Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a bajuk az embereknek a...

Mi a bajuk az embereknek a zsidókkal?

Figyelt kérdés

Sokaktól hallom (sajnos elég gyakran), hogy erről is a zsidók tehetnek, utálják a zsidókat, gyakran mondják:HÜLYE ZSIDÓ meg még ilyenek.

És én ezt egyszerűen nem értem. Ismerek zsidókat és teljesen rendes,normális emberek (dolgoznak,kedvesek,nincs is sok pénzük) és én meg nagyon jóba vagyok velük. Nagyon rossz amikor az emberek jönnek a zsidós szövegeikkel mert nem tudom felfogni, hogy,hogy lehetnek ilyenek.



2012. márc. 4. 15:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/84 anonim ***** válasza:
84%

Közeli hozzátartozóm egyetemre jár Izraelbe és keresztény. A fiatalokat egyáltalán nem érdekli a vallás , származás.

Biztos , hogy van ott is kirívó viselkedés , de nem szabad általánosítani.

2012. márc. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/84 anonim ***** válasza:
87%

Mr.Paranoia:

Persze, a zsidók még mindig felsőbbrendűként tekintenek magukra, hogyne, gratulálok... És mégis hol élsz te ember? Nem egy zsidó ismerősöm van, tök jól el vagyok velük, nincs semmiféle felsőbbség-érzetük. Nyilván vannak radikálisok, de minden csoportban előfordulnak olyanok sajnos, ez alapján nem ítélhetsz felettük. Pláne, hogy a zsidóknál ezek a radikálisok elég kevesen vannak.


Az 1800-as évekből jött idézetekre pedig csak annyit, hogy a nagy hős Kossuth is hazudott mint a vízfolyás, hogy a saját irháját mentse. Mindenkire ráfogott az mindent, csak hogy jó fényben tűnjön fel. Ajánlom figyelmetekbe a Kossuth és Görgey kapcsolatának megvizsgálását, és hogy mekkora szemétségeket is művelt valójában a nagy hazafi.

A 840-es évek politikusainak pont kapóra jött, hogy lehet a bajokat a zsidókra fogni, ők is csak politikusok elvégre.

2012. márc. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/84 anonim ***** válasza:
15%

Így van, mindenről ők tehetnek, miattuk tört minden háború, és ki bűnhődött miattuk? MI!

Az ő kezükben van a világ összes bankja és tőzsdéje, ők a sárga veszedelem amit Nostradamus is megjósolt.

2012. márc. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/84 anonim ***** válasza:
81%

"Így van, mindenről ők tehetnek, miattuk tört minden háború, és ki bűnhődött miattuk? MI!

Az ő kezükben van a világ összes bankja és tőzsdéje, ők a sárga veszedelem amit Nostradamus is megjósolt."


Részben igazad van ... Azért vannak vezető pozíciókban , mert nem olyan tudatlanok , mint te .

2012. márc. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/84 anonim ***** válasza:
19%

"Persze, a zsidók még mindig felsőbbrendűként tekintenek magukra, hogyne, gratulálok..."


Gratulálhatsz, ez így van.


"És mégis hol élsz te ember?"


A valóságban, ellentétben veled, aki a média által kreált 'mátrixban' tengeted mindennapjaid.


"Nem egy zsidó ismerősöm van, tök jól el vagyok velük, nincs semmiféle felsőbbség-érzetük."


Ismersz párat, és akkor már az összeset ismered?


"Nyilván vannak radikálisok, de minden csoportban előfordulnak olyanok sajnos, ez alapján nem ítélhetsz felettük. "


Ezt is leírtam már párszor, csak a cionisták fölött ítélkezek.


"Pláne, hogy a zsidóknál ezek a radikálisok elég kevesen vannak."


Én meg azt mondom barna hajad van, és 2 mázsát nyomsz. Tényekkel nem bírod igazolni, hasraütés szerűen én is mondok bármit.

2012. márc. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/84 anonim ***** válasza:
66%

Alapvető kérdés , hogy kit nevezünk zsidónak ?

