Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a bajuk az embereknek a...

Mi a bajuk az embereknek a zsidókkal?

Figyelt kérdés

Sokaktól hallom (sajnos elég gyakran), hogy erről is a zsidók tehetnek, utálják a zsidókat, gyakran mondják:HÜLYE ZSIDÓ meg még ilyenek.

És én ezt egyszerűen nem értem. Ismerek zsidókat és teljesen rendes,normális emberek (dolgoznak,kedvesek,nincs is sok pénzük) és én meg nagyon jóba vagyok velük. Nagyon rossz amikor az emberek jönnek a zsidós szövegeikkel mert nem tudom felfogni, hogy,hogy lehetnek ilyenek.



2012. márc. 4. 15:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/84 Pro Patria ***** válasza:
7%

"Azon nem lepődtem meg, hogy nem válaszoltál arra, hogy Kossuth mivel vádolta Görgeyt, illetve, hogy politikai megfontolásaiból vesztes csatába küldte volna."

1) Görgei i-vel írta a nevét, és haláláig ezt használta, tartsuk mi is tiszteletben.

2) Kossuth nem volt katona, hanem egy eszmei vezető. Nem volt tisztában a hadszíntér valóságával, és úgy gondolta, máskor is sikerült már vesztes helyzetből eljutni egészen Bécsig, most sem szabad feladni. Nem volt igaza, de emiatt nem vádolható hazafiatlansággal vagy erkölcstelenséggel.


"Ezzel pedig úgy gondolom Kossuth "hős hazafi", és "angyalian őszinte" státuszát elvettük."

- Pedig kevés olyan hazafi volt, mint Kossuth, talán olvass utána egy kicsit az életútjának. Ajánlott irodalom: Új Képes Történelem könyvsorozat 6. kötete, Nemzet születik.


"Úgy tűnik nem értetted mit írtam, illetve mégsem is mered a -szerintem- alapvető tényezőt. Miért vannak századok óta zsidók a gazdasági, pénzügyi és banki szektorban? Szerinted ocsmány gaztettek által, és a kizsákmányolásra élveznek -már bocsánat-. Ez pedig természetesen nem igaz."

- Igen, természetesen nem igaz, hiszen a zsidók az anyatejjel szívják magukba a jóságot, és Nobel-díjjal születnek. Na, az ilyenek után kicsit képmutató tőled azt állítani, hogy "a zsidók is ugyanolyan embereknek tartják magukat".


"A zsidóknak ez a szféra "jutott". Jó pár száz éve, amikor még a zsidókra ELTÉRŐ VALLÁSUK miatt tekintettek alábbvalóként, nem engedték őket letelepedni, csupán un. gettókba (pl Rajna mentén), elszigetelt településekre."

- Érdekes, az Árpád-kori muszlimok, vagy a kazár zsidók beolvadtak a magyar nemzetbe.

A protestáns németek, az ortodox románok és szerbek is.

Lehet, mégis a zsidókban kell keresni a hibát, amiért ők nem asszimilálódtak?


"Ez az életforma pedig bennük maradt, ezért voltak a legsikeresebb és jólmenő bankok vezetői zsidók. Semmi illegalitás, semmi tolvajlás, ezt Európa kényszerítette rájuk, és most ez a helyzet."

- Ja, Európa kényszerítette a Fuggerekre, hogy lecsapolják a felvidéki rézbányákat. Valahogy nem tudok könnycseppet hullatni miattuk. Azért sem, ahogy Szerencsés elsikkasztotta a pápai támogatást.


"Ők váltak a gazdasági elitté, minden európai országban jelen voltak, így természetessé vált, hogy ők a bűnbakok mindenért."

- Bűnbakok. Véletlenül sem a kamatos kamataik, a tisztességtelen üzleteik, a pénz utáni sóvárgásból adódó ravaszságuk miatt. Elő se fordulhat, hogy azért utálták meg a zsidókat, mint amiért ma is utálják az uzsorásokat, meg a sikkasztókat, a tisztességtelen üzletkötéseket. (Sukorói telekcsere, club aliga, Törökbálint - ma is ezt csinálják, és ma is károsítják az államot saját vagyonuk halmozása okán, hogy a holokauszt kárpótlásokat az utolsó masinisztától is, már ne is említsem...)


"Nem kell megkezdened a felzárkóztatást, csupán a történelmet kell megvizsgálnod... Minden tettre kell egy ürügy, ami jó színben tünteti fel a cselekedetet, még ha az nem is jó. Minden hibára kell egy okot találni, ráfogni valamire. Ez egyértelmű akár ma, akár 500 évvel ezelőtti országról beszélünk."

- Inkább te ne beszélj nekem erről. Fogadok, hogy egyetlen országgyűlési felszólalást sem olvastál Deáktól, Kazinczytól, Széchenyitől, Wesselényitől, Kölcseytől, Vörösmartytól, és a többi reformkori nagy személyiségtől. És akkoriban még nem a médiának színészkedtek. A Tóra és a holokauszt mellett talán nem ártana róluk is olvasni, és nem szemellenzővel azt mondani: "a zsidók csak ártatlan bűnbakok, akiket tehetségük miatt utálnak, hiszen génjeikben van a jószándék".

