és mindenki ártalom nélkül megihatja. A nagy angol elemben a zsidó elvegyülhet. Ugyanez áll Franciaországra nézve is. De ha a magyar levesbe az ember egy palack tintát önt, megromlik a leves, és azt nem eheti meg az ember. Más példát is hozok fel. Egy bárkában ülök, és abban van a gyermekem és másnak a gyermeke, és a bárkába bejön a víz, s előttem apodictice áll, hogy e két gyermeket benn nem tarthatom. Az igaz, hogy ha a magamét lököm ki, és a másikat benntartom, azt az újságban fogják hirdetni. De bíz én inkább a magam gyermekét tartom meg, és a másikat lököm ki. E tekintetben tehát a liberalizmus egyenesen a nemzet rovására történik. És az nem vélekedés, mert apodictice, számszerűen be lehet bizonyítani, hogy minden ilyenféle kedvezés csorba a nemzetiségre nézve.« (Beszéde a Felsőházban (1844. október 1.))


Petőfi Sándor: Emberbarát vagyok, de a mi ronda, csak ronda az, hiába!


»Dicsekedés nélkül szólva, a legnagyobb emberbarátok egyike vagyok s tisztelem, becsülöm a zsidókat, de már a kocsmákból csak kikergetném őket pokolig, mert a mi ronda, csak ronda az, hiába!« (Úti levél Kerényi Frigyesnek (1847. július 12.))

2012. márc. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/84 anonim ***** válasza:
63%
Már nem az 1800-as években élünk...
2012. márc. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/84 anonim ***** válasza:
56%

"Ezenfelül azt is érdemes figyelembe venni -amit úgy tűnik sokan képtelenek felfogni-, hogy a zsidók is pont ugyanolyan emberek, mint bárki más ezen a földön"

Igen, ezt pont hogy a zsidók nem képessek felfogni, ugyanis a zsidók nem emberek, hanem "isten választott fiai". Legalábbis ezt szeretnék hinni, és aki nem zsidó azt állatnak tartják és gójnak nevezik.

2012. márc. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/84 anonim ***** válasza:
55%

Mr.Paranoia !

Voltál mostanában Izraelben ? Ez ma már nem így van.

Ez a szemlélet pontosan megegyezik , azzal amit a magyarról tartanak : a "csikós-gulyás"-nemzet.

2012. márc. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/84 anonim ***** válasza:
46%
Nem voltam ott, de ismerek egy zsidó családot akik így gondolkodnak. De ha nem hiszed ajánlom figyelmedbe a Vidám vasárnap c. magyargyűlölő, izrael imádó műsort.
2012. márc. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!