Ilyen emberfaj már évezredek óta nincs , mert az a zsidó , akinek az anyja zsidó volt. Ugyanolyan (majdnem !) keveredések vannak a zsidó családokban is , mint akár a keresztényekében.

Nem találsz olyan keresztény családot se , ahol nem lett volna zsidó felmenő . Ez főként vonatkozik a nemesi családokra !

Vagy , a zsidót , az izraeli vezetésre érjük ? Azok meg inkább politikusok...

2012. márc. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/84 Pro Patria ***** válasza:
18%

"Az 1800-as évekből jött idézetekre pedig csak annyit, hogy a nagy hős Kossuth is hazudott mint a vízfolyás, hogy a saját irháját mentse. Mindenkire ráfogott az mindent, csak hogy jó fényben tűnjön fel. Ajánlom figyelmetekbe a Kossuth és Görgey kapcsolatának megvizsgálását, és hogy mekkora szemétségeket is művelt valójában a nagy hazafi."

- Kossuth nem kente rá Görgeire a hatalmát, ő maga kérte, hogy ruházza fel teljhatalommal, és a kormány lépjen le. Nézz utána a kettőjük közötti levelezésben, a Rubicon nemrég megjelent számában benne van az egész.


"A 840-es évek politikusainak pont kapóra jött, hogy lehet a bajokat a zsidókra fogni, ők is csak politikusok elvégre."

- Jah, nyilván Kölcsey Ferenc, Liszt Ferenc, Petőfi Sándor, Berzsenyi Dániel, Széchenyi István gróf, Vörösmarty Mihály is mind álnok, gaz politikusok voltak, akik szegény, sanyargatott zsidóságot ok nélkül bűnbaknak használták...


És persze ennek semmi miértje nincs. Véletlen egybeesés, hogy az Európa legbefolyásosabb bankárcsaládja, a Fuggerek (akiknek nevéből egyébként a magyar "fukar" szó származik, nahát...) voltak azok, akik potom 3000 forintért a Thurzókkal szövetkezve kibérelték Magyarország rézlelőhelyeit, majd az 1520-as évekre 200(!) négylovas szekérrel évi 30 ezer mázsa(!) rezet szállítottak ki az országból.

Saját bevallásuk szerint évi 870 ezer(!) forintnyi bevételen osztoztak, de a valós összeg ennek duplája is lehet.

(Hunyadi Mátyás legnagyobb bevétele 30 évvel korábban 900 ezer forint volt - csak hogy legyen mihez viszonyítanod.)

Véletlen, hogy ekkor is a zsidók károsították meg a hazánkat, ráadásul hogy az addig fénykorát élő királyság épp ezekben az években omlott össze?...

Vagy mondjam Szerencsés Imrét, aki a mohácsi csata előtt lenyúlta a pápai támogatást?


És persze ez nem változott később sem. A nagy bankárdinasztiákat továbbra is zsidó családok alkotják. Vagy korábban a Mediciek.


Azt is igazságtalan felróni, hogy a magyarországi Tanácsköztársaság 20 vezetője közül 19 zsidó volt.

Rákosi (Rosenfeld) Mátyás, Kun (Khon) Béla, szintén zsidók. Lenin szintén.

Szabó Ervin, a magyarországi kommunizmus propagandaharcosa, Marx műveinek magyar nyelvre lefordítója szintén zsidó volt.

De ezekről hallgatunk.


A kommunizmus mártírja, Mindszenty bíboros ezt írja:

"Magyarország bajcsinálói a zsidók. Demoralizálják országunkat és ők annak a forradalmi bandának a vezetői, akik az országot kínpadra vonják."


Vagy vegyünk külföldi példákat?

Voltaire, Luther Márton, Bonaparte Napoleon, George Washington, Benjamin Franklin, Thomas Jefferson.


Nahát, a szabad világ honatyái is mind náczikok voltak...? Döbbenet!