2012. márc. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/84 anonim ***** válasza:
81%

"Kossuth nem volt katona, hanem egy eszmei vezető. Nem volt tisztában a hadszíntér valóságával, és úgy gondolta, máskor is sikerült már vesztes helyzetből eljutni egészen Bécsig, most sem szabad feladni. Nem volt igaza, de emiatt nem vádolható hazafiatlansággal vagy erkölcstelenséggel"

Nem vádolom hazafiatlansággal, se erkölcstelenséggel, csupán nem kell úgy tekinteni rá, mint valami szentre, aki csak igazat mondott.


"Pedig kevés olyan hazafi volt, mint Kossuth, talán olvass utána egy kicsit az életútjának. Ajánlott irodalom: Új Képes Történelem könyvsorozat 6. kötete, Nemzet születik."

Hazafi volt, nem vitatom. Csak ne istenítsük már.


"Igen, természetesen nem igaz, hiszen a zsidók az anyatejjel szívják magukba a jóságot, és Nobel-díjjal születnek. Na, az ilyenek után kicsit képmutató tőled azt állítani, hogy "a zsidók is ugyanolyan embereknek tartják magukat"."

Nem értesz. Ki beszélt arról, hogy a zsidók jószívűek, rendesebbek mint mások? Nem mondtam ilyet, olvass vissza. Azt mondtam, hogy számukra természetessé vált, hogy pénzügyekkel foglalkoznak, és hát ugye ahogy tudjuk idővel az lett a legjövedelmezőbb. Ha a múlt vezetői tudták volna ezt, akkor nem engedték volna be őket arra a szektorra sem.


"Érdekes, az Árpád-kori muszlimok, vagy a kazár zsidók beolvadtak a magyar nemzetbe.

A protestáns németek, az ortodox románok és szerbek is.

Lehet, mégis a zsidókban kell keresni a hibát, amiért ők nem asszimilálódtak?"

Hiba, hogy nem asszimilálódtak? Oh, ha így állunk, akkor a Szlovákiában élő magyarokat miért ösztönözzük magyarságuk megtartására?


" Ja, Európa kényszerítette a Fuggerekre, hogy lecsapolják a felvidéki rézbányákat. Valahogy nem tudok könnycseppet hullatni miattuk. Azért sem, ahogy Szerencsés elsikkasztotta a pápai támogatást. "

Európába kerülsz, szinte semmihez nem adnak jogot, elszigetelt gettókban élsz, földed nem lehet. Hogy élsz meg? Tanulsz, és azt jövedelmezteted bankárkodással, kereskedéssel. NINCS MÁS út. Gondolom a Fuggerek is így jutottak el ide. Nem mondom, hogy becsületes amit csináltak, meg hogy szép dolog, de az emberek 90%-át nem érdekelné a becsület, ha meggazdagodhat, legyen az zsidó, vagy keresztény. Pláne, hogy nem sok fűzi az esetleg ezáltal rosszul járó országhoz.



"Bűnbakok. Véletlenül sem a kamatos kamataik, a tisztességtelen üzleteik, a pénz utáni sóvárgásból adódó ravaszságuk miatt. Elő se fordulhat, hogy azért utálták meg a zsidókat, mint amiért ma is utálják az uzsorásokat, meg a sikkasztókat, a tisztességtelen üzletkötéseket. (Sukorói telekcsere, club aliga, Törökbálint - ma is ezt csinálják, és ma is károsítják az államot saját vagyonuk halmozása okán, hogy a holokauszt kárpótlásokat az utolsó masinisztától is, már ne is említsem...)"

Pénz utáni sóvárgás, jajj nekem, a gonosz zsidók! Szeretik a pénzt! Oh, a bűűn, a fájdalom! Ha te meg tudnád tenni, hogy milliókat halmozol fel magadnak, családodnak, nem tennéd? Ha nem, akkor gratulálok, a 3% tagja vagy. A maradék 97 szó nélkül zsebre vágná. Mindenki szem előtt tartja az anyagi jóllétet, a zsidók csupán jobban értenek a pénzügyekhez, így könnyebb dolguk van.

Holokauszt kárpótlás: Ment már oda hozzád zsidó pénzt kérni, mert meghaltak a szülei valamelyik táborban? Hozzám még nem jött. Én nem támogattam őket anyagilag, és nem is érzem szükségét jelenleg. (Amúgy ha 6 milliót ölnének meg a Te honfitársadból, te teljesen rendben lennél vele utána, mi?)


