Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a bajuk az embereknek a...

Mi a bajuk az embereknek a zsidókkal?

Figyelt kérdés

Sokaktól hallom (sajnos elég gyakran), hogy erről is a zsidók tehetnek, utálják a zsidókat, gyakran mondják:HÜLYE ZSIDÓ meg még ilyenek.

És én ezt egyszerűen nem értem. Ismerek zsidókat és teljesen rendes,normális emberek (dolgoznak,kedvesek,nincs is sok pénzük) és én meg nagyon jóba vagyok velük. Nagyon rossz amikor az emberek jönnek a zsidós szövegeikkel mert nem tudom felfogni, hogy,hogy lehetnek ilyenek.



2012. márc. 4. 15:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/84 anonim ***** válasza:
33%
Tanultál történelmet?
2012. márc. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/84 anonim ***** válasza:
74%
kellett egy bűnbak.Amúgy a tőkések nagy része zsidó volt,és őket okolják mindenért,de ne felejtsük el erről az európaiak tehettek:Ez volt az egyetlen meló amit engedtek még anno a középkorban nekik.
2012. márc. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/84 anonim ***** válasza:
75%
Nekem sosem volt bajom velük, pedig már megöregedtem.
2012. márc. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/84 anonim ***** válasza:
70%
Csak az igen ostoba emberek élnek faji vagy vallási alapú előítéletekkel...
2012. márc. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/84 anonim ***** válasza:
43%

Megsúgom, a többségnek, aki zsidózik, nem is a zsidókkal, nem a népcsoporttal van baja. Ez egy szitokszó... ugyanolyan, mint a "b.zi", "cigány". Nem több, nem kevesebb.

Egyszer ez a szót használják gyakran, máskor másikat.

2012. márc. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/84 anonim ***** válasza:
81%

Kicsit vissza kell menni a történelemben, hogy ennek okait megértsük. Anno még vallási okokból nem voltak egyenlő felekként kezelve, így például nem lehetett földjük, rengeteg jogot megvontak tőlük. Az egyetlen megélhetési forma amit ki tudtak maguknak alakítani a kereskedés volt, illetve a pénzügyek, amihez ugye nem kell földterület. Ez nem változott a századok során, így amikor elértünk addig a pontig, hogy jogilag egyenlővé váltak a többi emberrel, ők lettek a legszakképzettebb, és legtapasztaltabb pénzügyi szakemberek, bankárok és egyéb hasonló területen foglalkozó profik.

Nincs itt semmiféle zsidó összeesküvés, zsidó háttérhatalom, csupán megszokták a rájuk kényszerített helyzetet, és most profitálnak belőle. Ez van.

Legtöbbjük keményen dolgozó, normális ember, mint bárki más. (Persze kivételek mindenhol vannak)

2012. márc. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/84 anonim ***** válasza:
73%

Utolsó vagyok, csak a kérdésre felejtettem el válaszolni :)

Az a bajuk az embereknek velük, hogy nem értik meg azt amit előbb leírtam, és ha valakinek kicsit is jobban megy, akkor azt már nem szerezhette becsületesen, és nem jogosan az övé.

Továbbá ahogy egy előző válaszoló már leírta, kell egy bűnbak is.

2012. márc. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/84 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat!
2012. márc. 4. 16:42
 9/84 anonim ***** válasza:
32%

"Tanultál történelmet?"


Ha tanul volna, szerinted kiír egy ilyen kérdést?

2012. márc. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/84 tetris ***** válasza:
81%
Talán egészen régről eredhet ez a fajta ellenszenv ez iránt a nép iránt. Mint tudjuk, a zsidó nép volt Isten választott népe. Talán ez lehetett az egyik oka, hogy a többi nép ezt zokon vette, hogy miért pont ők lettek a kiválasztottak, a kitüntetett nép. A másik okot már leírták a többiek.(kereskedés, bankok, stb)
2012. márc. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!