Itt van Mária Terézia:

"A továbbiakban egy zsidó sem maradhat itt, mindegy milyen indoklással írásos engedélyem nélkül. Nem ismerek egy másik kellemetlen kártevőt az államon belül, mint ezt a fajt, akik csalásukkal, uzsorájukkal és pénzkölcsönzésükkel elszegényítik az embereket és semmitől sem riadnak vissza, amit egy tisztességes ember nem csinál. Következésképpen amennyire csak lehet, meg kell szabadulnunk tőlük."

- Véletlen egybeesés, hogy ugyanazokat a vádakat fogalmazza meg velük szemben, mint mindenki más...?


Idézzek zsidótól is? Tessék!

Israel Shamir, izraeli író: "A zsidó kultúrát áthatja a bosszú gondolata. (...) Amerikai zsidók hozták létre Hollywoodot, és Hollywood fő témájának a bosszút tette. Lényegében az amerikai filmipar a zsidó kollektív tudat kifejeződése, és ez volt az amerikai psziché létrehozásának fő tényezője. Hollywoodból a bosszú szétáramlott a Földön és egyértelműen segítette annak a világnak a létrehozását, amelynek most lakói vagyunk. Más szavakkal: nincs szükség és nem volt szükség összeesküvésre. Inkább arról van szó, hogy az éretlen Amerika nem tudott ellenállni a zsidó mentalitás hatásának és zsidó állam lett, Izrael nagy testvére. A trieri rabbi egyik unokája, Karl Marx már az 1840-es években megjósolta, hogy Amerika zsidó állam lesz, és a kapzsiság és elidegenedés zsidó ideológiáját öleli magához. Ez magyarázza a zsidók sikerét: teljesen természetes, hogy a zsidó államban a zsidók inkább sikeresek. E magyarázat lehetővé teszi, hogy a kérdésre válaszoljunk: vajon Amerika a zsidó lobbi miatt támogatja Izraelt vagy az amerikai nagyvállalatok valódi érdekei miatt? A válasz: a zsidó lobbi (...) felesleges testület, míg Amerika egészében véve egy nagyobb zsidó állam, amelynek a Közel-Keleten kívül is vannak érdekeltségei."


Azt kérdezed, milyen bosszúszomjra, vérrel írt kultúrára gondolt az író? Tessék, ne maradjon kétely:

http://www.youtube.com/watch?v=AxcRkoZuSb4


Persze, valószínűleg semmit nem fog érni, hogy mindezt leírtam.

2012. márc. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/84 anonim ***** válasza:
80%

"Gratulálhatsz, ez így van. "


Bizonyítékot kérek. Hozzád odamennek a zsidók és leköpnek? Érdekes, hozzám nem, és éltemben nem hallottam egy zsidót sem hasonlóképp cselekedni se személyesen, se a médián keresztül. Történelmi tanulmányaim során sem futottam zsidó felsőbbségérzettel kapcsolatos problémákba. (Ha csak egy több mint 2000 év utáni visszatérés saját hazájukba egy icipici föld jogos kisajátításával nem számít annak) Szóval amint bizonyítékkal szolgálsz nekem ezzel kapcsolatban, kész leszek, hogy ezt megtárgyaljuk.


"- Kossuth nem kente rá Görgeire a hatalmát, ő maga kérte, hogy ruházza fel teljhatalommal, és a kormány lépjen le. "

Kossuth látta, hogy reménytelen a harc, így akart kibújni a felelősség alól. De tegyük fel, hogy igazad van. Akkor is az tény, hogy Törökországból pocskondiázta Görgeyt, akin csattant az ostor K. döntései miatt. Ezen felül amikor Görgey -tudva, hogy egy nyílt harc esélytelen- hátrált Windisgrätz seregei elől az ország belseje felé, Kossuth folyamatosan kritizálta őt, hogy ugyan miért nem harcol, továbbá árulónak nevezte.


"Jah, nyilván Kölcsey Ferenc, Liszt Ferenc, Petőfi Sándor, Berzsenyi Dániel, Széchenyi István gróf, Vörösmarty Mihály is mind álnok, gaz politikusok voltak [...]"