"Inkább te ne beszélj nekem erről. Fogadok, hogy egyetlen országgyűlési felszólalást sem olvastál Deáktól, Kazinczytól, Széchenyitől, Wesselényitől, Kölcseytől, Vörösmartytól, és a többi reformkori nagy személyiségtől. És akkoriban még nem a médiának színészkedtek. A Tóra és a holokauszt mellett talán nem ártana róluk is olvasni, és nem szemellenzővel azt mondani: "a zsidók csak ártatlan bűnbakok, akiket tehetségük miatt utálnak, hiszen génjeikben van a jószándék".

Sajnos olvastam országgyűlési felszólalásokat, főleg Kossuthé tetszett.

[link]

Valóban nem színészkedett, a beszéd valami zseniális. Ilyen ördögien jól megfogalmazott, rafinált, manipulatív szöveget rég láttam.

Kommented vége pedig badarság, sehol sem állítottam, hogy "génjeikben van a jószándék", mert nincs. Senkinek a génjeiben nincs jószándék, az a legritkább emberi tulajdonság...

2012. márc. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/84 Pro Patria ***** válasza:
13%

"Kossuth nem volt katona, hanem egy eszmei vezető.[...]

-> Nem vádolom hazafiatlansággal, se erkölcstelenséggel, csupán nem kell úgy tekinteni rá, mint valami szentre, aki csak igazat mondott."

- Tudsz talán olyan embert mondani, aki mindig igazat mondott?

Egyébként ez a zsidókról mondott véleményének súlyát nem csökkenti, pláne hogy más neves reformkori személyiségek is egy véleményen voltak vele.


"Pedig kevés olyan hazafi volt, mint Kossuth, talán olvass utána egy kicsit az életútjának. Ajánlott irodalom: Új Képes Történelem könyvsorozat 6. kötete, Nemzet születik.

-> Hazafi volt, nem vitatom. Csak ne istenítsük már."

- Miért, mi kifogásod van ellene? Egyébként nem hiszem, hogy itt bárki is isteni magasságokba emelte volna.


"Igen, természetesen nem igaz, hiszen a zsidók az anyatejjel szívják magukba a jóságot, és Nobel-díjjal születnek. Na, az ilyenek után kicsit képmutató tőled azt állítani, hogy "a zsidók is ugyanolyan embereknek tartják magukat".

-> Nem értesz. Ki beszélt arról, hogy a zsidók jószívűek, rendesebbek mint mások? Nem mondtam ilyet, olvass vissza."

- Megtettem:

1-es példa: "Ez persze annak az eredménye, hogy pénzügyek és gazdaság terén sokkal tehetségesebbek voltak."

2-es példa: "Szerinted ocsmány gaztettek által, és a kizsákmányolásra élveznek -már bocsánat-. Ez pedig természetesen nem igaz." -> Természetesen?? Hogyhogy, mitől olyan "egyértelmű", hogy "ők nem ilyenek".


Az is feltűnő, hogy szerinted "Ha csak egy több mint 2000 év utáni visszatérés saját hazájukba egy icipici föld jogos kisajátításával nem számít annak" -> de arra már nem válaszolsz, hogy akkor miért háborodik fel mindenki, amikor a magyarok jog szerint követelik például Erdélyt, ahol a románok csak bevándorlók, és a magyar lakosság a legnagyobb városokban (Arad, Temesvár, Nagyvárad, Kolozsvár, Marosvásárhely, stb.) addigi masszív többségéből a ’70-es évek tervszerű, százezres román betelepítések okán került kisebbségbe.


"Azt mondtam, hogy számukra természetessé vált, hogy pénzügyekkel foglalkoznak, és hát ugye ahogy tudjuk idővel az lett a legjövedelmezőbb. Ha a múlt vezetői tudták volna ezt, akkor nem engedték volna be őket arra a szektorra sem."

- Ja, véletlen, hogy már anno Jézus is a pénzzel való üzérkedésük miatt kergette ki őket a templomból...

Egy idézettel válaszolnék:


"Az Isten, a te Urad meg fog téged áldani, ahogy azt neked megígérte. Sok népnek fogsz te kölcsönözni és senkitől sem kell kölcsönkérned."


Jacques Attali írja a "Les Juifs, le monde et l'argent, Éditions Fayard" könyvében, hogy a héberek kezdettől fogva "jó hírnek" tekintették a hitelekből való gazdagodást, hiszen a felhalmozódó vagyon lehetővé teszi, hogy "megjavítsák a világot". (-> Judaizálják.)


"Érdekes, az Árpád-kori muszlimok, vagy a kazár zsidók beolvadtak a magyar nemzetbe.

A protestáns németek, az ortodox románok és szerbek is.

Lehet, mégis a zsidókban kell keresni a hibát, amiért ők nem asszimilálódtak?

-> Hiba, hogy nem asszimilálódtak? Oh, ha így állunk, akkor a Szlovákiában élő magyarokat miért ösztönözzük magyarságuk megtartására?"

- Na álljon csak meg a menet! Ők ott otthon vannak. Nem idegen emigránsok.


"Ja, Európa kényszerítette a Fuggerekre, hogy lecsapolják a felvidéki rézbányákat. Valahogy nem tudok könnycseppet hullatni miattuk. Azért sem, ahogy Szerencsés elsikkasztotta a pápai támogatást.

-> Európába kerülsz, szinte semmihez nem adnak jogot, elszigetelt gettókban élsz, földed nem lehet. Hogy élsz meg? Tanulsz, és azt jövedelmezteted bankárkodással, kereskedéssel. NINCS MÁS út. Gondolom a Fuggerek is így jutottak el ide."

- Jah. "Gondolod". Azt már induláskor elveted, hogy bármiben rosszak lennének. Szegény, sokat szenvedett, ártatlan zsidók rá voltak kényszerítve, hogy elsikkasszák a pénzt, kifosszák a rézbányákat, százezres összerabolt vagyon nélkül nem tudtak megélni. Egyszerűen nem volt más út előttük, mint a lopás, uzsoráskodás, sikkasztás...


"Pláne, hogy nem sok fűzi az esetleg ezáltal rosszul járó országhoz."

- Persze más esetekben nagyon tudták harsogni, hogy "ők is az adott néphez tartoznak"...:)


"Pénz utáni sóvárgás, jajj nekem, a gonosz zsidók! Szeretik a pénzt! Oh, a bűűn, a fájdalom! Ha te meg tudnád tenni, hogy milliókat halmozol fel magadnak, családodnak, nem tennéd? Ha nem, akkor gratulálok, a 3% tagja vagy. A maradék 97 szó nélkül zsebre vágná. Mindenki szem előtt tartja az anyagi jóllétet, a zsidók csupán jobban értenek a pénzügyekhez, így könnyebb dolguk van."

- Hmm-hmm. Tehát az teljesen rendben van, hogy uzsoráskodtak, csaltak, üzérkedtek, és a többi ember csupán azért nem csinálta, mert "nem értettek hozzá". Hihető.


"Holokauszt kárpótlás: Ment már oda hozzád zsidó pénzt kérni, mert meghaltak a szülei valamelyik táborban? Hozzám még nem jött."

- Ó, nem. Ők nagyban csinálják ezt.:)


"(Amúgy ha 6 milliót ölnének meg a Te honfitársadból, te teljesen rendben lennél vele utána, mi?)"

- Miért, a Délvidéken több tízezer civil lemészárlása (a legkegyetlenebb, középkort idéző barbár módszerekkel), az mi volt?

Hadd idézzek egy szemtanút!:

"Voltak akiket kettéfűrészeltek vagy karóba húztak, másokat elevenen elégettek vagy eltemettek. Egyeseknek leszaggatták a körmüket, felhasogatták a bőrüket, majd besózták. Láttam egy csecsemőfejet a falhoz vágva, az agyveleje szét volt loccsanva. Az egyik asszony terhes volt, mikor kitaposták belőle a gyereket. Sok esetben meggyfabotra kötött tízkilós ólommal verték agyon az áldozatokat; volt, akinek az orra is leszakadt az ütéstől. Legtöbbjüknek azonban egyszerűen csak fejszével levágták a fejét. Az asszonyok sírva keresték fiaikat, férjüket a holttestek között. Mindenütt vértócsában feküdtek az emberek. Szörnyű látvány volt"

- Teleki Júlia


Vagy Erdélyben az etnikai vérengzések? 1848-ban, 1919-ben, 1944-ben újra és újra (míg magyar oldalról nem)?


Az amerikaiak tudatos bombázása civilek ellen? (Vagy akár a drezdai gyújtóbombázás, hova tovább, az atombomba?)

A szovjetek által elhurcolt nők, leányok, gyermekek, idős nénik és bácsik százezrei, málenkíj robotra, a gulágokra, mint "hadifoglyok"?


(Megjegyzem: a zsidók az utolsó menórát is elszámoltatták, de mi mikor kaptuk vissza akár a törökök, akár az oroszok által elhurcolt kincseinket? 1945-ben az ország vagyonának - régiségek, kincsek, állatállomány, ingatlanok - összesen 40%-a veszett el!)


De ne csak a magyar történelemre menjünk.

Látom, jól beléd nevelték, hogy egy humánus, minta állampolgár szófogadóan elmorzsol egy könnycseppet, hacsak meghallja a "holokauszt" szót, hiszen ez példátlan, és megbocsáthatatlan, maga a Sátán műve, és a bűne sosem fakul el, sőt, öröklődik!

De nézzünk csak körül egy kicsit!

Persze, a gyerekek már kiskorukban megtanulják az ilyen szavakat, mint "6 millió", "Auschwitz", de soha nem is hallottak és nem is fognak hallani a többi népirtásról, mert azokról nem kell annyit beszélni, nehogy rontsák ennek az egynek az "egyediségét".


Példának pl. a napjainkban is tartó Darfuri népirtás (eddig 400 ezer halott)

A kilencvenes évekből a ruandai népirtás (800 ezer halott)

és szintén az időben a szomszédunkból a srebrenicai mészárlás (8 ezer halott).