Politikusok voltak. Nem azt mondtam, hogy álnok, gazemberek voltak, természetesen az ország érdekeit tartották szem előtt. Viszont, ha egy instabil kormánynak belügyei és külügyei is ennyire rosszak, akkor KELL találni egy bűnbakot. Ez úgymond alapszabály. Nyilván senki sem fogja felvállalni, hogy "hopp ezt elcsesztük, bocsi fiúk, a mi hibánk." A zsidók pedig pont kapóra jöttek, hiszen az viszont igaz, hogy arányukban több volt a gazdag zsidó, mint gazdag "tiszta" magyar. (Ez persze annak az eredménye, hogy pénzügyek és gazdaság terén sokkal tehetségesebbek voltak. Erre egyértelmű történelmi bizonyítékokat lehet felhozni, de gondolom ismered, így kihagyom.)


Válaszod többi részét pedig szerintem megválaszoltam előző bekezdésemmel. Ha látunk egy csoportot, akinek nagyon jól megy, akkor az szúrja a szemünk, és nyilván az ő hibájuk lesz, hogy mi nem élünk olyan jól.


Gonosz ördög az irigység.

2012. márc. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/84 Pro Patria ***** válasza:
33%

"(Ha csak egy több mint 2000 év utáni visszatérés saját hazájukba egy icipici föld jogos kisajátításával nem számít annak)"

- Érdekes módon, ugyanez a történelmi jog nekünk Erdélyre már "nem érvényes"...


"Kossuth látta, hogy reménytelen a harc, így akart kibújni a felelősség alól. De tegyük fel, hogy igazad van. Akkor is az tény, hogy Törökországból pocskondiázta Görgeyt, akin csattant az ostor K. döntései miatt. Ezen felül amikor Görgey -tudva, hogy egy nyílt harc esélytelen- hátrált Windisgrätz seregei elől az ország belseje felé, Kossuth folyamatosan kritizálta őt, hogy ugyan miért nem harcol, továbbá árulónak nevezte."

- Nem "tegyük fel", hanem ez így van. Ha nem értesz a témához, ne kontárkodj bele, főleg ne fellebbezd azoknak a szavát, akik ismerik is az adott korszakot. Tessék, csak a te kedvedért:


Görgei levele Kossuthnak:

"...elkerülhetetlenül szükségesnek tartom, hogy a jelen kormány lépjen le, s én ruháztassam fel a polgári és katonai legfőbb hatalommal…"


Kossuth válaszlevele:

"...ezennel a miniszterek többségének indítványára is úgy magam, mint a minisztérium nevében kinyilatkoztatom, hogy a jelen kormány lelép, s addig, míg a nemzet hatósága szerint máskint netalán intézkedendnék, a nemzetgyűlés megbízásából eddig általunk gyakorlott polgári és katonai legfőbb kormányzási hatalmat ezennel tábornok úrra ruházom."


Kossuth azt mondta, hogy rendben, átadja neki a hatalmat, de személyesen is, és közlönyben is kérte, hogy a harcot ne adja fel.

Ne az általános iskolás ismereteidet vedd alapul.


"Jah, nyilván Kölcsey Ferenc, Liszt Ferenc, Petőfi Sándor, Berzsenyi Dániel, Széchenyi István gróf, Vörösmarty Mihály is mind álnok, gaz politikusok voltak [...]

-> Politikusok voltak. Nem azt mondtam, hogy álnok, gazemberek voltak, természetesen az ország érdekeit tartották szem előtt. Viszont, ha egy instabil kormánynak belügyei és külügyei is ennyire rosszak, akkor KELL találni egy bűnbakot."

- Nyilván. És nyilván korokon átívelve véletlenül mindenki a zsidókat vette bűnbaknak, és mindig ugyanazokkal a vádakkal, korszakoktól, kontinensektől, társadalmi rétegektől függetlenül. És nem csak politikusok, de zeneszerzők, költők, egyházi személyek, stb.

Lehet, mégsem a világgal van baj...?