A gulágról nem is beszélek, mert ott még megbecsülni is lehetetlen pontosan, csak a magyarokból kb 300 ezer magyar ember halt meg ott.

De ha már ehhez a korhoz és helyszínhez értem, akkor ott a Holodomor (6-10 millió halott).

De említsük meg Kambodzsából a Vörös Khmereket (2 millió halott).

A japánok sem tétlenkedtek a 731-es alakulattal (600 ezer halott)

Örmény népirtás (800 ezer halott)


Vagy beszéljünk inkább Cortez-ről, Pizzaro-ról?

Esetleg az amerikai telepesekről, és rezervátumokról?

Egész kultúrák pusztultak el nyom nélkül, felbecsülni sem lehet a kiirtottak számát, de több százmillióra tehetőek!

Hogy a különböző afrikai népcsoportok, vagy a több millió bengáli ember tudatos, tervszerű kiirtását, "lecsapolását" már csak említésszerűen elevenítsem fel...

De az egykori gyarmatok történelméből egyébként még lehetne bőségesen szemezgetni ilyeneket.


Arról se szívesen beszélnek az amerikaiak, hogy ők ugyanígy koncentrációs táborokba zárták a saját, meghonosodott, japán származású amerikai állampolgáraikat a második világháború alatt. Na meg a már említett atombombák, amit nem hadsereg-összpontosításokra, megerődített védvonalakra, esetleg nagy katonai depókra, hanem sima civil városokra dobtak.


És mondanom sem kell, hogy Drezdával kapcsolatban csak azokat a "kutatásokat" fogadják szívesen, amik minimalizálják a halottak számát 20-30 ezerben, miközben több százezer áldozat lehet a valós szám.

A legviccesebb az egészben, hogy olyan tébolyult világban élünk, hogy az alábecsült drezdai mészárlásról készült fényképeket, amik hullahegyeket ábrázolnak, sok esetben felhasználják holokauszt cikkek illusztrálására...


Ehhez ennyit szerettem volna hozzáfűzni.


---------


"Inkább te ne beszélj nekem erről. Fogadok, hogy egyetlen országgyűlési felszólalást sem olvastál Deáktól, Kazinczytól, Széchenyitől, Wesselényitől, Kölcseytől, Vörösmartytól, és a többi reformkori nagy személyiségtől. És akkoriban még nem a médiának színészkedtek. A Tóra és a holokauszt mellett talán nem ártana róluk is olvasni, és nem szemellenzővel azt mondani: "a zsidók csak ártatlan bűnbakok, akiket tehetségük miatt utálnak, hiszen génjeikben van a jószándék".

-> Sajnos olvastam országgyűlési felszólalásokat, főleg Kossuthé tetszett."

- Sajnos? Mi nem tetszett Széchenyi, Deák, Kölcsey, esetleg Wesselényi felszólalásaiból?


" [link]

Valóban nem színészkedett, a beszéd valami zseniális. Ilyen ördögien jól megfogalmazott, rafinált, manipulatív szöveget rég láttam."

- Mi a bajod a fenti beszéddel? Magának kért pénzt, vagy a honvédség felállítására Jellasics falvakat gyújtogató serege ellen?

2012. márc. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/84 Pro Patria ***** válasza:
29%

"Sukorói telekcsere, club aliga, Törökbálint - ma is ezt csinálják, és ma is károsítják az államot saját vagyonuk halmozása okán, hogy a holokauszt kárpótlásokat az utolsó masinisztától is, már ne is említsem...)

-> Pénz utáni sóvárgás, jajj nekem, a gonosz zsidók! Szeretik a pénzt!"

- És azt meg tudod mondani, hogy a fent említett ügyekben miért mindig "izraeli befektetők" szerepelnek, nem portugálok, dánok, észtek?

2012. márc. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/84 anonim ***** válasza:
38%

# 41 Időpont 03-07 20:56

"Ja, Európa kényszerítette a Fuggerekre, hogy lecsapolják a felvidéki rézbányákat."

A Fuggereknek semmi közük a zsidókhoz . Alig hinném, h találsz a neten olyan oldalt, ahol a "Fugger" név is és a szó, hogy "zsidó" is elôfordul.

"Azért sem, ahogy Szerencsés elsikkasztotta a pápai támogatást. "

Ez egész egyszerûen hazugság, urban legend. Olvass utána, de a metapedia - labanc - hunhír - jovonk - echotv stb-nél hitelesebb forrásból.

Mire Szerencsés 1524-ben alkincstárnok lett, már nem volt mit lopni, sikkasztani, amit lehetett, az "országnagyok" már rég ellopták, elsikkasztották.

2012. márc. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/84 Pro Patria ***** válasza:
39%

"A Fuggereknek semmi közük a zsidókhoz."

- Az érdekes, mert ennek ellenére ott van a neveik között a Jakob, vagy a magángyűjteményükben talált ókori héber írások.