"Ez úgymond alapszabály. Nyilván senki sem fogja felvállalni, hogy "hopp ezt elcsesztük, bocsi fiúk, a mi hibánk." A zsidók pedig pont kapóra jöttek, hiszen az viszont igaz, hogy arányukban több volt a gazdag zsidó, mint gazdag "tiszta" magyar."

- Na, ha ismernéd Deák, Széchenyi, Kazinczy, Wesselényi munkásságát, ezt nem mondtad volna. De nem kezdem meg a felzárkóztatást...


"(Ez persze annak az eredménye, hogy pénzügyek és gazdaság terén sokkal tehetségesebbek voltak."

- Nyilván. A zsidók, mint kiválasztottak, már Nobel-díjjal bújnak ki az anyaméhből. Hisz ők sokkal tehetségesebbek és ügyesebbek. A csalásnak, ravaszságnak, gerinctelenségnek, kamatos kamatnak, uzsoráskodásnak, és zsugoriaskodásnak ehhez semmi köze.


"Erre egyértelmű történelmi bizonyítékokat lehet felhozni, de gondolom ismered, így kihagyom."

- Jah, én is tudnék történelmi példát hozni, mint hoztam is a Fuggerekkel kapcsolatban.

Az is csak szerinted/tetek volt "ügyesség". Mindenki más szerint gerinctelenség és tolvajlás.


"Válaszod többi részét pedig szerintem megválaszoltam előző bekezdésemmel. Ha látunk egy csoportot, akinek nagyon jól megy, akkor az szúrja a szemünk, és nyilván az ő hibájuk lesz, hogy mi nem élünk olyan jól."

- Láttál már gazdagot, aki nem a szegények rovására lett az? (Fokozottan igaz ez a bankok esetében!)


"Gonosz ördög az irigység."

- De talán nem lehet mindent ennyivel elintézni, egy kézlegyintés, hogy "irigyek"... Talán nem ártana kicsit megkapargatni a felszínt.

2012. márc. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/84 anonim ***** válasza:
68%

Érdekes, azzal vádolsz, hogy felszínes a tudásom, holott írásodból egyértelműen látszik, hogy 1-2 dolog kimaradt nálad is...

Azon nem lepődtem meg, hogy nem válaszoltál arra, hogy Kossuth mivel vádolta Görgeyt, illetve, hogy politikai megfontolásaiból vesztes csatába küldte volna. Ezzel pedig úgy gondolom Kossuth "hős hazafi", és "angyalian őszinte" státuszát elvettük.


Úgy tűnik nem értetted mit írtam, illetve mégsem is mered a -szerintem- alapvető tényezőt. Miért vannak századok óta zsidók a gazdasági, pénzügyi és banki szektorban? Szerinted ocsmány gaztettek által, és a kizsákmányolásra élveznek -már bocsánat-. Ez pedig természetesen nem igaz. A zsidóknak ez a szféra "jutott". Jó pár száz éve, amikor még a zsidókra ELTÉRŐ VALLÁSUK miatt tekintettek alábbvalóként, nem engedték őket letelepedni, csupán un. gettókba (pl Rajna mentén), elszigetelt településekre. Nem lehetett földjük, így az egyetlen megélhetést nyilvánvalóan a kereskedelem, illetve a későbbiekben a banki ügyek jelentették nekik. Ez az életforma pedig bennük maradt, ezért voltak a legsikeresebb és jólmenő bankok vezetői zsidók. Semmi illegalitás, semmi tolvajlás, ezt Európa kényszerítette rájuk, és most ez a helyzet. Ők váltak a gazdasági elitté, minden európai országban jelen voltak, így természetessé vált, hogy ők a bűnbakok mindenért.


Nem kell megkezdened a felzárkóztatást, csupán a történelmet kell megvizsgálnod... Minden tettre kell egy ürügy, ami jó színben tünteti fel a cselekedetet, még ha az nem is jó. Minden hibára kell egy okot találni, ráfogni valamire. Ez egyértelmű akár ma, akár 500 évvel ezelőtti országról beszélünk.

2012. márc. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!