"Alig hinném, h találsz a neten olyan oldalt, ahol a "Fugger" név is és a szó, hogy "zsidó" is elôfordul."

- Ne maradjak adós:

"Szerencsés, a Fuggerek rokona, Thurzó Elek (körmöci kamarai gróf és főkomornokmester, majd főkincstárnok, 1523-1525 között tárnokmester, végül országbíró) helyetteseként Mária királyné legszűkebb bizalmi köréhez tartozot"

- Azaz még rokonságban is álltak egymással.


Jah, és az semmit nem befolyásol, hogy Szerencsés közvetlenül a csata előtt mit csinált, vagy mit nem csinált. Hadd idézzek még egyet:

*Kevéssel a mohácsi vész előtt Szerencsés meghalt.„Halála órájában, sok zsidó előtt, sírás és imádkozás közt megbánta bűneit, és bűnbánatban halt meg”.

Kohn Sámuel írja róla: „Más időben, más emberek közt az ország ügyének tán hasznára válhatott volna; e rothadásnak indult viszonyok közt azonban határozottan ártott neki. Nem volt se jobb, se roszszabb azon országnagyoknál, kiknek társaságába és fondorlatai közé jutott... Ő szintúgy, mint azok, erkölcstelen volt, s az ország kárán szerzett kincseket... tivornyázva tékozolta el... Kebelében csak egy jobb érzület élt, mely más körülmények között dicséretére vált volna: amaz állhatatosság, mellyel zsidó hitfelein csüggött... Példája mintegy ama nem éppen ritka embereknek, kik azt hiszik, hogy néhány cselekvés által minden egyéb gaztettüket jóvátehetik.”*

2012. márc. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/84 anonim ***** válasza:
81%

a kérdés feltevöje hiába tanult történelmet,akár az érettégiig is,abban ugy todom vallási téma nem szerepel

Jésust aki zsido volt,keresztre feszitette PONTIUS PILATUS

romai helytarto, de ezt a halált a ZSIDO emberek szavzták meg Barabás nevü gyilkos helyett

na ez igy le van egyszerüsitve,de innen kezdödött,hogy a kersztények haragudtak a zsidokra

ma ennek már semmi értelme..nem is értem a jobbik nevü pártot miért utálkozik annyira..

a zsidoság ma is nagyon összetarto egymást segitö..vallás

a világ nagyon gazdag zsido emberei sok pénzt adnak

Izraelnek,hogy fenn tarthassa magát a sivatag közepén !

semmi okunk haragudni rájuk,a családi kapcsolataikat is

tiszteletben tartják,nincs sok válás náluk,mert lehet a rabbihoz fordulni segitségért !

2012. márc. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/84 anonim ***** válasza:
41%

# 46 03-20 12:00


" "A Fuggereknek semmi közük a zsidókhoz."

- Az érdekes, mert ennek ellenére ott van a neveik között a Jakob"


Valóban érdekes meglátás, hogy mindenki, akinek neve Jakob, vagy más zsidó név, bizonyosan zsiidó. Pl a Joachim is zsidó név ( héberül יְהוֹיָקִים - jelentése: "akit az Örökkéveló felemel" ), így akkor

Joachim von Ribbentrop, 1938 és 1945 között a náci harmadik birodalom külügyminisztere is zsidó volt. LoL


" vagy a magángyűjteményükben talált ókori héber írások. "


Ha ez azt jelenti, hogy zsidók, akkor a Vatican is zsidó fennhatóság alatt áll, mert gyûjteményükben a Hotl-tengeri ( Qmráni ) tekercseken kívül is számos héber írás van


" "Szerencsés, a Fuggerek rokona, Thurzó Elek (körmöci kamarai gróf és főkomornokmester, majd főkincstárnok, 1523-1525 között tárnokmester, végül országbíró) helyetteseként Mária királyné legszűkebb bizalmi köréhez tartozot"

- Azaz még rokonságban is álltak egymással."


Rokonságban is álltak egymással, mármint Thurzó Elek körmöci kamarai gróf és a Fuggerek.

( Kár, hogy nem érettségiztél és így nem készítettek fel az olvasott szöveg megértésére. )


Tök mindegy, hogy Szerencsés mit mondott haldokolva, mit nem, amikor helyettes főkincstárnok lett, akkor a kincstárból már nem volt mit lopni, sikkasztani, mert a magyar urak minden lophatót, sikkaszthatót rég elloptak, sikkasztottak, amit a király nem költött el ostobaságokra ( fényûzésre ).

Pont azért nevezték ki Szerencsést, mert azt remélték, tud valamit tenni, de csodákra - természetesen - egy mégoly tehetséges zsidó sem képes.

Amúgy nem vitatom, hogy csirkefogászatban MÉLTÓ TÁRSA volt az akkori udvari köröknek.


Összefoglalva: azonkívül, amit # 47 03-23 20:02 írt, ez a bajuk az embereknek a zsidókkal. Márminthogy olykor hiányoznak az ismereteik, máskor meg nem tudnak olvasni, márminthogy az elolvasott ( kibetûzött ) szöveg értelmét felfogni.

2012. márc. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/84 Pro Patria ***** válasza:
40%

"A Fuggereknek semmi közük a zsidókhoz."

-> Az érdekes, mert ennek ellenére ott van a neveik között a Jakob

-> Valóban érdekes meglátás, hogy mindenki, akinek neve Jakob, vagy más zsidó név, bizonyosan zsiidó. Pl a Joachim is zsidó név ( héberül יְהוֹיָק

60;ים - jelentése: "akit az Örökkéveló felemel" ), így akkor Joachim von Ribbentrop, 1938 és 1945 között a náci harmadik birodalom külügyminisztere is zsidó volt."

- Csakhogy van különbség a héber eredetű nevek, és a tipikusan zsidók számára adott nevek között. A Jakob ilyen, a Mária és a József viszont az előbbi kategória.


"vagy a magángyűjteményükben talált ókori héber írások.

-> Ha ez azt jelenti, hogy zsidók, akkor a Vatican is zsidó fennhatóság alatt áll, mert gyûjteményükben a Hotl-tengeri ( Qmráni ) tekercseken kívül is számos héber írás van"

- A Holt-tengeri tekercsek a kereszténység részét képezik, evidens, hogy a Vatikán gyűjteményében szerepelnek.

Viszont magánszemélyek részéről sima, nem kereszténységgel kapcsolatos, ókori héber szövegeket gyűjtése már más eset.


"Szerencsés, a Fuggerek rokona, Thurzó Elek (körmöci kamarai gróf és főkomornokmester, majd főkincstárnok, 1523-1525 között tárnokmester, végül országbíró) helyetteseként Mária királyné legszűkebb bizalmi köréhez tartozot"

-> Azaz még rokonságban is álltak egymással.

-> Rokonságban is álltak egymással, mármint Thurzó Elek körmöci kamarai gróf és a Fuggerek."

- Hát ez erősen azon múlik, hova teszed a hangsúlyt. És te nyilván nem oda fogod:)


"Kár, hogy nem érettségiztél és így nem készítettek fel az olvasott szöveg megértésére."

- Kár, hogy 90% felett lett a történelem, és a nyelv és irodalom is ötös volt...


"Tök mindegy, hogy Szerencsés mit mondott haldokolva"

- Jah... Ha ő maga mondja, hogy össze lopott mindent, neked az se számít. Siralmas eset vagy:D


"Pont azért nevezték ki Szerencsést, mert azt remélték, tud valamit tenni, de csodákra - természetesen - egy mégoly tehetséges zsidó sem képes."

- Hisz, mint tudjuk, a "kiválasztottak" az anyatejjel szívják magukba a tehetséget...:)


"ez a bajuk az embereknek a zsidókkal. Márminthogy olykor hiányoznak az ismereteik, máskor meg nem tudnak olvasni, márminthogy az elolvasott ( kibetûzött ) szöveg értelmét felfogni."

- Kár, hogy az a másik kérdés, amit ide válaszul belinkeltem, mind történelmi tényadatokat, illetve a Tórából származó dolgokat sorakoztat fel...

2012. márc. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/84 anonim ***** válasza:
43%

# 49 03-27 12:22


"akinek neve Jakob, vagy más zsidó név, bizonyosan zsiidó."


Pl.: Jakob Schunn (Nagyszeben, 1691. augusztus 27. – ?, 1759. június 10.) erdélyi szász evangélikus szuperintendens ( püspök ) ( [link] ; [link] ) ugye?

Akkor Gábor Áronr is? Fura, a Magyar Zsidó Lexikon nem tud róla, pedig alig hinném, hogy szégyellték volna. Ha kieresztelkedett, az is benne szokott lenni. Mellesleg, anyja Hosszú Judit volt, a Judit tipikus zsidó név.

Nem sorolom a temérdek Jakob, Jakabot, Ábrahámot, Izsákot, akiknek semmi közük a zsidósághoz.


Ezügyben ajánlom még figyelmedbe: "A dinasztia alapítója Hans Fugger, aki szegény falusi takácsként költözött Augsburgba." - Fugger-család - [link]

Hans Fugger 1357-ben már szerpel az adónyilvántartásban, 1396-ben már az adófizetôk rangsorában elôkelô helyen. Fia már kereskedô, aztám így tovább. ( andol változat )

Még valami : Az alapító ifjabbik fia Jakob, ennek 3 fia közül legifjabb szintén Jakob. Zsidó családban kizárt, hogy fiú az apja nevét, sôt bárki életben levô vérokon nevét kapja. Egyszerûen nem engedik a hagyoanyok. Hát ennyi.


" -> Rokonságban is álltak egymással, mármint Thurzó Elek körmöci kamarai gróf és a Fuggerek."

- Hát ez erősen azon múlik, hova teszed a hangsúlyt. És te nyilván nem oda fogod:) "


Nem. CSAK attól függ, hogy tudsz-e magyarul? ( Bár elismerem, a mondat szerkezete nem szerencsés, ami ennél a címszónál különösen helytelen :D ( nem én írtam ) )

De ha bizonytalan vagy, ott van a KERESZTREFERFENCIA: megnézed Thurzó Elek-et:

Betlenfalvi Thurzó Elek (1490-1543) országbíró. - [link] itt csak üzleti kapcsolatok, a lap alján link: Thurzó család -> Thurzó Zsigmond [link]

"Thurzó Zsigmond (1465 körül – 1512. szeptember 12.) katolikus püspök és humanista.

A Fugger-családdal rokonságban álló Thurzó Márton fia."

A Thurzó család majd minden tagjánál találsz vmilyen utalást a Fugger rokonságra, közös üzletet méginkább.

Persze, csináltak disznóságot a Fuggerek: "... a szerződés dacára rézzel együtt ezüstöt is kivittek s midőn a csalás kiderült s elítélték 100.000 forintra, a cég 260.000 forintos ellenszámlát adott be s II. Lajos kénytelen volt ezt a követelést is elismerni.Jó képviselete volt a cégnek az országban: Fugger-leányt vett feleségül Thurzó György kamaragróf, ..." ( dr. Venetianer Lajos: A magyar zsidóság története - [link] )



Úgy tûnik, a hosszabb mondatok értelmezése nehézséget okkz, ezért megpróbálom világosabban:

Amikor Szerencsés helyettes főkincstárnok lett, akkor a kincstárból már nem volt mit lopni, sikkasztani. Azért nem volt, mert a magyar urak minden lophatót, sikkaszthatót rég elloptak, sikkasztottak. Csak azt nem, amit a király elvert ostobaságokra ( fényûzésre ).

Természetesen nem minden zsidó tehetséges ( ahogyan - bár tudom, ez hihetetlen - nem minden magyar ), de Szerencsés történetesen az volt, ezt már Spanyolországban is bizonyította. Ezért neveztette ki Thurzó.

Hogy csinát disznóságokat, nem kétséges, de nem a kincstár rovására, hanem korában, "maszek".


"- Kár, hogy az a másik kérdés, amit ide válaszul belinkeltem, mind történelmi tényadatokat, illetve a Tórából származó dolgokat sorakoztat fel..."


Nem tudom, mi lehetett, nem talaltam, mit sorakoztattál a Tórából, de félek, pont olyan alaposan, mint a Fuggerek, vagy rokonságuk.

Csak találgatok: a történelembôl

Pl hogy az 1848-49-es szabadságharcban a magyar zsidók számarányukhoz képest kétannyian voltak nemzetôrök, mint a nem-zsidók ( 100 zsidó közül 2, 100 nem-zsidó közül 1, zsidók össz több, mint 10 000-en ).

Esetleg Klapka tábornok és mások elismerô szavait a parancsnokságuk alatt a Magyar Szabadságért harcoló zsidók hôsiességérôl.

V késôbb az 1. vh-ban József fôherzeg ugyanerrôl.

Vagy, hogy a Nyugat íróit, költôit, kivált Ady Endrét milyen bôkezüen menedzselte (báró) Hatvany (Deutsch) Lajos.

Hogy a Nyugat alapítói, a XX.sz eleji irodalmi élet jelentôs szerplôi között hány zsidó volt,

Hogy hány olimpiai bajnokságot szereztek magyar zsidók Magyarországnak.

Ugye, ezeket soroltad?


Hogy a Tórával mit kezdtél, sejtelmem sincs.


Megjegyzem - bár félek, hiába - hogy a vitának általában NEM célja, hogy vki mindenáron ahhoz ragaszkodjon, hogy neki legyen igaza, v hogy megmutassa, mennyivel okosabb a többinál, hanem hogy valamit TISZTÁZZON.

Ehhez a legkisebb bizonytalanság esetén ALAPOSAN UTÁNA KELL NÉZNI az állításoknak, hogy eljussunk a tényekhez. Ha pedig ezek cáfolják korábbi véleményünket, tudomásul kell venni a tévedést ( ami emberi dolog, de ragaszkodni hozzá ostobaság - mondták a rómaiak 2000 évvel ezelôtt )


Ezesetben az alábbi tévedéseidre mutattam rá:

1) Abból, hogy valakinek az utóneve tipikus zsidó név, nem következik, hogy zsidó, még az sem, hogy valaha volt zsidó a családjában. Konkrétan, mint írtam

A FUGGEREKNEK SEMMI KÖZÜK A ZSIDÓKHOZ.

2) A Fuggerekkel nem Szerencsés állt rokonságban, hanem a Thurzó család, így Thurzó Elek is, vagyis a nehézkesre szerkesztett mondat megfejtése megis az, amit megadtam.

Örülök, ha segíthettem.

2012. márc. 28. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!